Jump to content
Finnick

Primaria din Bishkek va impusca 10 000 de caini maidanezi

Recommended Posts

maidanezi.jpg?width=600

Oficialit??ile din Bishkek, capitala Kirghistanului au anun?at ca s-a luat decizia irevocabil? a împu?c?rii a nu mai pu?in de 10.000 de câini vagabonzi in decursul anului 2011.

"În fiecare zi primim din partea cet??enilor cel pu?in 20 de reclama?ii scrise, în care ace?tia cer împu?carea câinilor maidanezi. În prezent circa 10.000 de câini f?r? st?pâni vagabondeaz? pe str?zile capitalei noastre.

Nu v? gândi?i la noi ca la ni?te barbari. Pur ?i simplu nu avem alt? op?iune. Pentru construirea unui ad?post avem nevoie de 15 milioane somi (300.000$), bani pe care prim?ria noastr? nu-i are.

To?i câinii vor fi împu?cati diminea?a devreme sau seara târziu, când str?zile sunt pustii, deoarece nu vrem s? oferim imagini dure pentru iubitorii de animale. În anul 2010, am reu?it astfel s? lichid?m peste 5.000 de maidanezi, iar anul acesta sper?m s? termin?m treaba", declar? Pavel Klimenko, purt?tor de cuvânt al prim?riei din Bishkek.

Sursa: descopera

___________________________________________

Eu i-as impusca mai degraba pe ei decat pe caini.

Edited by Carter™
  • Upvote 1
Link to comment

maidanezi.jpg?width=600

Oficialit??ile din Bishkek, capitala Kirghistanului au anun?at ca s-a luat decizia irevocabil? a împu?c?rii a nu mai pu?in de 10.000 de câini vagabonzi in decursul anului 2011.

"În fiecare zi primim din partea cet??enilor cel pu?in 20 de reclama?ii scrise, în care ace?tia cer împu?carea câinilor maidanezi. În prezent circa 10.000 de câini f?r? st?pâni vagabondeaz? pe str?zile capitalei noastre.

Nu v? gândi?i la noi ca la ni?te barbari. Pur ?i simplu nu avem alt? op?iune. Pentru construirea unui ad?post avem nevoie de 15 milioane somi (300.000$), bani pe care prim?ria noastr? nu-i are.

To?i câinii vor fi împu?cati diminea?a devreme sau seara târziu, când str?zile sunt pustii, deoarece nu vrem s? oferim imagini dure pentru iubitorii de animale. În anul 2010, am reu?it astfel s? lichid?m peste 5.000 de maidanezi, iar anul acesta sper?m s? termin?m treaba", declar? Pavel Klimenko, purt?tor de cuvânt al prim?riei din Bishkek.

Sursa: descopera

___________________________________________

Eu i-as impusca mai degraba pe ei decat pe caini.Nu cred ca 30.000$ e o avere.

Da, asa e, cetatenii umbla hai-hui pe strazi si ii musca pe caini. Bine ca nu e decizia ta.

Apropo cum e pana la urma, 30,000 sau 300,000 ? :)

Link to comment

Eu ieri cand am iesit de la scoala,m-am dus pana la liceu' de langa scoala,dupa aceea am observat ca o macara punea niste " Case " Niste oameni luau cainii,erau dotati bine din cate am vazut.

Iar cainii au fost castrati degeaba :-j

Link to comment
Guest Cryptal_Darkness

decat sa comentati pe forum,mai bine iti iei un aparat cu ultrasunete,costa in jur de un milion,nu e mult deloc,mai ales daca stii ca-i rupi capul :wub:

spuse cel cu justin bieber la avatar ahahaha

@anywayz, Eu trec aproape zilnic pe langa javre,iar cand ma uit in ochii lor vad singuratate,tristete,dorul de a avea o familie,faptul ca sunt asa de tristi si ca ar vrea sa manance si ei ceva ... pana cand vine un camionagiu si ma baga in pis** mammii mele pentru ca stationez pe trecerea de pietoni :( .

P.S. Vrem un topic "Primaria din Bishkek va impusca 10 000(+) de tigani" de tigani ^_^

Link to comment

Esti vegetarian ? Porcii si puii nu sunt tot fiinte ?

nu sunt vegetarian , dar una este sa mananci alimente de la animale crescute special pentru asta , pentru a fi transformate in mancare ( asta este menirea lor .. ) decat sa omori niste cani nevinovati .. tu nu poti sa intelegi .. nu crezi in Dumnezeu

app , chiar esti Superstar ? daca esti atunci vaide viata ta :)

Link to comment

dar una este sa mananci alimente de la animale crescute special pentru asta , pentru a fi transformate in mancare ( asta este menirea lor .. ) decat sa omori niste cani nevinovati .. tu nu poti sa intelegi .. nu crezi in Dumnezeu

app , chiar esti Superstar ? daca esti atunci vaide viata ta :)

Este trist . . .

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...