Jump to content
Random Hero

Istoria se repeta: Intai vine criza, urmata de Razboiul Mondial

Recommended Posts

Guest WhiteSword

Deci nu te prefaci. Tu chiar nu intelegi de ce tehnologia avanseaza din ce in ce mai repede.

Explicatie :

-In tarile civilizate majoritate indivizilor au minime cunostiinte stiintifice datorita sistemelor educationale care se imbunatatesc pe zi ce trece ( Romania nu este inclusa )

-Ultimele descoperiri favorizeaza schimbul si accesul la informatii ( Internetul ; TV-ul ; Telefonul )

-Cercetarile stiintifice se realizeaza mai rapid datorita calculatoarelor ( care si ele la randul lor avanseaza foarte repede : ca sa nu te incurci in numere, doar o istorie a ultimilor 10-15 ani este suficienta )

-Cum multe persoane cu bagaj genetic "special" au acces la informatii , pot foarte usor sa urmeze o "cariera in stiinta".

P.S. Nu stiu ce este amuzant. Mie mi se pare foarte trist.

si ce legatura au : ( Internetul ; TV-ul ; Telefonul ) si tot ce mai zici tu pe acolo ( pc`uri etc ) cu bombele nucleare?Sau se fac bombele in pc`uri si au un mecanism prin care scot bombele pe banda rulanta?Asa-i , nu? #-o

- da,inteleg ca tehnologia evolueaza repede .. dar nu vorbeam despre calculatoare ( nu este vorba in topic despre asa ceva ) , noi vorbim despre razboaie . Eu mi-am exprimat punctul de vedere referitor la crearea bombelor ... nu e asa usor,bati in palme si pac-pac a aparut bomba,tancul,rachetele si ce mai vrei tu...

@ last reply ...

Link to comment

Eu de cel putin 2 ani impartasesc aceasta idee ca in viitorul foarte apropiat sunt foarte mari sanse de a se produce un razboi la nivel global. Din ce in ce in mai multe tari vezi oameni nemultumiti iesind cu miile sau cu zecile de mii in strada. Peste tot globul situatia se inrautateste. State pe care le vedeam super tari din unele puncte de vedere s-au clatinat dintr-un motiv sau altul. Grecia, Egipt, tari care traiau doar din turism sunt pe punctul de "a se falimenta" pentru totdeauna.

Grecia, o tara care nu mai avea scapare din criza, tara era vanduta, nu sunt in stare sa scape de datorii. Germania le-a propus ca le plateste toate datoriile daca ii da nu stiu ce insula ... Probabil ca nici celalalte puteri nu erau multumite de treaba asta, dar nici nu e foarte grandios ca tu sa iti vinzi tara, pamanturile altor tari doar pentru a scapa de o datorie, faci pe dracu in patru dar nu iti vinzi tara. Egipt, alt paradis turistic, pierde zilnic mii de miliarde de euro datorita revolutiei de acolo. SUA investeste bani enormi in militarizarea defapt mai mult pentru cercetarea a noi echipamente militare. Face portavioane de miliarde de dolari, tancuri dintre care unul costa cat ai putea hrani 100 de familii timp de 100 de ani, tot feluri de proiecte cu superarme, roboti, aparate de zbor ultra sofisticate. Foametea are cote foarte mari in SUA, chiar daca noi ii vedem parte pozitiva cu plaje insorite pline de bogatasi, in SUA si in Africa de Sud mi se pare ca sunt cei mai multi saraci care mor de foame. Traficul de droguri este de o amploare enorma la ei. De ce ar face SUA investitii de sute de mii de miliarde de euro in armata daca nu s-ar pregati pentru un razboi. Daca au fost in stare sa omoare sute de semeni de-ai lor cu niste atentate mascate care au avut loc in 2001, sa insceneze niste atacuri teroriste doar sa ajunga in golf sa dea de petrol, cred ca a avut rost. SUA e in mare criza de combustibil, petrol. Au avut nevoie de un nou pamant pe care sa il stapaneasca, unde puteau da lovitura mai bine daca nu in tarile islamice unde petrolul "creste in copaci".

In Romania de asemenea o revolutie este iminenta, cand 10 la suta din populatie moare de foame intre granitele propriei tari si guvernul nu face nimic, cand 90% dintre cadrele medicale au plecat dincolo, cand 20% din populatie pleaca la munca in alte tari sa nu moara de foame ACASA, cand politia ajunge sa iasa in strada pentru drepturi salariale, pompierii la fel, cadrele didactive la fel, cadrele medicale la fel, oamenii de rand la fel, pensionarii la fel. Singura neregula in toate astea e ca toti ies pe rand si nu laolalta. Ganditi-va cum ar fi ca toti acesti oameni sa iasa laolalta pe strazi.

5 000 000 de oameni sa protesteze pe strazile Romaniei cerand un nou guvern. Singura scapare a Romaniei ar fi sa ajunga la putere o minte stralucita, cu o trasatura de dictator care sa aiba in prim plan binele tarii. Si nu un dictator ce e si acuma care are in prim plan propriile interese. In vami, in parlament, in politie, toti demisionati de la A la Z si pus acolo pe baciu petre care a fost pana acuma la sapa sa predea sapa domnilor din vami. O reforma completa ar ajuta doar acest stat pierdut, unde se pun bazele de la cea mai mica pietricica, dar sa fie o baza stabila, nu ca si acuma ca nu ai nici o baza nici o coloana vertebrala doar asa numitul "miez" al societatii care se intrece in averea facuta peste noapte. Intrebarea e cand va fi aceasta revolutie?

China de asemenea investeste mai multi bani in armata ca niciodata, sunt pregatiti de orice; sa nu uitam de rusi.

Unele resurse ale pamantului se vor termina in urmatorii zeci de ani, de aceea se cauta foarte mult in ultima vreme o sursa de energie alternanta, insa totusi nu foarte rapid prinde pamant acest scop "nobil". Oamenii nu inteleg problema asta, ei se plimba cu masinile pentru ca le place sa conduca, vapoare ce folosesc zeci de mii de litri de combustibil la un drum se plimba ici-colo ca e funny pentru oamenii bogati, samd.

Suntem generatia care apucam sa vedem o schimbare enorma al acestei planete daca ne da domnul sa traim mai mult de 50 de ani.

Link to comment
Guest SherkaN

si ce legatura au : ( Internetul ; TV-ul ; Telefonul ) si tot ce mai zici tu pe acolo ( pc`uri etc ) cu bombele nucleare?Sau se fac bombele in pc`uri si au un mecanism prin care scot bombele pe banda rulanta?Asa-i , nu? #-o

- da,inteleg ca tehnologia evolueaza repede .. dar nu vorbeam despre calculatoare ( nu este vorba in topic despre asa ceva ) , noi vorbim despre razboaie . Eu mi-am exprimat punctul de vedere referitor la crearea bombelor ... nu e asa usor,bati in palme si pac-pac a aparut bomba,tancul,rachetele si ce mai vrei tu...

@ last reply ...

Ai o buca` de carne in cap la care ii zice CREIER , daca ti-ai folosi asta macar un pic ai putea sa-ti dai seama de unele chestii. Una din ele ar fi ca suntem in anul 2011, anul in care nu mai exista un rege ce are drept de viata asupra reginei, anul in care nu-ti mai este taiat capul pt. tradare, anul in care nu-ti mai este mana taiata pt. ca ai furat, anul in care nici un rege nu-ti va lega putza cu ata si-ti va indesa cu palnia pe gat 20 de galoni de apa ( era o metoda de tortura, nu atac la persoana ... sau mai stiu eu).

Deci tu singurul rau il vezi in RAZBOI , un calculator nu-ti poate face rau, cam asa o dai, ok , atunci hai sa-ti spun si eu asa.

Gandeste-te ce se intampla daca un gagiu cu un LAPTOP da cu bursa de pamant ? Gandeste-te daca un gagiu face rost de informatii din baza de date de la NASA , sau AIG Life (e o corporatie mare, stii ?) sau de la ING (de ce nu ... ) ?

Calculatoarele , draga prieten ... NOT ! , sunt o unealta MULT mai perciuloasa decat o bmb atomica, cu o bmb atomica dai , mor 1239182512 de oameni si gata insa cu ajutorul internetului poti face un rau mult mai mare .... ce zici , te bagi in discutie , continuam ?

Link to comment

Gandeste-te daca un gagiu face rost de informatii din baza de date de la NASA , sau AIG Life (e o corporatie mare, stii ?) sau de la ING (de ce nu ... ) ?

Si prin absurd faci tu rost de niste informatii de la NASA, ce faci cu ele? =))

Calculatoarele , draga prieten ... NOT ! , sunt o unealta MULT mai perciuloasa decat o bmb atomica, cu o bmb atomica dai , mor 1239182512 de oameni si gata insa cu ajutorul internetului poti face un rau mult mai mare .... ce zici , te bagi in discutie , continuam ?

=))

Sper totusi ca ai fost ironic, desi ma indoiesc.

Link to comment
Guest SherkaN

Pt. voi "damage" inseamna doar dat in cap, impuscat sau atacuri teroriste, nu ?

Spre ex. : Unul care controleaza o masa de oameni spre beneficiile lui e mai periculos decat unu` care are un pistol si e gata sa traga, dar voi nu intelegeti lucrurile astea, voi sunteti genul de oameni care ziceti de romanii care fura in Italia : "Bine le face ba, sa-i goneasca acasa."

Un italian care vine aici si isi deschide un cacat de fabrica de confectii, si subjuga la propriu 100 de oameni, ii calareste zi si noapte si le da niste salarii mizere, un italian care daca in Italia ar deschide aceeasi firma probabil n-ar rezista si nici n-ar fi foarte respectat , voi il vedeti BINE , sunteti genul de oameni care doar il auziti ca vorbeste alta limba si incercati sa vorbiti limba lui, omitand faptul ca daca ati fi in Italia ei n-ar vorbi limba voastra. Iti spun eu (cum vad eu lucrurile) , pt. mine nenorocitul ala care vine cu aere si isi bate joc de oamenii de aici cu 500 de lei pe luna si sta picior peste picior si le impune sa ceara voie sa mearga la baie e mai daunator pt. noi decat e unu` care fura 30 de euro dintr-o poseta, dar np .... eram ironic. Viata nu ti-o poate distruge cineva, rau nu se poate face decat daca-ti da cu sapa`n cap , e ok .... gandire de ROMAN !

Link to comment

Pt. voi "damage" inseamna doar dat in cap, impuscat sau atacuri teroriste, nu ?

Spre ex. : Unul care controleaza o masa de oameni spre beneficiile lui e mai periculos decat unu` care are un pistol si e gata sa traga, dar voi nu intelegeti lucrurile astea, voi sunteti genul de oameni care ziceti de romanii care fura in Italia : "Bine le face ba, sa-i goneasca acasa."

Un italian care vine aici si isi deschide un cacat de fabrica de confectii, si subjuga la propriu 100 de oameni, ii calareste zi si noapte si le da niste salarii mizere, un italian care daca in Italia ar deschide aceeasi firma probabil n-ar rezista si nici n-ar fi foarte respectat , voi il vedeti BINE , sunteti genul de oameni care doar il auziti ca vorbeste alta limba si incercati sa vorbiti limba lui, omitand faptul ca daca ati fi in Italia ei n-ar vorbi limba voastra. Iti spun eu (cum vad eu lucrurile) , pt. mine nenorocitul ala care vine cu aere si isi bate joc de oamenii de aici cu 500 de lei pe luna si sta picior peste picior si le impune sa ceara voie sa mearga la baie e mai daunator pt. noi decat e unu` care fura 30 de euro dintr-o poseta, dar np .... eram ironic. Viata nu ti-o poate distruge cineva, rau nu se poate face decat daca-ti da cu sapa`n cap , e ok .... gandire de ROMAN !

Da, ar trebui si m-as fi dus in capatul de unde am plecat si m-am intalnit cu ghita fiind prieten bun cu marmota aurie caruia ii daduse 3 dorinte si care muncea in italia pe 3 sosete si 4 perechi de felii de paine cu gem pansat constipat de-alungul in jurul celui mai inalt munte din spatele casei cu care limba este atrofiata precum creierele acestui forum vazand ca nu se poate intampla si-a bagat un creion in nas urmand apoi constiinta acestuia sa fie patata de atatea degenerari contrastsexuale efeverscente teritoriale adaugate prin uraniu imbogatit in pastila de algocalmin data cu ajutorul prescriptiei medicale emisa de doctorul progentital radioactiv a caror mamiferi au descoperit piatra, ulterior roata.

Mai clar de-atat nici ca puteai explica. Unde dracu va nasteti ma de n-a auzit nimeni de voi?

Calculatoarele , draga prieten ... NOT ! , sunt o unealta MULT mai perciuloasa decat o bmb atomica, cu o bmb atomica dai , mor 1239182512 de oameni si gata insa cu ajutorul internetului poti face un rau mult mai mare .... ce zici , te bagi in discutie , continuam ?

Revenind la faza cu calculatoarele si bomba nucleara.

Calculator -> geek -> distruge economia pe plan mondial cu ajutorul internetului, daca e posibil asa ceva. Da stai, daca un gagiu face rost de niste informatii de la NASA... =))

Spots x, y, z, hour 0 -> launch nuclear atomic bombs -> welcome to earth, population 0.

Da, adevarul e ca e mai putin periculos sa ramana planeta nepopulata, nici nu ma mir, la asa minti lucide...

Link to comment
Guest SherkaN

Da, ar trebui si m-as fi dus in capatul de unde am plecat si m-am intalnit cu ghita fiind prieten bun cu marmota aurie caruia ii daduse 3 dorinte si care muncea in italia pe 3 sosete si 4 perechi de felii de paine cu gem pansat constipat de-alungul in jurul celui mai inalt munte din spatele casei cu care limba este atrofiata precum creierele acestui forum vazand ca nu se poate intampla si-a bagat un creion in nas urmand apoi constiinta acestuia sa fie patata de atatea degenerari contrastsexuale efeverscente teritoriale adaugate prin uraniu imbogatit in pastila de algocalmin data cu ajutorul prescriptiei medicale emisa de doctorul progentital radioactiv a caror mamiferi au descoperit piatra, ulterior roata.

Mai clar de-atat nici ca puteai explica.

Mai clar de atat ai putea intelege ?

Link to comment

Mai clar de atat ai putea intelege ?

Cat timp scrii in trolla, nu.

Calculatoarele , draga prieten ... NOT ! , sunt o unealta MULT mai perciuloasa decat o bmb atomica, cu o bmb atomica dai , mor 1239182512 de oameni si gata insa cu ajutorul internetului poti face un rau mult mai mare .... ce zici , te bagi in discutie , continuam ?

Hai ca vreau sa continuam discutia asta. Prefa-te inteligent si explica prostimii analogiile tale.

Link to comment

Eu am adus in discutie evolutia calculatoarelor deoarece cu ajutorul lor se realizeaza mult mai usor multe din cercetarile actuale. ( inclusiv cele militare )

Deasemenea si schimbul de informatii mult mai eficient ( internet & telefonie ) favorizeaza cercetarile .

Eu n-am contrazis asta.

Eu am contrazis ce-a zis respectivul intr-un ton a la gigi, "dai cu bomba, mor 1293190312 oameni si gata", pe cand cu calculatoareeeleeeee faci muuuuuult mai mult rau. CE MAH?! HAAHAHAHAHAHAHahahaahsdasddasda.....

Da, intr-adevar, lansezi niste bombe atomice => nu mai are cine sa opereze calculatoarele => pericol nul.

2-3 gajii pe internet -> informatii NASA -> pericol extrem.

Ma voi vedeti ca nici nu aveti habar despre ce vorbiti? Stati si balmajiti toata ziua pagini intregi pe forum despre te miri ce, macar daca ati scrie si voi o romana cunoscuta de noi toti.

Link to comment

iepuroi n-ai cu cine sa discuti aici.. Dar despre calculator omul are dreptate, fii atent :P baga pe site-ul NASA o stire "stiintifica" cum ca ne-am lovi de un corp stelar, sau cum ca experimentul de la Geneva o sa fie un esec si va distruge jumatate de pamant, si ca reactie o sa ai foarte multi Sherkani* care se sinucid. [vezi? reactie simpla si fara costuri prea mari]

*sherkan(i) / sherkana(e) : oameni atat-crezatori in "certitudinea stiintei", ale caror afirmatii sunt axiomice. [exemplu: click]

le: sincer, chiar ma intreb unde au disparut oamenii echilibrati mintal ca shade sau ca thora? ..

Link to comment
Guest SherkaN

Ba ... m-as baga in discutie cu voi dar asta seara am avut o revelatie , n-are rost sa mai vorbesti cu nimeni nimic serios din 2 motive.

1. Nu poate discuta pe un subiect ... ci doreste sa-ti arate ca el e masculu` alpha.

2. E prea prost sa inteleaga.

Dar ca sa vezi ca sunt baiat bun iti acord asa ... o ultima dorinta , si am sa-ti dau un ultim ex. ( de data asta sper sa chemi pe cineva sa-ti citeasca si sa-ti explice ).

Vine un gagiu cu un laptop ... si din gresala ( hack-areala sau cum ii zice ) ajunge sa aiba acces la niste informatii strict confidentiale, proiecte , ce vrei tu ... . "Ce faci cu ele ?" - Simplu , de prost ce esti (nu tu ... ala care le-a gasit ) le post-ezi pe internet ba, ca esti tampit (nu tu, ala de le-a gasit) si toti tampitii (din care tu nu faci parte) habar n-au ce-s alea ba, dar vine unu` mai destept ( aici am ajuns si la tine ) care stie ce sunt ... si le da acolo unde trebuie , si uite tu cum afla China ca America vrea sa i`o puna. (acum ... ce ar iesi intre astea 2 tari .. dracu stie, sau sa zicem ca aude Rusia ceva .... )

Alt ex. - Dobitocii aia se apuca sa faca o bmb biologica, si cum toata munca nu poate fi pusa la arhiva o tin intr-o baza de date cu securitate 19 pe o scara de la 1 la 10 , si vine ba unu` smecher ... si sparge baza de date, si culmea ... era un terorist, si da cu aia in tine ... ce zici ? merge sau ma mai gandesc , mai bag o fisa?

'

Link to comment

Ptu' sorbi-ti-as creierul printr-un pai infipt in encefal de destept ce esti, cum de nu m-am gandit la asta.

Ma tu esti sanatos la cap? Ti-a murit hamsterul de-ti invartea roata? Cat de idiot sa fii sa spui ca "lansezi o bomba mor 120931031231 si gata", dar internetul e mult mai periculos de-atat.

Link to comment

Vine un gagiu cu un laptop ... si din gresala ( hack-areala sau cum ii zice ) ajunge sa aiba acces la niste informatii strict confidentiale, proiecte , ce vrei tu ... . "Ce faci cu ele ?" - Simplu , de prost ce esti (nu tu ... ala care le-a gasit ) le post-eaza pe internet ba, ca e tampit (nu tu, ala de le-a gasit) si toti tampitii (din care tu nu faci parte) habar n-au ce-s alea ba, dar vine unu` mai destept ( aici am ajuns si la tine ) care stie ce sunt ... si le da acolo unde trebuie , si uite tu cum afla China ca America vrea sa i`o puna.

'

Esti primul om pe care-l vad ca se bate singur, ca isi da K.O. singur.

Vorbele nu trebuie sa le iei de bune mereu, informatia nu inseamna mereu putere si mai ales nu inseamna mereu ca e arma.

Calculatorul e un mediu prea putin probabil sa fie folosit ca arma (poate sa fie folosit ca sa pice sistemele de comunicare prin virusare) fiind posibil doar intr-un atentat, nestiind cei care sunt atacati. Daca e un razboi, fii sigur ca se trece la frecventele radio.

Daca e sa ne luam dupa coincidente, avem destule cazuri care sa confirme un al 3-lea razboi mondial si chiar in plus.

Daca e sa ne luam dupa rationament, nu prea sunt sanse sa se inceapa un razboi mondial in adevaratul sens al cuvantului. Din frica de a crea un dezastru, tarile vor stabili tratate peste tratate...

Link to comment

Alt ex. - Dobitocii aia se apuca sa faca o bmb biologica, si cum toata munca nu poate fi pusa la arhiva o tin intr-o baza de date cu securitate 19 pe o scara de la 1 la 10 , si vine ba unu` smecher ... si sparge baza de date, si culmea ... era un terorist, si da cu aia in tine ... ce zici ? merge sau ma mai gandesc , mai bag o fisa?

'

HGAHAHHAHAHAHAAASAUDHs, du-te ma cu smecherii tai ca m-ai distrus psihologic.=)))))))) Unde dracu te-ai nascut ma de n-a auzit nimeni de un asemenea smecher ca tine?

Link to comment

Calculatorul e un mediu prea putin probabil sa fie folosit ca arma (poate sa fie folosit ca sa pice sistemele de comunicare prin virusare) fiind posibil doar intr-un atentat, nestiind cei care sunt atacati. Daca e un razboi, fii sigur ca se trece la frecventele radio.

Asta in anul curent. Dar noi parca vorbeam de ce se va intampla peste "sute de ani".

Link to comment

Ptu' sorbi-ti-as creierul printr-un pai infipt in encefal de destept ce esti, cum de nu m-am gandit la asta.

Ma tu esti sanatos la cap? Ti-a murit hamsterul de-ti invartea roata? Cat de idiot sa fii sa spui ca "lansezi o bomba mor 120931031231 si gata", dar internetul e mult mai periculos de-atat.

Epurila ...sunteti mancati...am spart codul de la Football (valiza prezidentiala ptr lansarea rachetelor atomice) si am si codurile de lansare .....acum...intrebare de 100 de pcte privind metempsihoza ancestrala ,principiul vaselor comunicante ,reactia neurala a doi neuroni la suprasarcina electrica......cate beri dai sa nu apas ENTER !?!!! :-?

Link to comment
Guest SherkaN

Esti primul om pe care-l vad ca se bate singur, ca isi da K.O. singur.

Vorbele nu trebuie sa le iei de bune mereu, informatia nu inseamna mereu putere si mai ales nu inseamna mereu ca e arma.

Calculatorul e un mediu prea putin probabil sa fie folosit ca arma (poate sa fie folosit ca sa pice sistemele de comunicare prin virusare) fiind posibil doar intr-un atentat, nestiind cei care sunt atacati. Daca e un razboi, fii sigur ca se trece la frecventele radio.

Daca e sa ne luam dupa coincidente, avem destule cazuri care sa confirme un al 3-lea razboi mondial si chiar in plus.

Daca e sa ne luam dupa rationament, nu prea sunt sanse sa se inceapa un razboi mondial in adevaratul sens al cuvantului. Din frica de a crea un dezastru, tarile vor stabili tratate peste tratate...

Uite-o ma manca-i-as guritza ei cum apare , ca o boare ... te doboara din picioare, unde ai fost zana pana acum ca mi-ai lipsit enorm . Sa nu mai faci asta niciodata.

Nu am zis CALCULATOR, asta a zis el, eu am zis INTERNET !

Link to comment

Asta in anul curent. Dar noi parca vorbeam de ce se va intampla peste "sute de ani".

Nici peste sute de ani nu e posibil ca informatia sa reprezinte o arma :). Cel putin nu vad cum.

Uite-o ma manca-i-as guritza ei cum apare , ca o boare ... te doboara din picioare, unde ai fost zana pana acum ca mi-ai lipsit enorm . Sa nu mai faci asta niciodata.

Nu am zis CALCULATOR, asta a zis el, eu am zis INTERNET !

Intrebare pentru elevi: cum poti naviga pe INTERNET?

Ii dau 3 bombonele si o steluta cui raspunde.

Link to comment

=)) sharkane uite..

1. nimeni nu e sufiecient de imbecil sa aiba informatii asa de importante pe o retea deschisa <=> daca e pe un pc izolat/ retea izolata, asa ceva e imposibil de "hackerit"

2. daca se afla despre asemenea informatii [desi e foarte putin probabil], atunci le-a postat cineva din interiorul facilitatii respective. Iti dai seama ce mare "martir" pentru sa fie omu` ala sa faca asa ceva :D

3. chiar crezi ca tarile astea au in realitate vreun interes sa isi faca vreun rau? au poate doar in interes sa vada publicul larg si cretin asta

4. citeste postul lui wiz

5. [parerea mea] razboaiele reci, bombele biologice si toate nenorocirile astea sunt facute cu buna stiinta a cuiva [cei care trebuie sa afle], si cu investitia farmaciilor. E o chestie simpla: reduc termenul de "population overgrown" si scot si bani.

Link to comment
Guest SherkaN

Nici peste sute de ani nu e posibil ca informatia sa reprezinte o arma :). Cel putin nu vad cum.

Citez din mentorul meu si un adevarat Mozart al culturii , Becali : Ba esti nebuna la cap ? OOO ... poi ma papusiko , e 7r1$7 $a V4d A$7a D1N P@Rt3a T@ :(

Link to comment

Citez din mentorul meu si un adevarat Mozart al culturii , Becali : Ba esti nebuna la cap ? OOO ... poi ma papusiko , e 7r1$7 $a V4d A$7a D1N P@Rt3a T@ :(

Intrebare pentru elevi: cum poti naviga pe INTERNET?

Ii dau 3 bombonele si o steluta cui raspunde.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...