Jump to content
Random Hero

Istoria se repeta: Intai vine criza, urmata de Razboiul Mondial

Recommended Posts

Razboiul mondial al treilea va fi foarte curand,tarile musulmane au inceput doar.In China n-o sa fie revolte fiindca o sa ajunga o tara conducatoare,deja e mult mai puternica decat SUA care e moarta din toate punctele de vedere ( al armatei de exemplu ) .

O sa fie foarte curand,probabil pana in 2020

Nimeni nu a spus oficial vorbesc ca,China este ce-a mai puternica,sunt doar vorbe si zvonuri,cat despre China ca va devenii o tara conducatoare la fel nu se stie sunt doar predictii. Revoltele le creaza oamenii civili care se satura de viata pe care o duc. Cat despre armata din S.U.A nu cred ca este "moarta" in nici un caz. Americanii au fost si va fii un pericol mare din toate punctele de vedere.

P.S Sa va uitati din 7 Martie pe Discovery ca incepe o emisiune noua numita "Instructie infernala" din cate imi amintesc,este vorba despre cum este instruita armata americana.

Cat despre americanii grasi.

*Am vazut americani si slabi si grasi si normali pentru varsta fiecaruia.

*Ce in Romania suntem toti slabi?Sunt si grasi si slabi.

*Daca vrei sa faci o comparatie ca ei sunt grasi ca mananca mult ca nu au ce face cu mancare(e o prostie) cauti un sondaj si macar sa reiasa ca americani sunt cu 80% mai grasi ca romanii ca aia nu au ce face cu mancarea si o mananca.

P.S. pai americanii strang un dolar si la cinci zile se duc sa ii manance?Si chiar toti americanii mananc la Mc?Astia nu au alta viata decat sa manance la Mc sa se ingrase ca porcii!? Si in Romania sunt locuri unde sunt magazine de Mc!dar asta nu inseamna ca daca mananca unii mananca toata Romania sau in cazul nostru America

Link to comment

Asta nu este discutie pentru copii de 10 ani ca tine.

Americanii sunt grasi pentru ca strang 1$ in 5 zile si se duc la Mc Donald's si mananca ca porcii.Daia sunt grasi.

Daca 1$ intr-o saptamana e mult inseamna ca eu sunt bogatas dala ca nea Becali cu mobila de aur si palat de nu stiu cate mil de euro right?

Parca stiam ca a zis Nostradamus sau nu stiu cine ca "al 3-lea razboi mondial nu stiu cum va fi dar stiu cum va fi al 4-lea,cu arcul si sageti" (cred)

Link to comment

Parca stiam ca a zis Nostradamus sau nu stiu cine ca "al 3-lea razboi mondial nu stiu cum va fi dar stiu cum va fi al 4-lea,cu arcul si sageti" (cred)

Fi mai explicit putin te rog! Eu unul nu am inteles ce ai vrut sa spui!!

Deduc din acestea ca nu crezi absolut nimic,ma refer la eminenta unui alt razboi..

Link to comment

simptomele unui razboi mondial sunt peste tot, dar sunt in stadii minuscule, lumea nu le ia in seama. Noi ne uitam la TV, respectiv reportajele in direct din egipt, mai nou din libia.. , cu o gandire si o atitudine pe care o ai atunci cand te uiti la "romanii au talent". Mass Media interpreteaza totul ca pe un eveniment "entertaining", iar noi ne uitam ca la un show..

Petrolul se termina, chinezii is peste tot, rusii taie gazele, americanii nu mai stiu prin ce tara sa se plimbe dupa resurse.. etc.

PS: ii mai dau maxim o zi la topicu asta, pana va fi inchis.

Link to comment

Eu cred ca,chiar este ,,necesar" un razboi mondial.

Pamantul este suprapopulat,resursele naturale sunt pe terminate(petrolul se zice ca avem pt max 50 de ani)economia este la pamant,natura este distrusa,ozonul se ingroasa....etc.

Link to comment

Nu va mai impacientati atat, nu va fi niciun razboi.

Stai calm ca nu ma impacientez,cel putin eu.

Si vad ca vi cu afirmatii de gen sa fim calmi ca nimic nu se va intampla ca nu va fi nimic ( Gen Boc)

Eu vin cu dovezi ca in viitorul apropiat oamenii nu o sa se mai inteleaga de nici un fel si atunci va urma un dezastru

Vin-o cu dovezi si tu ca nimic nu se va intampla ca nu v-a venii nici un razboi si atunci calmezi populatia.

Si Fulmine cand o sa te afli in mijlocul razboiului daca va fii unul in viitorul apropiat iti garantez ca nu ti-ai fii dorit niciodata asta.

Si stratul de ozon nu se ingroasa este prea subtire,datorita multor cazuri pe care cred ca le cunosteti

Link to comment

Cei care va faceti griji ca va fi un al 3-lea razboi mondial ar fi bine sa va calmati prima data, si dupa ce v-ati calmat sa va documentati un pic in privinta razboaielor anterioare. Toti cei care sustineti sunt sanse mari de un nou razboi mondial uitati toti de un aspect foarte important, si anume indiferenta umana. Voi chiar credeti ca de aceea s-au stresat timp de 70 de ani oamenii destepti ca acum sa distruga tot ce au reusit sa construiasca?

Cate persoane aveti in viata voastra de care chiar va pasa cu adevarat? Cate lucruri sunt in viata la care tineti cu adevarat? Ati fi in stare sa luptati si sa muriti pentru tara voastra pentru ca cei care urmeaza sa vina dupa voi sa aibe un trai mai bun? Si dupa ce ati raspuns la toate aceste intrebari...de ce credeti ca altii la randul lor se gandesc altfel?

Suna cam ciudat...dar diferenta o face chiar INDIFERENTA UMANA care a ajuns la un nivel inalt :).

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...