Jump to content
Benny

Niste indrumari va rog

Recommended Posts

Pe 13.02.2011 la ora 21:45 ajung pe aeroportul Baneasa.Cum as putea sa ajung la Constanta sau cel mai rapid la Gara de Nord pentru ca am aflat ca este un tren dar...face 6-7 ore deci e varianta urgenta. Microbuze ceva in aeroport sunt? Sau cat de aproape? Astept raspunsuri din partea celor ce vor sa ma ajute nu sa ma indrume gresit. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Pe 13.02.2011 la ora 21:45 ajung pe aeroportul Baneasa.Cum as putea sa ajung la Constanta sau cel mai rapid la Gara de Nord pentru ca am aflat ca este un tren dar...face 6-7 ore deci e varianta urgenta. Microbuze ceva in aeroport sunt? Sau cat de aproape? Astept raspunsuri din partea celor ce vor sa ma ajute nu sa ma indrume gresit. Multumesc!

autobuz 335 sau 131 de pe partea cealalta de aeroport, cobori la piata charles de gaulle, iei metroul de la aviatorilor (care e in dreapta ta cum cobori) o statie spre piata victoriei, la victoriei cobori, schimbi magistrala si de acolo cum cobori, in dreapta, ai metroul care te duce la gara de nord, mergi o statie, succes

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Daca doresti sa lasi trenul ca ultima varianta iti sugerez sa cauti pe net care este ultima ora la care pleaca microbuzele din Bucuresti catre Constanta. Autogara este langa Gara de Nord si din cate tin minte ultimul pleca la ora 23.00 insa NU SUNT SIGUR DE ACEST ASPECT .

Indiferent daca pleci cu microbuzul sau cu trenul trebuie sa ajungi la Gara de Nord, si desi ruta pe care ti-a prezentato Lobster este tehnic corecta, nu iti va fi de ajutor.

Sa iti spun si de ce :

la 21.45 aterizezi . Sa zicem ca ai microbuz la 23.00 . Pana iesi din aeroport faci sa zicem 30 minute ( Baneasa sux, been there done that ) . Pana dai tu de RATB la ora aia, pana faci 'spe misculatii sa schimbi magistrala, pana ajungi la autogara de care nu sti si nici nu ai pe cine intreba la ora aia....in fine, intelegi ce vreau sa zic. Iti sugerez sa iei frumusel un taxi :right:

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Daca doresti spune-mi si iti las un numar de telefon de la o firma de Taxi care au tarife bune .

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Pe praful asta prinzi si la comanda, si asa multi stau la panda prin baneasa si otopeni sperand o cursa de la aeroport ;)

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns iar aici si cand am plecat de la Gara de Nord spre Baneasa am plecat cu un autobuz ....700 si ceva care e direct Gara de Nord - Aeroport Baneasa . Imi puteti spune care stiti ce numar este exact?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...