Jump to content
Guest koop

Penibil

Recommended Posts

Inainte sa ma caracterizati drept cainele lui Thade, justitiarul Linkmaniei sau cine stie cum, inarmati-va cu rabdare si cititi (btw, daca aveti de gand sa postati, aveti bunul simt de a citi cu atentie tot postul si nu va aruncati ca bovinele cu capul inainte sa postati – indiferent daca sunteti de acord sau nu cu cele spuse):

Aveti in vedere faptul ca ideea topicului e cea care conteaza, pe cand disputele mele cu anumite persoane sunt irelevante fata de ceea ce este important. Orice incercare a oricarui om de a ponegri urmatoarele ganduri va fi inutila in fata celor care gandesc. Asa cum bunny si-a permis sa deschida un topic „ca sa deschida ochii userilor” despre o persoana, asa imi permit si eu sa deschid un topic care sa va deschida ochii ca sa vedeti unde ati ajuns.

N-am mai intrat de mult timp pe forum, sau cel putin n-am mai petrecut atat de mult timp pe forum (ca acum mai multi ani). Insa, intru de curand la "Comunitatea Linkmania" (COMUNITATE, auzi, ce gluma buna) si vad urmatorul topic. Stau (pe scaun) si citesc postul lui bunny pt ca, este despre un user al forumului, mai precis Thade.

Actul I :

Hai sa stabilim relatiile pe care eu le am cu fiecare:

Pe Thade il cunosc de mult timp si m-am intalnit cu el la mare si chiar si la Braila. Pe bunny, hai sa zicem ca il cunosc doar din posturile sale de pe forum, lucru pe care il poate spune si el despre mine. Nu am fost pus de nimeni sa scriu urmatoarele randuri si nu sunt de parere ca Thade are nevoie de un avocat – e baiat mare, isi poarta singur de grija-, pe mine ma apasa altele. Eu n-am o parerea exceptionala despre bunny, stiu decat ca fata de multe persoane de pe forumul asta el chiar gandeste. Desigur, asta nu inseamna neaparat ca este o persoana de exceptie alaturi de care te-ai simti comfortabil. Despre Thade pot sa spun ca, la fel ca si bunny, si el este inteligent, gandeste, dar, sincer, de fiecare data cand am vorbit / intalnit cu el m-am simtit bine. Nu m-am simtit inferior, nu m-am simtit superior, am fost tratat normal de catre el. De aici se trage si ideea topicului. Ca s-a ajuns la insulta unei persoane care, sa fim sinceri, cu bune sau rele, este o personalitate a forumului, si totul dintro disputa personala nascuta din urma unor experiente private/personale.

Nu stiu si nu ma intereseaza ce o sa creada bunny despre topicul asta, sau despre mine, iar Thade sunt sigur ca va intelege ca nu vreau sa-i sug p""a.

Actul II :

Cei care m-au vazut pe forum stiu ca's nesimtit. Jignesc, vorbesc urat si ma doare fix in cot pe cine doare de pe forumul asta. De fiecare data cand am jignit pe cineva, am primit warn. Am primit warn si cand nu am jignit pe cineva in mod special, de exemplu, cand am jignit la modul general. Nu ma doare ca am primit / primesc warn-uri cat ma doare faptul ca unii sunt incorecti. Mi se pare normal sa-l faci pe unu' prost, daca te tine, pt ca nu stie cat fac 2+2 sau cand se scrie sa impreunat si la fel de normal mi se pare sa fii sanctionat (nu o sa ma afund in detalii). Deci, mi se pare normal ca doi useri sa se jigneasca in functie de ceea ce scrie fiecare pe forum. E un mediu virtual si ar trebui sa fie separat de viata personala. Cum niciunu nu vine sa-si verse nervii despre x sau y de pe forum pt nu stiu ce prostie din RL, asa ar trebui sa ramana. Mai mult, disputele dintre useri reprezinta unul din procesele care dau nastere la identitatea fiecaruia pe forum. Daca te injosesti in asa fel incat simti nevoia de a „arata lumii” cine e, dupa ce l-ai cunoscut, atunci hai sa facem o sectiune intitulata „l-am cunoscut pe x si e naspa”.

Deci, am clarificat, insultele au o limita si sunt in stransa legatura cu forumul (ca ne cunoastem de pe FORUM, n-am batut mingea impreuna in fata blocului), se sanctioneaza si intrun fel contribuie la conturarea identitatii fiecaruia (in functie de insulta).

Actul III :

Ceea ce voi scrie acum trebuie sa tineti minte: nu toti ma cunoasteti personal, nu stiti ce pot, nu stiti ce cunosc si ce nu cunosc, ce-am citit si ce n-am citit, ce-am invatat si ce n-am invatat, etc. De aceea, poate ca o sa fiti de acord cu ceea ce voi zice, poate nu, totul depinde de cum judecati fiecare cuvintele mele. Depinde cum ati fost crescuti, dupa ce valori si principii va ghidati in viata. Sper sa judecati totul cat se poate de obiectiv.

Incep prin a spune: bunny, esti penibil. Timp de x ani cat am fost utilizator al forumului am vazut tot felul de useri si am fost martor la incercarile lor de a-si etala superioritatea prin fata unora, insa ceea ce ai facut tu e de-a dreptul josnic. Am citit ce-ai scris tu si sincer, habar n-am daca e adevarat sau nu. O parte din mine crede ce ai scris tu in timp ce o parte nu crede. Indiferent de chestia asta, tot o miscare josnica ramane. Ce ai vrut tu sa demonstrezi cu postul ala ? Hai ca-ti spun eu ce, ca raspunsul il dai singur : sa arati cine e Thade. Pe bune ? Spune-mi si mie ce te-a motivat pe tine sa scrii randurile alea, ce te-ai gandit ca o sa rezulte ? Acum ne spui tu cine e o persoana si ce poate ? De ce am crede ceea ce zici tu ?

Tu iti dai seama ce scrii ? Pai vii si ne povestesti ce-ai facut tu asta vara (or whateva’) iar toti aia care iti citesc postul te cred, pt ca: ori habar n-au cine e Thade, deci sunt influentati sa gandeasca precum tine, ori sunt fanii/prietenii tai. La asta s-a ajuns ?! Hai sa ne batem joc de unii de altii dupa ce ne cunoastem in viata reala. Pai fratica, esti o adevarata lichea. Sa presupunem ca tot ceea ce spui tu este adevarat, ce rol ai tu pe forumul asta ? Esti canalul de barfe sau ce ? Moderatorii MU au rolul de a face descrieri de caractere pt publicul forumului ? Plm, s-or fi schimbat multe de cand n-am mai intrat. Te duci la Braila, il cunosti pe om, petreci timp cu el (intre voi si prietenii vostri) si cand nu-ti mai place de el, ce faci, dai din gura precum copiii. Lu’ ma-ta i-ai povestit despre Thade? Daca o intreb stie sau... ?! Ce plm esti in clasa a5a ? Ar trebui sa ai o varsta pt ca esti la facultate, si totusi de porti de parca inca te joci in fata blocului cu piciumanii. Nu-ti mai place de om ? Taci dracului din gura, ti-a cerut tie cineva de pe forumul asta sa-i faci profilul ? Aratai mai mult caracter daca iti vedeai de treaba ta. Se tot vorbeste pe forum despre imaturitatea unora si cum au certuri inutile, si unu’ ca tine vine si da cu bata in balta cu topicul ala.

Te ascunzi dupa vorbe de genul dar daca o cere, de ce sa nu i-o dau . Hai ia-ma de prost. Mai nou asa fac persoanele cu capul pe umeri. Te pomenesti ca te-a obligat Thade. Tu crezi ca daca vii si ne spui noua ca X user e nu stiu cum, noi o sa ne schimbam parerea radical, fara sa gandim ? Amice, sunt oameni care il respecta pe om si care sunt respectati de el. Nu ma intereseaza ce ai facut tu cu el sau la ce concluzie ai ajuns tu. Ideea e ca relatiile personale raman personale, indiferent ca ai dreptate sau nu. Cand cunosti pe cineva, omu’ acela se increde in tine sa se poarte, sa vorbeasca si sa se deschida intrun anume fel.

Parerea mea este ca tu esti un ingamfat care e student pe nu stiu unde prin Bucuresti, probabil la Poli (nu m-ar mira). Probabil ca ai avut ceva succesuri care iti alimenteaza ego-ul si te simti deasupra tuturor. Pe langa asta, aparent ai nevoia de a denigra pe altii pt a te simti bine fata de tine, altceva nu pot sa vad in ceea ce ai facut tu. Daca tu chiar crezi ceea ce spui despre Thade, il lasai pe om in pace si-si facea singur rau, cu mana lui si nu mai era nevoie sa te implici tu. Iti era teama ca vrajeste Thade prostii forumului si nu mai puteai tu de grija lor, si astfel te-ai hotarat tu sa le arati adevarul. Nu mai continui, esti penibil, punct.

iar tu blk, blk blk blk. Nu am fost fanul tau niciodata dar nu credeam ca o sa ajungi in halul asta.

hahahaha trebuia sa-l fi nominalizat la gala LM pentru funny man

multi stiu astea dar e bine sa afle si tinerii astia de il aclama pe aici.

closed ca e 'comunitatea LM' si nu 'barfa LM'

Sa inteleg ca daca te trimit in ma-ta primesc warn, dar daca te intalnesc in RL si dup’aia imi bat joc de tine e perfect ok, nu ? Asa merge mai nou ? In plus, vad ca lauzi initiativa lui bunny, de parca ar fi ceva de apreciat. V-ati facut gasca si nu va atinge nimeni. E frumos sa vezi cum isi bate joc unu’ de altu’, atat timp cat nu ti se intampla tie.

Ah, te rog, nu ma trimite sa fac plangere, ma doare fix in cot daca ti se intampla ceva (nu ca ar fi cazul), ideea e sa vada lumea cine esti. Tu, care dai warn pt limbaj, care ar trebui sa fii model, care ar trebui sa asiguri bunul mers al forumului, care te ghidezi dupa niste principii, esti subiectiv la chestii de genul asta. Nici nu il cunosti pe bunny, nu ? Iar pe Thade vad ca-l ai la inima. Presupun ca unul din principiile tale este sa fii obiectiv... da-l dracu, calca-l in picioare. Vad ca nu te intereseaza ce zice Southboy_Lucyo ala, care se baga in seama aiurea si isi bate joc in ultimul hal de o persoana pe care nu o cunoaste. Frumos. Sper sa nu ai tupeul sa ma sanctionezi pt ceea ce am zis despre bunny, avand in vedere ca nu il cunosc personal, pt ca vad ca atat timp cat ala a putut s-o faca, pot si eu.

Acum, pt manelarul ala de Southboy_lucyo:

Frate....pleca el, mai venea ea...in timp ajungi la un 69 care rezulta intr-un win win....pentru bny si respectiva...pentru azorel asta cu raphaello ...e big fail...daca a lins unde iepurele a inscris Sa il strigam nasule ?

Si a doua intrebare este GENIALA . Cine e thade? Sa moara fanii lui Samurai Jack nu am auzit de asta in viata mea. Reply-uri arogante...frate, aici nimeni nu il depaseste pe lance sa-i stea kfc'u in gat la romana ca il mai si laud acum thade...thade...searching...error....not found in folder "people for who you might give a rat's ass"

Cat despre subiectul in sine...WOW. Ma mir ca nu s-a dus la Povestiri de Acasa...saracul baietel emo .... Mandrie mare cu diploma aia. Pai deh, vedeta e, are coji de seminte in buzunarele la blugi, bere bea de cel putin 2 ori pe an, revelion pe linkmania ce sa mai, can I be a thade wannabe? ... NOT

App, domnisorule thade, daca citesti aici....sa sti ca pe kika - Luckyshot, trebuie sa o atingi cu mustar ba nu cu raphaello.... Ia si tu un borcan de Mustar de la Bunica din ala clasic, si ia sa vezi cum te-ai scos de o bere prin centrul vechi....NOT.

In fine, inteleg nemultumirea lui iepurica, dar prea multa atentie pentru un no name..

Ba, vad ca vocabularul tau de limba engleza e cam... puii mei, INGUST. Mi-ai zis-o si mie pe aia cu „rat’s ass”, probabil pt ca e printre singurele replici pe care le stii englejule (ai invatat-o la munca in Anglia?). Asa, hai sa continuam. Tu cine esti amice ? Vad ca te iei de cineva desi nu il cunosti, n-ai nicio treaba cu persoana respectiva. Uite, daca ai citit postul meu ai observat ca si eu m-am luat de bunny dar in niste limite. Tu din ce gaura ai iesit a ? Tu nu stii cine e Thade, bravo frate. Eu n-am auzit de tine si pun pariu ca nu sunt singurul. Vad ca ai dume din alea in tine, cu mustar de la bunica, haha ce amuzant esti (btw esti urat). Esti si tu din ala, fost adolescent care sufera de sindromul pseudo-inteligentei si ai nevoie sa demonstrezi „abilitatile congnitive” pe forumuri ? (btw, da, esti urat). Tu cine esti manelarule sa vii sa-ti bati joc in halul ala de o persoana care era aici dinainte sa stii tu cum se scrie linkmania si, REPET, pe care nu o cunosti (tu ai zis-o, nu eu). Tu ce rol ai in toata chestia asta? Te-ai tinut cu bunny de mana cand era omu' la o bere cu Thade ? Stai frate in banca ta ca nu ti-a cerut nimeni opinia. Il stii pe om ? Ok, spune parerea ta intr-un mod civilizat, gen Aglaia.

Ce dracu frate, am ajuns eu sa critic moralitatea forumului asta, eu care daca eram administrator instalam anarhia si va lasam sa va mancati intre voi ? Penibil. Voi sunteti comunitate a ? Una e sa te injuri cu unul in sectiunea aia, cum s-o numi, si alta e sa te folosesti de cunostiintele private legate de cineva ca sa-ti bati joc de el in public. E PREA copilaresc si nu e deloc „cool”. Ia-te frate in gura cu el pe forum daca nu-ti convine ceva, arata lumii ca esti mai inteligent decat el, foloseste-te de argumente (ca de aia s-au inventat in mortii lor). Nu veni aici cu amintirile tale din copilarie de cand faceai naveta la Braila ca sa-ti vezi pasarica. E penibil frate.. vad ca sunteti 1000 de care nu-l suportati pe om. BRAVO VOUA ! Aveti cap si puteti sa va dati seama cand o persoana nu este pe placul vostru. Ok, nu va taie nimeni capul. Da' stai frate in banca ta si cand calca omu' stramb PE FORUM vii si ii dai in cap. Stai cu frica'n san sa nu dai peste unu' ca bunny pe strada, care dup'aia o sa posteze ca arunci gunoaie pe jos (nu e frumos sa arunci gunoaie pe jos, nu aruncati).

Acum, exista diferite continuari ale topicului:

1. blk il inchide si voi n-apucati sa cititi nimic...si avand in vedere de ce a ajuns forumul asta, probabil asta o sa se intample. Preferati sa taiati si sa stergeti decat sa lasati oamenii sa gandeasca singuri daca x e bou sau nu. blk, daca esti de parere ca aberez, lasa-ma sa ma fac de ras singur, dar nu-mi interzice sa-mi exprim opinia.

2. blk il inchide si voi ganditi singuri daca eu vorbesc prostii sau nu. Judecati cu chestia aia de pe umeri si fiti obiectivi.

3. Sariti la gatul meu, inutil...

Repet, faptul ca m-am luat de bunny, blk si lucya este irelevant. E strict parerea mea. Topicul asta sustine alta idee (nu ca ar fi aia 3 nu stiu cum). Ideea e ca ati ajuns rau de tot. Nu stiu daca e din vina unora, gen eu, care isi bat joc constant sau din vina unui orgoliu nemasurat (bunny). Ca ati ajuns sa deschideti topicuri in care va bateti joc de unu’ sau de altu’ pt ca asa i s-a sculat unuia, e penibil ba. Laser frate.

Ca incheiere, puteti sa-mi faceti ce vreti, sa va bateti joc de mine, sa inchideti topicul etc etc etc etc (cam multe etc-uri). Degeaba va faceti iluzii ca sunteti asa si altfel, nu o sa mearga la nesfarsit.

Link to comment
Share on other sites

5 minute pierdute fara rost sa aud opinia altuia despre scandalul din RF al unora.Fratilor,daca sunteti necajiti ca v-ati pierdut prietena,cautati alta nu stati sa va certati pe un forum cine a avut mai multe relatii.Nu am nimic cu nimeni dar sunteti penibili,va arunca-ti vorbe in vant numai din cauza asta,parca cine stie ce s-a intamplat.Hai bafta ;)

Link to comment
Share on other sites

Ba ce de inteligenti pe forumul asta. M-am inselat. In mai putin de un minut voi ati fost in stare nu numai sa cititi ditamai postul, dar sa-l si intelegeti. Stati naibii jos.

edit: topicul este adresat celor care stiu ce s-a intamplat si care, spre deosebire de voi doi, mai si gandesc. daca voiam sa postati voi doi puneam link-ul de la o manea de pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ba ce de inteligenti pe forumul asta. M-am inselat. In mai putin de un minut voi ati fost in stare nu numai sa cititi ditamai postul, dar sa-l si intelegeti. Stati dracu jos. Daca n-aveti treaba cu subiectul de ce va bagati in seama ba ? Fomistilor

edit: topicul este adresat celor care stiu ce s-a intamplat si care, spre deosebire de voi doi, mai si gandesc. daca voiam sa postati voi doi puneam link-ul de la o manea de pe youtube.

decat sa citesc porcariile scrise de tine mai bn ascult o manea si beau ceva ... esti ..n-am cuvinte ...te-am pupat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...