Jump to content
LuckyShot

Inscrieri / discutii Mafia 12

Recommended Posts

nu mi-a placut cum au jucat politistii. cel mai bun personaj pozitiv mi s-a parut silenr (a nimerit totusi cele mai multe tinte).

cat despre mafioti, ma mir cum de nu l-a suspectat nimeni pe sinister (in afara de liquidlove la sfarsit).

@thor, ce-a fost in capul tau sa alegi pentru atacul sinucigas tocmai pe cel pe care il aleseserati ca tinta in noaptea aia? :))

nu e ca si cum nu i-ar fi spus lukl in mod expres: noi atacam pe liquid, tu ataca pe altcineva.

eh...all's well that ends well

Link to comment
Share on other sites

da asta e chestia: de unde iti dai seama care dintre sini si iri e mafiot citind acel topic? ..

chestia care m-a derutat pe mine, si de la care l-am suspectat pe liquid a fost faptul ca desi intr-un fel isi daduse rolul pe tava, in noptilea alea 2 in care l-am protejat eu au murit in fiecare noapte 2 persoane -> m-am gandit ca pe el nu l-a atacat mafia, si alta alternativa in afara de faptul ca ar fi fost nas n-am gasit.. acuma vad ca defapt in noaptea aceea ar fi murit 3 persoane daca el nu era tinta mea .. daca nu eram asa incapatanat in privinta lui...

mai e si faptul ca politistii au incercat sa fie cat mai realisti :D -adica sa frece menta-

Link to comment
Share on other sites

Nici nu stiu cu ce sa incep, asa is de degustat de aceasta editie de mafia.

Unu la mana, silenr ai jucat foarte prost pe tot parcursul jocului cu toate ca m-ai salvat 1 noapte. In primul rand, tu ca doctor nu iesi acolo in fata si numai gura, pff liquid mafia, votati liquid ..votati liquid. Eu v-am pus pe mana 3 mafioti, tu ma votezi pe mine?

Singurul mafiot investigat de mine a fost Thor, pe restu i-am ghicit respectiv Wanksta si Lukl [iar spre sfarsit pe sinister, doar ca ziua in care au am fost omorat a durat 4 ore :) ..nici n-am apucat sa vin de la liceu ca eram deja mort (aviz lui lucky cu orele astea, ar fi perioade cand ar trebuii deschisa o zi asa incat sa poata fiecare sa zica un cuvant, evident avea toate motivele sa inchida ziua eu care am strans acele voturi, dar nah ..ca fapt divers)].

Ce m-a deranjat in mod deosebit, a fost atitudinea lui lucky care a zis ca am discutat pe messenger, altfel cum as fi putut fi asa sigur de wanksta. Eu am zis sa abordez aceasta mafia mai agresiv, eu, personal am crezut ca am suficiente motive sa-l votez pe wanksta (desi repet, nu l-am investigat) eu in momentul ala mi-am asumat totul, daca era cetatean/doctor/politist eu nu mai aveam incredere in fata nimanui(cel mai probabil eram linsat), totusi moare wanksta MAFIOT, 3 zile la rand v-am tot zis LUKL MAFIOT, da de unde sa se stranga voturi cand 2 jucatori cu roluri pozitive erau inactivi, oricum numarai din punct de vedere matematic nu puteai strange numarul de voturi ca sa-l linsezi pe timp de zi, pana in momentul cand lucky a 3-a zi dupa scripturi i-a eliminat pentru inactivitate. Eu stiam ca daca nu postezi 2 zile la rand esti exclus (moderatorul face regulile bla bla bla).

Greseala mea, Lucian ...oricat de rau s-ar fi enervat el ca l-am banuit ca fiind nas, pai nu iei atitudine? Ti-am pus 3 mafioti pe tava si tu faci ce, te bosumfli si nu mai votezi ca te-am suparat eu, tu ca guvernator fiind nu-ti poti permite asta. Tu ai jucat mai multe editii stiai ca un vot inseamna mult, pacat ca nu ai avut oportunitatea sa-ti folosesti rolul, dar asta e.

Pe urma, pe urma ce mai ...n-are rost, nu vreau sa ma intelegi gresit, nu-s frustrat, defapt is ..da nu ca am pierdut, is pentru atitudinea cu care ati tratat aceasta mafia, tot pe forum ca vreau mafia, ala eu ala eu, pacat de lucky care si-a consumat timpul pentru voi degeaba.

Una peste alta, slaba editia asta ...cetatenii mai exact, dar daca ma gandesc bine la fel de rau au jucat si mafia, ca mare lucru n-au facut desi au scos la inceput acolo ceva politisti, in schimb pe urma fail dupa fail, daca cetatenii jucau mai atent, v-ati fi dus pe apa sambetei.

Pacat, bravo in acelasi timp castigatorilor, pupic :*

Link to comment
Share on other sites

Nici nu stiu cu ce sa incep, asa is de degustat de aceasta editie de mafia.

Unu la mana, silenr ai jucat foarte prost pe tot parcursul jocului cu toate ca m-ai salvat 1 noapte. In primul rand, tu ca doctor nu iesi acolo in fata si numai gura, pff liquid mafia, votati liquid ..votati liquid. Eu v-am pus pe mana 3 mafioti, tu ma votezi pe mine?

Singurul mafiot investigat de mine a fost Thor, pe restu i-am ghicit respectiv Wanksta si Lukl [iar spre sfarsit pe sinister, doar ca ziua in care au am fost omorat a durat 4 ore :) ..nici n-am apucat sa vin de la liceu ca eram deja mort (aviz lui lucky cu orele astea, ar fi perioade cand ar trebuii deschisa o zi asa incat sa poata fiecare sa zica un cuvant, evident avea toate motivele sa inchida ziua eu care am strans acele voturi, dar nah ..ca fapt divers)].

Ce m-a deranjat in mod deosebit, a fost atitudinea lui lucky care a zis ca am discutat pe messenger, altfel cum as fi putut fi asa sigur de wanksta. Eu am zis sa abordez aceasta mafia mai agresiv, eu, personal am crezut ca am suficiente motive sa-l votez pe wanksta (desi repet, nu l-am investigat) eu in momentul ala mi-am asumat totul, daca era cetatean/doctor/politist eu nu mai aveam incredere in fata nimanui(cel mai probabil eram linsat), totusi moare wanksta MAFIOT, 3 zile la rand v-am tot zis LUKL MAFIOT, da de unde sa se stranga voturi cand 2 jucatori cu roluri pozitive erau inactivi, oricum numarai din punct de vedere matematic nu puteai strange numarul de voturi ca sa-l linsezi pe timp de zi, pana in momentul cand lucky a 3-a zi dupa scripturi i-a eliminat pentru inactivitate. Eu stiam ca daca nu postezi 2 zile la rand esti exclus (moderatorul face regulile bla bla bla).

Greseala mea, Lucian ...oricat de rau s-ar fi enervat el ca l-am banuit ca fiind nas, pai nu iei atitudine? Ti-am pus 3 mafioti pe tava si tu faci ce, te bosumfli si nu mai votezi ca te-am suparat eu, tu ca guvernator fiind nu-ti poti permite asta. Tu ai jucat mai multe editii stiai ca un vot inseamna mult, pacat ca nu ai avut oportunitatea sa-ti folosesti rolul, dar asta e.

Pe urma, pe urma ce mai ...n-are rost, nu vreau sa ma intelegi gresit, nu-s frustrat, defapt is ..da nu ca am pierdut, is pentru atitudinea cu care ati tratat aceasta mafia, tot pe forum ca vreau mafia, ala eu ala eu, pacat de lucky care si-a consumat timpul pentru voi degeaba.

Una peste alta, slaba editia asta ...cetatenii mai exact, dar daca ma gandesc bine la fel de rau au jucat si mafia, ca mare lucru n-au facut desi au scos la inceput acolo ceva politisti, in schimb pe urma fail dupa fail, daca cetatenii jucau mai atent, v-ati fi dus pe apa sambetei.

Pacat, bravo in acelasi timp castigatorilor, pupic :*

te am batut , te pup :lol:

#lasand glumele la o parte , editia asta am castigat-o cu mult , mult , foarte mult noroc :)

Link to comment
Share on other sites

nu e chiar asa usor precum crezi sa joci in 2.

nu inteleg unde a fost fail dupa fail? am facut lumea sa te voteze chiar daca ai scos 2 mafioti?

in final am fost mai convingator decat silen, cu toate ca spusese pe fata ca era doctor, si astfel equi l-a votat?

nu se joaca numai noaptea.

Da unde a zis ca era doctor? :|

Link to comment
Share on other sites

Singurul mafiot investigat de mine a fost Thor, pe restu i-am ghicit respectiv Wanksta si Lukl [iar spre sfarsit pe sinister, doar ca ziua in care au am fost omorat a durat 4 ore :) ..nici n-am apucat sa vin de la liceu ca eram deja mort (aviz lui lucky cu orele astea, ar fi perioade cand ar trebuii deschisa o zi asa incat sa poata fiecare sa zica un cuvant, evident avea toate motivele sa inchida ziua eu care am strans acele voturi, dar nah ..ca fapt divers)].

dupa cum ai vazut, atat zilele cat si noptile durau 24 de ore. tu ai murit pentru ca se stransese numarul de voturi pentru linsare instanta (5 la numar. si in ziua precedenta, cand trebuia votat lukl au fost 5 la votare normala, nu instanta si mi-ai dat pm ca-s prea multe voturi).

legat de cei pe care i-am eliminat mai pe la sfarsit, ei erau sateni si i-am tinut tocmai in ideea sa va ajute, pentru ca am vazut cum se joaca in tabara satenilor. in plus, le-am trimis o gramada de pm-uri in care le ziceam sa posteze. am tot sperat ca n-o sa pierd chiar atatia jucatori aiurea.

Ce m-a deranjat in mod deosebit, a fost atitudinea lui lucky care a zis ca am discutat pe messenger, altfel cum as fi putut fi asa sigur de wanksta. Eu am zis sa abordez aceasta mafia mai agresiv, eu, personal am crezut ca am suficiente motive sa-l votez pe wanksta (desi repet, nu l-am investigat) eu in momentul ala mi-am asumat totul

cred ca oricui i s-ar fi parut suspect faptul ca ai zis ca wanksta e mafiot, fara sa fi investigat inainte si fara ca wanksta sa fi zis ceva compromitator inainte. mi s-a parut ca s-a purtat ca si restul juctorilor, puteai sa alegi pe oricine altcineva la fel de bine :-?? dar daca zici ca ai zis asa la bulan, asa sa fie.

imi pare rau ca am irosit atatea roluri interesante... chiar credeam c-o sa fie mai palpitanta editia asta.

Link to comment
Share on other sites

asta a zis silen

Si de unde silen ca el a fost tinta?

De unde sa-mi dau eu seama de acolo ca el e doctor?

Daca te uiti atent in grafic, silen nu a fost tinta in a 2-a ci in a 3-a, el nu are de unde sa stie ca a fost sau nu tinta, a vorbit si el acolo.

Nu inseamna ca daca nu a murit gata e doctor...

Link to comment
Share on other sites

te am batut , te pup :lol:

#lasand glumele la o parte , editia asta am castigat-o cu mult , mult , foarte mult noroc :)

:D, da...mult noroc.

nu e chiar asa usor precum crezi sa joci in 2.

nu inteleg unde a fost fail dupa fail.

am facut lumea sa te voteze chiar daca ai scos 2 mafioti?

in final am fost mai convingator decat silen, cu toate ca spusese pe fata ca era doctor, si astfel equi l-a votat?

nu se joaca numai noaptea.

mafia e usor sa joci si in 1, desi te poti consulta cu restul membrilor cand sunteti mai mult, pana la urma o decizie poti lua si singur, indiferent de cati membri sunt tot 1/ noapte moare. Am jucat multe mafia, majoritatea am fost mafiot, stiu.

Fail dupa fail a fost noaptea, cand in dimineata n-a murit nimeni, pai eu pe silenr il scoateam demult, ati avut mare noroc ca l-ati lasat.

Da, finalul a fost al tau de partea mafiotilor si a lui silenr de partea noastra ..sau tot a voastra? =))

mafia ataca in fiecare noapte.

in a 2-a noapte n-a murit nimeni.

silen zice "=>tinta am fost eu".

numai un doctor ar zice asta, stiind ca s-a aparat.

evident, ramane la alegerea fiecarui daca si crede sau nu.

Da, de cate ori am zis ... silenr ce joci ? te prostesti, fi atent.. bla bla ..il stiam dar el tot degeaba

Link to comment
Share on other sites

:D, da...mult noroc.

mafia e usor sa joci si in 1, desi te poti consulta cu restul membrilor cand sunteti mai mult, pana la urma o decizie poti lua si singur, indiferent de cati membri sunt tot 1/ noapte moare. Am jucat multe mafia, majoritatea am fost mafiot, stiu.

Fail dupa fail a fost noaptea, cand in dimineata n-a murit nimeni, pai eu pe silenr il scoateam demult, ati avut mare noroc ca l-ati lasat.

Da, finalul a fost al tau de partea mafiotilor si a lui silenr de partea noastra ..sau tot a voastra? =))

Da, de cate ori am zis ... silenr ce joci ? te prostesti, fi atent.. bla bla ..il stiam dar el tot degeaba

am vrut sa-l scoatem din a 3-a noapte sau a 2-a si n-am reusit , apoi am zis sa nu ma incercam , sincer , chiar nu as fi crezut ca te-a aparat pe tine dupa ce te-a acuzat de atatea ori ziua , cand am dat sa te atacam pe tine , m-am gandit , wtf? alt medic? si atunci am inceput sa-i luam la rand pe astia care au votat dupa spusele tale in speranta ca dam de doctorul care te apara , cand am dat si in equi si am vazut ca n-a murit , wtf? uite doctoru , nu ma asteptam ca silen sa-l fi aparat si pe equi , nu mai zice ca a jucat silen prost pentru ca a jucat chiar bine :)

Link to comment
Share on other sites

da , si in ultima zi fapta deja era consumata , tu il acuzasei , era absolut logic ca equilibrum care mersese pe mana ta tot jocul, sa il voteze :D

Pai equi a jucat foarte bine, ma refer cel putin el spre deosebire de restul cetatenilor a si gandit.

Ba frate, asta care ne da pe tava 2 mafioti, al 3-lea ne minte? N-o fi si ala mafiot, si ala si ala si ala.

Pai eu + doctor era vai de curu vostru (daca jucau cetatenii calumea)

Link to comment
Share on other sites

asa si daca lukl n-avea niste probleme personale, de n-a mai putut sa voteze ca sa-l linsam pe silen, castigam mult mai usor. nu ne mai faceam griji ca poate atacam pe cineva si acel cineva sa fie aparat. cadeati ca spicele.

dupa aia silen a fost lasat in joc special, pentru ca ziua juca pentru noi.

Link to comment
Share on other sites

liquid n-are rost, dar sa incerc sa-ti explic...

deja ti-am zis ce m-a derutat: atunci ai fost tinta mea pentru ca vroiam sa vad daca esti intr-adevar politist, dar au murit 2 oameni => m-am gandit ca n-aveai cum sa fii si tu tinta mafiotilor, si poate mafiotii s-ar fi gandit "plm sa nu-l luam pe liquid din prima noapte pentru ca sigur e un medic pe el". Pun a2a noapte tinta pe tine si tot 2 oameni mor - vazand ca nu mai mori am zis ca sigur trebuie sa fie ceva cu tine.. in imprejurarile date, avand in vedere ca niciun politist nu mai zicea nimica, am inceput sa cred din ce in ce mai mult ca ceea ce crezusem initial era adevarat.. am si explicat intr-un post de ce sunt indreptatit sa cred ca esti nas

@equi .. era vorba de ceea ce am zis a2a zi, si ceea ce s-a intamplat a3a noapte [cand n-a murit nimeni si eu am fost tinta]

@la sfarsit l-am pus pe equi in target pentru ca am crezut ca e politist.. daca stiam ca nu e politist o luam pe iri cu siguranta -_-

@liquid.. vrei sa iti arat postul in care am explicat teoria mea despre tine? =))

scz plm ca am gresit.. [dar inca ma mai intreb daca nu cumva esti mafiot :D ]

Link to comment
Share on other sites

asa si daca lukl n-avea niste probleme personale, de n-a mai putut sa voteze ca sa-l linsam pe silen, castigam mult mai usor. nu ne mai faceam griji ca poate atacam pe cineva si acel cineva sa fie aparat. cadeati ca spicele.

dupa aia silen a fost lasat in joc special, pentru ca ziua juca pentru noi.

uitasem asta :) am zis sa dau un reply acolo cum ca nu sunt sigur pe cine sa votez si sa votez in 10-15 minute , dar a intervenit ceva urgent si am uitat complet sa votez inainte sa plec

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...