Jump to content
Guest NightWishMaster

Bere Gratis

Recommended Posts

Guest NightWishMaster

30 de ani de bere, gratis

Una dintre cele mai spectaculoase metode de sustragere s-a înregistrat în anii 80 la fabrica de bere „Aurora” din Dârste. Cu ocazia unor lucr?ri de repara?ie ?i între?inere la recipientele uria?e ale fabricii, cineva a observat o conduct?, aparent f?r? folos. Ulterior s-a dovedit c? aceasta transporta bere direct la robinetul din buc?t?ria unui cet??ean care locuia în vecin?tate. Omul nu a putut fi tras la r?spundere întrucât decedase de ceva timp, îns? conducta „func?ionase” vreo treizeci de ani, bine-mersi. Chefurile care aveau loc zilnic în buc?t?ria iste?ului r?posat au r?mas mult timp în amintirea semenilor lui.

Sursa

Link to comment
Guest GamerX

Ce sa-ti doresti mai mult in viata asta ?! :))

agree :right:

anyway, cum naiba (pt ca alta expresie nu pot folosi) a ajuns conducta aia in casa omului? pentru ca nu cred ca s-a pus el sa s-o traga pana in casa (deoarece bineinteles vecinii/politisti/etc. vedeau si direct raportau) si muncitorii nu pot fi chiar asa de batuti in cap sa bage o conducta de bere in casa omului

Link to comment

credeam ca acest vis, de a curge bere din senin, nu poate fi realizabil. i s'a intamplat persoanei respective, care a trait ca un adevarat barbat. imi imaginez ca si'a tras un furtun de la robinet, si urmarea meciurile de la TV cu furtunul in mana si cu :happy1:

Link to comment

30 de ani de bere, gratis

Una dintre cele mai spectaculoase metode de sustragere s-a înregistrat în anii 80 la fabrica de bere „Aurora” din Dârste. Cu ocazia unor lucr?ri de repara?ie ?i între?inere la recipientele uria?e ale fabricii, cineva a observat o conduct?, aparent f?r? folos. Ulterior s-a dovedit c? aceasta transporta bere direct la robinetul din buc?t?ria unui cet??ean care locuia în vecin?tate. Omul nu a putut fi tras la r?spundere întrucât decedase de ceva timp, îns? conducta „func?ionase” vreo treizeci de ani, bine-mersi. Chefurile care aveau loc zilnic în buc?t?ria iste?ului r?posat au r?mas mult timp în amintirea semenilor lui.

Super inteligent omul,cred ca a furat ideea dela mine :hello:

Imi pot imagina ce senzatie a avut,am fost o data la o berarie,unde erau mese si in mijlocul meselori era robinetul dela bere,tu mergeai si plateai la bar si tie la masa pe robinet ati vinea cantitatea de bere ce ai platit,a fost super fain senzatia.

Link to comment

De la aceiasi sursa precizata in primul post.

Moneda care a isterizat Germania

Pe lîng? aceste ?mecherii casnice au existat multe altele, probabil c? nu ne-ar ajunge un volum întreg. Una dintre cele mai celebre a fost f?cut?, culmea, cu largul concurs al statului. E vorba de lansarea, dup? 1990, a celebrei monede de 10 lei care a isterizat Germania. Avînd exact dimensiunile monedei de o marc?, moneda de 10 lei a umplut la refuz automatele nem?e?ti, producînd pagube de milioane de m?rci. Se spune chiar c? moneda în cauz? a fost retras? de BNR în urma unui protest oficial al ambasadei germane la Bucure?ti. Un alt caz de senza?ie s-a petrecut în porturile unei ??ri scandinave, mai exact în hotelurile de mîna a treia unde ad?stau marinarii români pe durata sta?ion?rii în port. Ca în toate hotelurile f?r? preten?ii, o parte dintre servicii (curent electric, ap? cald?, TV etc) se livrau prin intermediul unor dispozitive în care se introducea monede. În loc de monede îns?, patronii hotelurilor g?seau aer ?i rugin? peste tot. ?mecheria s-a aflat cu greu: românii introduceau o moneda local? în plastilin?, dup? care o scoteau ?i turnat în loc ap? pe care o ?ineau în frigider. Ei observaser? c? moneda de ghea?? astfel ob?inut? avea exact forma ?i greutatea celei originale, de aluminiu. (R?zvan Mateescu)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...