Jump to content
Finnick

Taverna Vampirilor este cel mai sinistru local din lume

Recommended Posts

vampiri.jpg?width=600

Cu siguranta ar fi fost mult mai adecvata unei alte parti de lume, indeosebi celei care a oferit istoriei si imaginarului legenda personajului Dracula, dar Crama Vampirilor se afla in districtul Ginza, din Tokio. Si este, intr-adevar, un local inedit, ce nu trebuie ratat de niciun turist aflat in capitala nipona.

Restaurantul cu tematica gotica se afla la etajul al saptelea al unui bloc turn, acolo unde, inca de la lift, clientii sunt intampinati de chelnerite purtand uniforme negre frantuzesti si de chelneri imbracati in fracuri, care ii conduc la mesele musai rezervate.

vampiri-1.jpg?width=500&height=375

In fiecare incapere si separeu din local se poate asculta muzica baroca, restaurantul fiind decorat cu cranii, crucifixe, candelabre, paiajeni si panze, un cosciug de tipul celui in care se odihnea Dracula si alte elemente de natura sa creeze impresia unui film horror.

vampiri-2.jpg?width=500&height=375

Atunci cand soseste clipa pentru comanda, lucrurile se complica putin, deoarece meniurile sunt complet scrise in Kanji, una dintre cele patru scrieri japoneze cu ideograme. Oferta culinara reprezinta un amestec de preparate traditionale frantuzesti, italnienesti si japoneze.

vampiri-3.jpg?width=500&height=375

Ca aperitive, localul ofera delicioase bulete din cascaval sau pachetele de primavara umplute cu ton. De asemenea, intre preparate se numara caracatita marinata, somon afumat, rata, sau pui cu mirodenii. Nici bauturile nu dezamagesc, spre exemplu amestecum rosiatic de vin si suc de fructe este cu adevarat racoritor.

vampiri-4.jpg?width=500&height=667

Preturile sunt, totusi, cam piperate, avand in vedere ca o cina in doi poate ajunge pana la suna de 100 de dolari. O asemenea suma se justifica insa, caci Crama Vampirilor din Tokio ofera o experienta unica, ce nu ar trebui ratata.

vampiri-5.jpg?width=500&height=375

vampiri-6.jpg?width=500&height=375

vampiri-7.jpg?width=500&height=375

vampiri-7.jpg?width=500&height=375

Sursa: Descopera

  • Upvote 1
Link to comment
Guest SherkaN

Mda simpatic, dar cam scump pt. un sos in forma de cruce , m-as fi asteptat la banii astia sa vina chelneritele-vampir si sa ma suga, tot timpu` am fost curios cum e sa te suga un vampir. (de sex feminin preferabil)

Link to comment

Aham deci tu esti bogatas? Nu auzi cat costa o masa in doi,100 de dolari:.

Se vede cat de mult ai cintit din topicul asta.

nu comenta ca e verisoara mea! n0bless . :))

Mno , eu unul as trage dintr-o tuica in restaurantul asta. Chit ca ar trebui sa-l imbat pe domnu' tata sa-mi dea bani de o cina. Si sunt alte restaurante mai scumpe mai mortalule , pentru mancare dai pana in 150.

Oricum e o atmosfera mai mult linistita si .. de fite decat sinistra. Cred ca aici pica cel mai bine mancarea cand sorbi dintr-o ciorba cu usturoi inconjurata de o cruce facuta din chetchup. :yum:

Link to comment
Guest SherkaN

sa imi imaginez ca acel ketchup e sange si alte tampenii...

dar daca te-ai duce sa mananci la ultimul etaj al turnului eiffel ai sta cu frica in san ca vine un parasutist sa iti **** nevasta? sau ca chifla e vreun proiectil lansat de un F16? asta e ideea, sa nu fie rutina, sa fie ceva special, diferit.

si btw, sa stai cu gandul ca ketchup-ul e sange? :))))) wtf.....

Link to comment

Nici daca m-ar plati ei, nu m-as duce acolo sa mananc...la un restaurant merg sa mananc, sa ma relaxez, sa ma distrez, sa ma simt bine...nu sa imi imaginez ca acel ketchup e sange si alte tampenii...

WTF?!!!!!?!!!?!?!

Restaurantul nu-i club prietene ...

Lumea de-obicei se rezuma doar la a servi masa in locatii d`astea ...

ot; hmm ... inedit

stati chill ca au clientela selectata dinainte de a-l deschide ...

ps; iar s-a umplut forumu de wanna be si habarnisti cu gura mare

Link to comment

Aham deci tu esti bogatas? Nu auzi cat costa o masa in doi,100 de dolari:.

Se vede cat de mult ai cintit din topicul asta.

Si de unde stii tu ca la noi preturile ar fi fost la fel? Eu zic sa nu ne bagam sa ne luam de oameni aiurea.

OT: imi imaginez ca ar merita suma pentru acea experienta. Si ar fi foarte bine sa fi fost la noi asa ceva in primul rand, dar in romania nu se mai fructifica nimic.

Link to comment

dar daca te-ai duce sa mananci la ultimul etaj al turnului eiffel ai sta cu frica in san ca vine un parasutist sa iti **** nevasta? sau ca chifla e vreun proiectil lansat de un F16? asta e ideea, sa nu fie rutina, sa fie ceva special, diferit.

si btw, sa stai cu gandul ca ketchup-ul e sange? :))))) wtf.....

Tu deja o dai in diverse, cu turnul Eiffel, fiind in acel restaurant, cu niste tablouri macabre banuiesc, iti poate induce acea stare.

Link to comment

Si de unde stii tu ca la noi preturile ar fi fost la fel? Eu zic sa nu ne bagam sa ne luam de oameni aiurea.

OT: imi imaginez ca ar merita suma pentru acea experienta. Si ar fi foarte bine sa fi fost la noi asa ceva in primul rand, dar in romania nu se mai fructifica nimic.

Nu te ataca singur pentru asta :)).Da ma,vezi ca la noi preturile sunt 10 ron de criza asa,ca pentru noi, romanii ;).Ca tot romanul, manacam si noi un sarcofag de broaste cu garnitura de melci.

Nu ma interesa cat costa o masa in Romanica,ci atentia pe care acel user a dat-o cand a citit articolul "in intregime".

Link to comment

..Daca ai inteles ca m-am atacat sunt de vina anii pe care ii ai. Userul a adus un simplu comentariu ca ar manca acolo de x ori pe zi daca ar exista in romania. Ti-am adus un argument ca poate preturile ar fi mai mici la noi si iti mai aduc unul: poate userul are destui bani incat sa-si permita.

Hai sa n-o dam in drame ca luam warn pe-aici. Imi cer scuze pentru offtopic. Out.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...