Jump to content
Random Hero

SOCANT: Un barbat s-a aruncat de la balconul Parlamentului

Recommended Posts

Eu sincer,chiar nu vad rostul aceste intamplari.Nu inteleg de ce s-a aruncat,cred ca stia ca nu se va intampla nimic special,la fel si cu aia de a facut greva foamei aiurea,degeaba.

Apropo de chestia asta,toata tara a luat-o razna cu Boc asta,stati frate linistiti ,nu va mai agitati atat,cred ca singurul care mai este optimist din tara asta este ciprian(aka baiatul cu ''nu stiu'') ,cautati pe youtube interviul cu el,eu am ramas surprins cand l-am auzit ce a zis : ''omul trebuie sa se multumeasca cu putin,ca Dumnezeu il ajuta si trebuie sa munceasca pentru banii aia,oricat de putini ar fi''.

trage voi concluzii acum..

Link to comment

nu stiam ca sunt atat de multi sustinatori ai lui boc si base pe LM dar nici surprins nu sunt. e locul potrivit.

personal dupa episodul cu anuntul iesirii din criza la sfarsitul lui 2009 m-am declar edificat, suntem urmasii lui traian (asta de la udrea a fost adanca). sper doar sa nu mai vad accidental cum pisa iar ochii, desi dupa figura cu sarkozy putea sa ne mai ofere un episod.

cat despre solutia cameramanului au existat si pareri ca mai bine vindea tot ce avea si mitralia de toti banii :D

Link to comment

Sunt mandru ca nu-s roman.

Singura solutie pentru voi e sa plecati din tara altfel munciti aici de 10 ori mai mult decat munciti in strainatate.

PS: basescu,boc si ceilalti sunt decat niste marionete,economia tarii asteia e distrusa de pe vremea lui ceausescu.Geoana,iliescu si basescu stau de mana,nu va faceti griji,in spatele cortinei,era acelasi lucru la toti.

In plus asta-i mentalitatea romanilor,altii ramanand ingoranti la fel ca ala de pe prima pagina care a zis ca lui boc ii pasa de voi,nu-i pasa la niciunul.

Oricum romania e o tara de kkt,nu faceti pe patriotii acum,uitati-va la adevarul din fata voastra.De ce Germania,Franta si o gramada de alte tari sunt impotriva voastra? Pentru ca a fost comunism,si pentru ca sunteti facuti de ras de tigani,acum sunteti si de politicieni.

@unPrapadit : Cred ca aproximativ toti bugetarii din romania ar trebui sa aiba gandirea ta.

Oricum ce o sa faca BOC si BASESCU? Macar ganditi-va si voi putin,a fost mai rau dinaintea lui sau dupa el? Eu zic ca totul a inceput de la ILIESCU care a distrus tot,dupacea a venit tariceanu si mai departe pana la basescu,toti au distrus tara,tara este in datorii uriase de cateva zeci de miliarde de euro,NU aveti ce face,va mutati din tara pentru ca romania NU merita,uite ce a facut mentalitatea romanilor din tara asta,DACA era vreun presedinte european pe aici si daca domnea democratia dinainte de ceausescu erati departe,dar asa ceva era imposibil pentru ca toate tarile Est-europene o duc rau,vina principala este a Rusiei care acum sta in puf.Sunteti si pe partea ei de continent,,exemplu Moldova.

PS2: Nu imi pasa de tara asta(si de populatia ei),muriti in ea sau plecati din ea,voi alegeti.

Link to comment

drum bun! 8-|

credema daca fiecare roman ar avea o suma modesta de bani , un loc de munca asigurat si cazare ar pleca fara sa ezite , in Romania nu ar mai ramane decat politicienii , bogatii si alte specimene.

OT : poate ca ar parea regizata actiunea , dar .... daca omul respectiv se ducea printre sfinti ? credeti ca l-ar fi platit cineva ca sa se sinucida ? eu unul , nu cred.

Boc et Basescu & Co. cred ca poti scoate Romania din criza scotand bani de la omul de rand , ei au conturi grase in banca si nici nu le pasa de romanul care munceste cinstit sa-si intretina familia , la ei munca cinstita inseamna sa stai pe un scaun pana iti amorteste fundul si sa zici da/nu toata ziua ori sa votezi cine stie ce prostii.

@acelasi_bandit

oarecum sunt de acord cu tine la partea cu baiatul "nu stiu (lua-va-r dreaq) "

EDIT :

unii parlamentari din camera , nici socati nu erau , ba chiar se simteau foarte bine , parca vizionau un film 3D

Link to comment

Parlamentarii dezbateau motiunea de cenzura, cand un barbat s-a aruncat de la unul dintre balcoanele Camerei Deputatilor, strigand "Boc, ati luat drepturile copiilor!".

Tanarul, angajat al televiziunii publice, a cazut pe mesele parlamentarilor care se aflau sub balcon. Barbatul sangera puternic in zona capului, se pare ca are si o fractura de gamba. A fost stabilizat de echipajul SMURD care a sosit la fata locului si dus la Spitalul Municipal.

In timp ce era scos pe targa, tanarul striga "Libertate!". Barbatul s-a aruncat chiar in timp ce premierul Emil Boc se pregatea sa tina un discurs. Inainte de a sari, el i-a strigat sefului Guvernului: "Ne-a lasat fara pensii si salarii!".

Locul in care a cazut este plin de sange, iar prima reactie a presedintelui de sedinta, Mircea Geoana, a fost sa strige de la microfon pentru apelarea serviciului de urgenta 112. Sedinta a fost intrerupta imediat, iar unul dintre deputati, care este medic, i-a acordat victimei primul ajutor.

Sursa + video

Romania e plina de prosti ca el,nui de mirare si nici socant.

a trait mai bine pe timpul psd ului cand aia se imprumutau ca sa plateasca pensi duble si tot felu de bonusuri la salari, de a ajuns Romania cu datori imense.

la alegeri Gioana zicea ca da 25mi e Romanilor care se intorc din strainatate :)) parca dadea din averea lu tacsu .

@pacat ca na murit

Link to comment

Sunt mandru ca nu-s roman.

Singura solutie pentru voi e sa plecati din tara altfel munciti aici de 10 ori mai mult decat munciti in strainatate.

PS: basescu,boc si ceilalti sunt decat niste marionete,economia tarii asteia e distrusa de pe vremea lui ceausescu.Geoana,iliescu si basescu stau de mana,nu va faceti griji,in spatele cortinei,era acelasi lucru la toti.

In plus asta-i mentalitatea romanilor,altii ramanand ingoranti la fel ca ala de pe prima pagina care a zis ca lui boc ii pasa de voi,nu-i pasa la niciunul.

Oricum romania e o tara de kkt,nu faceti pe patriotii acum,uitati-va la adevarul din fata voastra.De ce Germania,Franta si o gramada de alte tari sunt impotriva voastra? Pentru ca a fost comunism,si pentru ca sunteti facuti de ras de tigani,acum sunteti si de politicieni.

@unPrapadit : Cred ca aproximativ toti bugetarii din romania ar trebui sa aiba gandirea ta.

Oricum ce o sa faca BOC si BASESCU? Macar ganditi-va si voi putin,a fost mai rau dinaintea lui sau dupa el? Eu zic ca totul a inceput de la ILIESCU care a distrus tot,dupacea a venit tariceanu si mai departe pana la basescu,toti au distrus tara,tara este in datorii uriase de cateva zeci de miliarde de euro,NU aveti ce face,va mutati din tara pentru ca romania NU merita,uite ce a facut mentalitatea romanilor din tara asta,DACA era vreun presedinte european pe aici si daca domnea democratia dinainte de ceausescu erati departe,dar asa ceva era imposibil pentru ca toate tarile Est-europene o duc rau,vina principala este a Rusiei care acum sta in puf.Sunteti si pe partea ei de continent,,exemplu Moldova.

PS2: Nu imi pasa de tara asta(si de populatia ei),muriti in ea sau plecati din ea,voi alegeti.

Ceausescu (cu C mare) ,,,DACA nu esti Roman nai cum sa intelegi ce iti voi spune acum:

Orcine ar fi la putere pe Romanul de rand nul intereseaza pentru ca fiecare Roman stie ca a fost si va fi stapan in veci vecilor .

Mai si daca nu suntem acum in Romania ,nu avem cum so parasim ,ea este in sufletele noastre asa ca ungure nai sa vezi tu Romania parasita nici in visele tale.

@scz de dublu post :tiphat:

Inca un mesaj in care mai provoci pe careva si ai 5 zile suspend

Edited by Tybork
Link to comment

Ceausescu (cu C mare) ,,,DACA nu esti Roman nai cum sa intelegi ce iti voi spune acum:

Orcine ar fi la putere pe Romanul de rand nul intereseaza pentru ca fiecare Roman stie ca a fost si va fi stapan in veci vecilor .

Mai si daca nu suntem acum in Romania ,nu avem cum so parasim ,ea este in sufletele noastre asa ca ungure nai sa vezi tu Romania parasita nici in visele tale.

@scz de dublu post :tiphat:

ceausescu cu C mare pt comunisti.

Peste ce are romanul putere,chiar nu te inteleg la aceasta parte.Stapan peste CE?

Ba da,puteti s-o parasiti usor,de pe vremea lui iliescu au plecat 45% din romani.Nu sunt ungur,sunt rus.

PS: Va voi respecta tara cand va veni cineva care va aduce gloria de odinioara a Romaniei,s-au sacrificat oameni viteji pt voi,si voi,i-ati ales pe acesti comunisti la putere pentru ca sunteti foarte inteligenti,n-am ce zice..

PS 2 :Poate pentru ca sunt rus veti crede ca sunt comunist,dar nu sunt,sunt pentru libertatea adevarata care nu e disponibila in nicio tara la momentul respectiv.

Link to comment
Guest SherkaN

Da` cum te crezi tu rus prietene ca vad ca vb romana perfect , ai nick andrei_ro, cum adica nu ai treaba cu Romania ? ca tot vad ca o arzi ca NOI nu suntem ca VOI , ca la NOI e rau .... da` vad ca esti de p`aci ....

Link to comment

nu stiam ca sunt atat de multi sustinatori ai lui boc si base pe LM dar nici surprins nu sunt. e locul potrivit.

personal dupa episodul cu anuntul iesirii din criza la sfarsitul lui 2009 m-am declar edificat, suntem urmasii lui traian (asta de la udrea a fost adanca). sper doar sa nu mai vad accidental cum pisa iar ochii, desi dupa figura cu sarkozy putea sa ne mai ofere un episod.

cat despre solutia cameramanului au existat si pareri ca mai bine vindea tot ce avea si mitralia de toti banii :D

Cei care vad adevarul nu inseamna ca sunt simpatizanti ci doar iritati de faptul ca se cauta un vinovat unde nu este cazul (cel putin nu un vinovat 100%; o vina are dar nu e de blamat).

Bine zicea cineva mai sus despre imprumuturile lui Iliescu & co. pentru a oferi iluzia tampita de bine oamenilor. Ca un bun patriot si conducator asa cum trebuie al unei tari tu indatorezi o tara si mai mult pentru a da bani de bomboane alegatorilor ori dezvolti industrii? Basescu si Boc au vandut tara? Mira-m-as... si nu baga cazul flota in fata ca daca era vorba de ceva serios in acel caz se vedeau schimbari majore in viata lui Basescu si nu era un amarat de primar ci era membru CNSAS ca jegosul de Dinescu.

Ce vrei sa faca Basescu si Boc? Sa urmeze exemplul Iliescu & co. si sa indatoreze tara si mai mult pentru a da bomboane? Sau sa ia masuri pentru a corecta neregulile?

ceausescu cu C mare pt comunisti.

Peste ce are romanul putere,chiar nu te inteleg la aceasta parte.Stapan peste CE?

Ba da,puteti s-o parasiti usor,de pe vremea lui iliescu au plecat 45% din romani.Nu sunt ungur,sunt rus.

PS: Va voi respecta tara cand va veni cineva care va aduce gloria de odinioara a Romaniei,s-au sacrificat oameni viteji pt voi,si voi,i-ati ales pe acesti comunisti la putere pentru ca sunteti foarte inteligenti,n-am ce zice..

PS 2 :Poate pentru ca sunt rus veti crede ca sunt comunist,dar nu sunt,sunt pentru libertatea adevarata care nu e disponibila in nicio tara la momentul respectiv.

Ceausescu cu C mare pentru patrioti. Ceausescu e primul patriot al tarii si va ramane, cu toate ca nu a avut tiglele toate la casa, tigle zburate de catre "binevoitori" din anturajul sau. Pe vremea lui Iliescu au parasit tara din cauza "trend-ului", deh, cand dai drumul boului la adapat... apai tine-l bine sa nu-ti sece fantana.

Cum poti sa spui, bai nene, ca perioada ceausista a fost una rea pentru tara? Nu-mi vine sa cred ca inca mai aveti tampenii de genul in cap cand aveti EXEMPLUL REAL pe CHINA, tara ce a urmat exemplul ceausist intru totul. Doar pentru ca Rusia a avut exemple negative de comunisti nu inseamna ca tot ce are eticheta de comunism e si rau.

De asta mor eu de ciuda, cand vad China unde a ajuns si cand ma gandesc unde putea ajunge Romania...

Link to comment

Cei care vad adevarul nu inseamna ca sunt simpatizanti ci doar iritati de faptul ca se cauta un vinovat unde nu este cazul (cel putin nu un vinovat 100%; o vina are dar nu e de blamat).

Bine zicea cineva mai sus despre imprumuturile lui Iliescu & co. pentru a oferi iluzia tampita de bine oamenilor. Ca un bun patriot si conducator asa cum trebuie al unei tari tu indatorezi o tara si mai mult pentru a da bani de bomboane alegatorilor ori dezvolti industrii? Basescu si Boc au vandut tara? Mira-m-as... si nu baga cazul flota in fata ca daca era vorba de ceva serios in acel caz se vedeau schimbari majore in viata lui Basescu si nu era un amarat de primar ci era membru CNSAS ca jegosul de Dinescu.

Ce vrei sa faca Basescu si Boc? Sa urmeze exemplul Iliescu & co. si sa indatoreze tara si mai mult pentru a da bomboane? Sau sa ia masuri pentru a corecta neregulile?

Ce vreau sa faca? Pai sa vedem:

-sa nu mai urle in microfon ca am iesit din criza cand nici nu apucasem sa intram

-sa o invete pe Anastase sa numere

-cand numesc ministrii sa-i verifice inainte daca stiu sa lege 2 vorbe sau daca sunt capabili macar sa inteleaga intrebarile jurnalistilor.

-sa o invete pe udrea cum e cu turismul si cum sa evite scandaluri de genul frunza

-sa declare public ca spera sa se voteze pentru anchetare lui Ridzi si nu impotriva

-sa le permita si sa gandeasca parlamentarilor pd-l nu doar sa ridice mana, altfel iar voteaza impotriva propriului guvern daca asa le dicteaza un adormit.

Daca opusul celor de mai sus sunt masuri care corecteaza neregulile, atunci le urez succes ungurilor cu romania.

As mai vrea sa stiu daca tot Tariceanu e vinovat de esecul Schengen si de ce il evita atat de evident cancelarul germaniei,prim-ministrul italiei si presedintele frantei pe T base.

Link to comment

Am citit cu foarte mare atentie discutiile voastre, toti spuneti "ROMANIA" si etc. intr-un sens rau al cuvantului.Spuneti ca romani sunt prosti si multe alte jigniri aduse romanilor.(nu toti dintre voi). Nu uitati si voi sunteti romani.Vreti ca romania sa fie schimbata dar nu faceti nimic in acest sens decat sa stati in fata pc-ului si sa postati pe forum. Credeti ca se va schimba ceva daca voi(noi) stam in fata pc-ului si discutam pe forum?

PS: Sa revenim la subiect, Omul acela nu cred ca s-a aruncat de bine de acolo.Cred ca a fost un moment de disperare de al lui si atata tot.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...