Jump to content
pizza200

Salut

Recommended Posts

Salut am 17 ani si vreu sa ma apuc de cursuri de chitara.Nu am nici chitara si vreau sa stiu daca e greu si daca iti trb ureche muzicala.

Cati dintre voi de p'aici siti sa cantati la chitara si de cat timp cantati ?

A,si cum e mai bn sa invat la profesor sau online si ce chitara mi-ati recomanda(cei care stiti sa cantati)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine incepi cu actustica...

Si mie asa mi`au zis astia de pe forum,dar m`am incapatanat si mi`am luat direct electrica.

Si apoi mi`a parut rau.

Dadeam 20 lei pe ora.Si recomand prof in real life.Iti va raspunde la toate intrebarile tale si etc,vidurile de pe youtube nu contin atatea informatii.

Link to comment
Share on other sites

poti sa inveti si din cursurile online daca nu ai posibilitatea de a plati un profesor de chitara..

uite un curs calumea: learn and master guitar (il gasesti si pe torrente). Un sfat: daca vrei intr-adevar sa te apuci, la inceput o sa iti distrugi degetele, o sa ti se para incredibil de greu and so on, asadar ar fi mai bine sa stai cu chitara in mana macar 2 ore/zi, decat sa stai 10 ore o data pe saptamana :)

@high: eu am invatat pe una electrica.. Ce pot sa zic: stii sa canti pe electrica, stii sa canti si pe acustica :D Invers mai greu..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...