Jump to content
ZaCkYD

Cel mai bogat sat din China.

Recommended Posts

Guest k1nd3rb0y

Corect. Lasa`i sa lucreze 24/24 si 7 zile din 7. Asa o sa stranga dolari , euroi , lei , $$$$ . Lumea trebuie sa se gandesca ca viata nu e facuta doar din a lucra si castiga $$.

Link to comment

recunosc... sunt unele persoane care nu prea parasesc orasul. Aceia sunt pensioanarii

Cei tineri nu cred ca rezista numai intr-un sat all life

parerea mea

da frate da gandestete ca nu e un sat obisnuit,la banii lor iti dai seama ca au facut 2-3 mall-uri,cluburi,parcuri etc..daca au ajuns sa isi cumpere flota aeriana inseamna ca e o mica "metropola" , si ca sa iti cumperi o flota iti trebuie spatiu nu? inseamna ca au spatiu din belsug..

Link to comment
Guest SherkaN

care mai e farmecu daca toti au ? :D

mi-ar place sa am vile si masini scumpe .. pentru ca multi nu au lucrurile astea.

Asta e motivul pt. care ti-ai face casa mare si ti-ai lua masina ? Pe mine fix in bocanci m-ar durea daca au altii, e vorba de confortul tau, de ce-ti poti tu permite si de nivelul de trai/lux la care tu aspiri si pt. care te zbati.

Gandire tipic romaneasca, sal.

Link to comment

Huaxi has an area of 957.6 square km and a population of 328,700. Its GDP was 4.35 billion RMB in 2006.

957.6 kilometri patrati.. e maricel locu si ganditi-va daca au ajuns sa aiba atatia bani mai mult ca sigur ca si ceva locuri de distractii daca au ajuns sa aibe loc de flote aeriene.. nu doar muncesc au partesi de distractie.

Au ajuns asa deoarece toti oameni muncesc pentru sat.. iar satul le recompenseaza munca prin case, masini si ce mai primesc..

Daca parasesti satul ce se intampla?

Probabil in viitorul apropiat se va aproba parasirea satului cu condiitiile:

- Casa si cele ramase acolo sa fie luate

- Sa nu te mai poti intoarce niciodata in sat.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...