Jump to content
Random Hero

Cel mai mic cub Rubik din lume

Recommended Posts

O sa urmeze cel mai mare cub rubik din lume.

Da dar asta ar insemna sa fie functional doar cu macaraua sau sa-l faca mai mare cu 1 cm decat cel normal si sa se dea smecheri.cubul de mai sus intr'adevar ar fi greu sau imposibil de utilizat la marimile respective insa uite ca se poate. sa o luam pe alta parte , si cuburile de dimensiuni normale tot asa se misca , unele poate mai greu.

Link to comment

Unul mai mare cred ca e mai usor de realizat, nu iti trebuie atata indemanare.

Pe cand la acesta asa mic, da`ti seama cat chin, stres, transpiratie sa il faci. Fiecare bucatica cu bucatica pusa bine ca in asa fel sa fie functional.

Oricum, nefolositor .

Link to comment

Daca fac cel mai mic , EDIT din lume , intru in cartea recordurilor? Incepe sa devina banala si cartea dracu , nu mai au astia ce sa scrie , sa se faca menestrei.

Mi se pare o prostie , oricine poate pune 10 muci colorati pe cate o scobitoare prinse la mijloc si sa-si faca un cub rubic de dimensiuni din ce in ce mai mici. (adevaru' e ca la 10 mm nu o sa se ajunga ceva vreme insa nu e mare diferenta de vechiul record si in continuare mi se pare o aberatie)

Link to comment

faceti cateva topicuri cu crime si decese cauzate de accidente auto ca vad ca se revolta astia

am si eu un cub d-asta, ma rog, de marime normala, ma chinui ceva la el sa il fac :D la asta minuscul iti crapa nervii

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...