Jump to content
Random Hero

Cat de periculoasa este noua gaura neagra descoperita de NASA?

Recommended Posts

Eh , cate trebuia noi sa patim si cate am patit ? Cred ca e doar o minciuna ca sperie lumea :)

Ii sperie pe cei care habar n-au pe ce lume traiesc. Altii, care au ceva cunostinte isi dau seama ca gaura neagra nu reprezinta niciun pericol pentru Pamant sau pentru Sistemul Solar, data fiind distanta care o desparte de noi. Si dumnezeu e o minciuna, tot ca sa sperie lumea. :>

Link to comment
Guest k1nd3rb0y

Ii sperie pe cei care habar n-au pe ce lume traiesc. Altii, care au ceva cunostinte isi dau seama ca gaura neagra nu reprezinta niciun pericol pentru Pamant sau pentru Sistemul Solar, data fiind distanta care o desparte de noi. Si dumnezeu e o minciuna, tot ca sa sperie lumea. :>

Pe tine te sperie ? Si ce sti tu desprea aceasa gaura neagra ?:>

Mare Branza ! E la o distanta mare de noi...sleep.gif

Eh , asta zic si eu , o miciuna ca sa sperie lumea..

Link to comment

Pe tine te sperie ? Si ce sti tu desprea aceasa gaura neagra ?:>

Eh , asta zic si eu , o miciuna ca sa sperie lumea..

Nu mai incerca sa pari inteligent doar ca sa afli ceva nou legat de un anumit subiect. Pe mine nu ma sperie. Stiu doar ce se stie in general, cel mai important lucru fiind ca NU ne poate afecta: se afla la 50 de milioane de ani-lumina de pamant e in afara grupului local de galaxii, asa cum am mai spus. Tu stii ce e "grupul local?" Stii ca exista o gaura neagra si in centrul galaxiei noastre? Ne afecteaza cumva?

Nu mai cititi doar stirile traduse, majoritatea dezinformeaza, intrati si pe sursele in limba engleza. Dar merge si asta, daca nu pricepi ceva, zi ca e o minciuna si e mai usor.

Link to comment

Nu v?d care este leg?tura între Nostradamus, abera?iile debitate de diver?i clarv?z?tori ?i ghicitori in talp? pe la 0TV ?i ?tirea actual?.

Pe tine te sperie ? Si ce sti tu desprea aceasa gaura neagra ?:>

Eh , asta zic si eu , o miciuna ca sa sperie lumea..

?i pe mine m? sperie, dar nu gaura neagr? . . . .

Link to comment

Degeaba va certati ca niste oi pe aceasta tema. Este irelevant.

Cei de la NASA initial au trebuit sa anunte cu totul altceva care chiar era de speriat dar au trebuit sa gaseasca altceva pentru a evita panica. Nu puteau sa renunte la comunicat asa ca au cautat altceva.

Folositi-va capul. Nu tii o intreaga lume 24 de ore in suspans numai ca sa anunti o amarata de gaura neagra la 50 de ani lumina.

Link to comment

Degeaba va certati ca niste oi pe aceasta tema. Este irelevant.

Cei de la NASA initial au trebuit sa anunte cu totul altceva care chiar era de speriat dar au trebuit sa gaseasca altceva pentru a evita panica. Nu puteau sa renunte la comunicat asa ca au cautat altceva.

Folositi-va capul. Nu tii o intreaga lume 24 de ore in suspans numai ca sa anunti o amarata de gaura neagra la 50 de ani lumina.

Ai ?i dovezi care s? sprijine afirma?ia f?cut? sau este doar o specula?ie ?

Realizezi c? sunt câteva mii de "?cenarii pentru ce s-ar fi întâmplat defapt " ? Serios, deja am început s? m? plictisesc. Sunt prea mul?i indivizi obseda?i de teoriile ipotezele conspira?ioniste.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...