Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cenzura

neclaritate in regulament

Recommended Posts

macro vorbitor se poate posta si de catre un player?

intreb pt ca azi dim am vrut sa preiau un tarc si nu am putut ca avea unu macro vb, am poze, nu postez inca la plangeri, sa nu cumva sa-mi iau nefondata. in situatia cand cineva are macro si vrei sal preiei ce faci?

Link to comment
Share on other sites

macro vorbitor se poate posta si de catre un player?

intreb pt ca azi dim am vrut sa preiau un tarc si nu am putut ca avea unu macro vb, am poze, nu postez inca la plangeri, sa nu cumva sa-mi iau nefondata. in situatia cand cineva are macro si vrei sal preiei ce faci?

daca ai si citi regulamentul, nu ai mai intreba ce faci intr-o asemenea situatie. uite aici:

21. Macro/BOT

Nu se accepta raspunsuri efectuate prin utilizarea functiei "macro" sau boti. Daca raspunsul este acelasi pentru orice intrebare, si repetat de minim 4 ori, la fel, s-a pierdut spotul dupa trecerea celor 5 minute. Urmand astfel sa fie anuntat un GM despre acel caracter ca foloseste un macrobot, iar suspendul este 20 de zile, postat doar de catre GM. In caz de recidiva, suspendul va fi acelasi.

acum depinde si ce programel foloseste respectivul, ca sunt programe de inregistrat si apoi redat ce face el cu mouse/tastatura. daca iti face o inregistrare in care raspunsurile nu se repeta, dar esti convins ca respectivul foloseste macro/bot mai bine lasi spotul si anunti un admin. ei sunt singurii care pot posta pentru macro, tu poti posta doar in cazul in care respectivul revine si te acuza ca nu ai preluare pentru ca el a raspuns. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

daca ai si citi regulamentul, nu ai mai intreba ce faci intr-o asemenea situatie. uite aici:

21. Macro/BOT

Nu se accepta raspunsuri efectuate prin utilizarea functiei "macro" sau boti. Daca raspunsul este acelasi pentru orice intrebare, si repetat de minim 4 ori, la fel, s-a pierdut spotul dupa trecerea celor 5 minute. Urmand astfel sa fie anuntat un GM despre acel caracter ca foloseste un macrobot, iar suspendul este 20 de zile, postat doar de catre GM. In caz de recidiva, suspendul va fi acelasi.

acum depinde si ce programel foloseste respectivul, ca sunt programe de inregistrat si apoi redat ce face el cu mouse/tastatura. daca iti face o inregistrare in care raspunsurile nu se repeta, dar esti convins ca respectivul foloseste macro/bot mai bine lasi spotul si anunti un admin. ei sunt singurii care pot posta pentru macro, tu poti posta doar in cazul in care respectivul revine si te acuza ca nu ai preluare pentru ca el a raspuns. :tiphat:

istetule...care nu esti tu istet, raspunsul nu e acelasi de 4 ori consecutiv, insa e limpede ca e macro din mom ce poarta o discutie irelevanta cu cea ce intreb eu dooh, am citit regulamentul chill

LE:sa raspunda si un admin aici sa stiu daca postez sau nu

Link to comment
Share on other sites

istetule...care nu esti tu istet, raspunsul nu e acelasi de 4 ori consecutiv, insa e limpede ca e macro din mom ce poarta o discutie irelevanta cu cea ce intreb eu dooh, am citit regulamentul chill

LE:sa raspunda si un admin aici sa stiu daca postez sau nu

n'oi fi eu istet, dar daca citesc ceva zic ca si inteleg.

ce sa postezi tu? esti admin? am postat sa te ajut(lamuresc) cumva...si chiar am crezut ca nu ai citit regulamentul. dar vorba aia: orice fapta buna se plateste. in situatia ta trebuia sa tipi dupa admin, pentru ca nu ai cum sa dovedesti tu ca respectivul foloseste macro. nu esti admin si nu il obliga nimeni sa iti raspunda coerent la ce intrebi.

21.a. Macro/BOT

Nu se accepta utilizarea de aplicatii tip macro/bot. In cazul utilizarii unor clickere este permisa doar folosire functiilor de atack/buff ale acestora, fiind interzisa folosirea altor functii.

Suspendul este de 40 de zile si vor fi postati doar de catre GM. Se poate acorda suspend si in situatia in care exista printuri (facute chiar de catre utilizator) care contin mesaje generate de aceste aplicatii din care rezulta utilizarea functiilor de tip macro/bot/alte functii inafara de atack/buff. In caz de recidiva, suspendul va fi acelasi.

mai reciteste pana intelegi ce vrea sa spuna regulamentul.

indiciu:utilizator e ala de foloseste macro, nu tu care vrei sa il preiei.

face print-uri, posteaza si ii apar in poze mesajele...cum e cu elite-ul

Link to comment
Share on other sites

Daca prin poze demonstrezi ca raspunde cu macro poti continua lejer preluarea.

Ceva de genul:

http://www.imagebam.com/image/04f24d104643277

http://www.imagebam.com/image/692660104643280

exact asa s-a intamplat , ce preluare sa mai continui ca am plecat de mult....iote si poza ca dovada, una dintre ele:

http://img139.imageshack.us/i/screen110506250002.jpg/

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa postam si noi (playerii ) pe cei cu macro bot . nu doar adminii , asa ii putem prinde mai usor pe cei care il folosesc. :readthis:

dak near lasa sa ii postam si noi at intr-un fel admini ar incuraja vanatoarea...ceea ce nu e prea placut si frumos :violent:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...