Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

192.168.1.1

modificare regula

Recommended Posts

Reguli Generale:

Reguli Arena:

Toate caracterele pot intra in arena la minim lvl 300

1. Tarcul pentru BK, ELF, DL si MG (STR).

Tarcurile care au intrarea la coordonatele 60 75 respectiv 53 82 in Arena vor fi disponibile DOAR pentru DK/BK, ELF DL si MG (strength).

Nu este permisa folosirea vrajilor in aceste tarcuri. (Un screenshot cu un MG/SM folosind vraji este suficient)

DW nu are voie sa stationeze/atace langa gard. Timpul de stationare peste care se da suspend este de 2 minute de la atentionarea jucatorului sa nu stationeze.

De asemenea nu este permis jucatorilor sa faca experienta fiind AFK. (pentru moment de afk vor intreba doar adminii).

DW/SM nu are voie sa faca experianta in acest tarc prin nici o metoda. Party in tarc cu un DW/SM duce la suspendarea tuturor persoanelor din acel party.

Pentru toate aceste infractiuni, pedepsele sunt urmatoarele:

- primul avertisment - minim 5 zile

- al doilea avertisment - minim 10 zile

- al treilea avertisment - minim 15 zile

- al patrulea avertisment - minim 25 de zile

MG pe str nu are voie cu -> Powerslash skill : Rune Blade, Dark Reign Blade, Blade of Explorer(Explosion blade).

DL-ul nu are voie sa dea cu cioara, skill de cal si firescream in aceste tarcuri.

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

pro.....

dc? am obs ca sunt multe pers care stau afk acolo chiar ff mult....cum adminii nu prea fac razii (si atunci cand intra se nimereste cate 1 care nu stie sa faca razie.)...ar fi bn venita regula asta

mai alaes noapte pana spre dim se rupe cu afk acolo

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

neah, si asa prea multe plangeri

Link to comment
Share on other sites

omg :) am scapat cat de cat de comunism si voi vreti sa-l reintroduceti?

daca te deranejaza ca e afk si nu poti face xp de el, ii dai 3-4 skill-uri si il muti intr-un colt de tarc si ai rezolvat problema

am scapat cat de cat de comnism zici ? eu cred ca am dat mai tare in el din cauza ca doar adminii posteaza pentru afk. sti tu cum e se mai iarta una alta, se lasa 6 min afk-u in loc de 5. sunt multe chichite prin care prea multi scapa. (precizez : nu am acuzat pe nimeni de nimic si nu am insinuat nimic. fiecare intelege ce vrea)

Link to comment
Share on other sites

omg :) am scapat cat de cat de comunism si voi vreti sa-l reintroduceti?

daca te deranejaza ca e afk si nu poti face xp de el, ii dai 3-4 skill-uri si il muti intr-un colt de tarc si ai rezolvat problema

are dreptate boom .... il impingi dreq mai incolo si ai rezolvat problema ..... vreti prea multe restrictii .... si asa e complicat sv asta cu atatea reguli ..... mai vrei sa se introduca inca 1?

Link to comment
Share on other sites

de ce sa te chinui sa dai cu skilu?? :sef: eu cred k ar fii normal sa stai on....

ti-a dat raspunsul mai jos.

:nanana: categoric nu ... ar fi vnatoare

@toata lumea stie cata vanatoare era in tarc bk pe 97d. de ce sa ne intoarcem la evul mediu?

@daca s-ar mari xp-ul in tarc bk (fire golem), probabil ca as fi de acord cu schimbarea regulii. in situatia actuala nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

omg :) am scapat cat de cat de comunism si voi vreti sa-l reintroduceti?

daca te deranejaza ca e afk si nu poti face xp de el, ii dai 3-4 skill-uri si il muti intr-un colt de tarc si ai rezolvat problema

Cu ce saracie te incurca playeru ala odata ce l`ai oprit?

Corect spus. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

asta e vanatoare zic eu... in caz ca esti bk si te deranjeaza cnv ca da la ks in tark mutal mai intr o parte:P si pe tine cu ce te ar deranja asta?

Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca foarte multi stau afk in tark mai ales noaptea dar ceea ce spui tu ar fii prea de tot.Cei care lasa afk in tark bk o fac pe propria raspundere.

P.S am vazut ca in ultimul timp au luat cativa ss pentru afk in tark si i-am vazut destul de des pe KooX si MuRDoC cu razii deci si adminii isi fac treaba cand au timp si pot intra pe sv. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest kreeper

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

Deci sa va explic eu cum sta treaba, eu eram acolo , faceam experienta ca tot omu in tarku de bk, cand de odata vine el si ma aposteaza cu nenumeroase intrebari de afk demi tiue si ma juleste, pai eu m-am chinuit foarte mult sa fac bk-ul full, el imi da de ma intreaba de ma juleste cu afk, pai ori stam afk ori nu mai stam ce e asta? Ori e golaneala ori numai e. Ca dupa sa ma pune pe forum sa imi dea adminu perversa regulamentara ca pe targu ocna sa-mi tiue suspendu in cap 5 zile? auzi cum tiue ? Pai ce e asta ori suntem corecti ori numai sunte.

Daca lasi tu afk si eu te julesc cu intrebari de afk? ce faci ma spui lu mama? Traiasca-ti familia ta ca in 30 secunde e dauna totala si plangerea rezolvata.

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca in aceste tarcuri nu ai voie sa faci experienta afk propun ca sa poata intreba si playerii de afk.

sigur, o sa spuneti ca modificarea aceasta incurajeaza vanatoarea, dar nu mi se pare corect ca x sau y sa imi stea afk cate 2 zile pana intra un admin la o razie.

pe 97 d aceasta regula era in varianta propusa de mine si nu se plangea nimeni. + ca nu erau atatea spoturi si erau mai multi playeri .

astept parerile voastre daca se poate fara injurii :tiphat:

contra.dc?bk mi se pare super dezavantajat desi e cel mai bun la pvp pretul e prea mare.

ex: nu poti tine icarus tarkan(spoturile bune din spate) iar si cele din fata le ti nasol uni mobi aparand total aiurea(atlans) si aici mobi apar cateodata aiurea in 2-3 si cresti greu. (aida) idem cu celalte(kalima) unde xp e cel mai bun e imposibil sa poti tine chair si primul spot nu e aranjat klumea

deci dupa parerea mea ar fi ok chiar permis afk acolo

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...