Jump to content
Gandalf

Nicolas Cage filmeaza la Castelul Corvinilor în noiembrie

Recommended Posts

Castelul Corvinilor din Hunedoara va fi închis publicului timp de doua zile, pentru filmarile la pelicula "Ghost Rider 2", cu Nicolas Cage, deoarece câteva cadre vor fi realizate pe singurul pod de acces în castel.

Conducerea Muzeului Castelul Corvinilor din Hunedoara negociaza cu reprezentantii Studiourilor Castel Film pentru ca filmarile pentru pelicula "Ghost Rider 2", cu Nicolas Cage, sa aiba loc în acest spatiu."Pâna acum s-a stabilit ca se va filma în interiorul Castelului Corvinilor si pe podul de acces. Timp de doua zile, vom închide publicului castelul, deoarece podul unde vor avea loc filmarile este singura cale de acces în acest moment. Zilele pe care le vom alege de comun acord vor fi cele în care frecventa publicului este redusa", a declarat, marti, directorul Muzeului Castelul Corvinilor din Hunedoara, Nicolae Ceriser, citat de Mediafax.Potrivit acestuia, reprezentantii Studiourilor Castel Film au anuntat ca intentioneaza sa închirieze Castelul Corvinilor pentru 35 pâna la 40 de ore, iar suma standard stabilita pentru închiriere este de 1.000 de lei pe ora."Nu stim exact când va ajunge actorul Nicolas Cage la Hunedoara, totul fiind stabilit de regizorul filmului, care nu a anuntat înca datele. Se vorbeste despre 6, 7 sau 8 noiembrie, însa datele pot fi decalate în functie de cerinte", a afirmat Ceriser.

Initial, producatorii filmului "Ghost Rider 2" s-au interesat pentru filmari si pe platforma fostului combinat siderurgic din Hunedoara, însa, pâna în acest moment, nu au confirmat daca exista un alt spatiu de filmare în oras.

Nicolas Cage a ajuns în Bucuresti în noaptea de sâmbata spre duminica si este cazat într-un hotel din centrul Capitalei. Actorul este invitatul de onoare al celebrului Bal de Halloween, care va avea loc la Palatul Parlamentului, sâmbata seara.Cage va începe filmarile pentru pelicula 3D "Ghost Rider 2" pe 1 noiembrie, în judetul Sibiu, a declarat, în urma cu doua saptamâni, pentru Mediafax directorul de marketing al Studiourilor Castel Film, Bogdan Moncea.Acesta a spus ca filmarile vor avea loc, într-o prima faza, lânga orasul Sibiu si prin judetul din Transilvania, dar si la Hunedoara si pe Transfagarasan.

cotidianul.ro

Link to comment

Awesome , chiar ma uitam aseara pe la tv si am vazut ca vine chiar la Sibiu , clar o sa ii cer autograf

daca reusesti sa te apropii de el, sa nu uiti sa iei unu' si pt nevasta-mea :photo:

citisem k vor sa faca Ghost rider 2, dar nu stiam k vor fi filmari in romania. Bun asa :tiphat:

Link to comment

nu ar fi prima data cand un actor de clasa vine in Romania..si Steven Segal a filmat nu de mult la Bucuresti..etc..insa totusi e imbucurator faptul ca unul cate unul din acesti colosi ai cinematografiei ne viziteaza tara..scopu nu conteaza..imaginea face totul. sper sa nu ne facem de rusine. :)

Link to comment

Poate ii fura romanii motorul lui GhostRider :)) . Il vedem dupa pe ebay la licitatie :)) .

Din cate am auzit Nicolas Cage e destul de sarac, are probleme cu fiscul .

Cica deja s-au strans tiganii unde se filmeaza..cu prima ocazie la filmari cand se da jos dupa motor , ii arata o tiganca pi2da la aia , si sotu se urca pe motor si ala e..

Link to comment

Poate ii fura romanii motorul lui GhostRider :)) . Il vedem dupa pe ebay la licitatie :)) .

Din cate am auzit Nicolas Cage e destul de sarac, are probleme cu fiscul .

apare o stire in care noi suntem vazuti bine si se face ceva si in tara noastra si voi incepeti cu pesimismul asta ... pentru voi tara in care traiti , in care ati trait toata viata practic este un fel de gluma ... dar n-ai ce sa faci ... asta e mentalitatea...

Cica deja s-au strans tiganii unde se filmeaza..cu prima ocazie la filmari cand se da jos dupa motor , ii arata o tiganca pi2da la aia , si sotu se urca pe motor si ala e..

da .. defapt au si furat filmul , l-au furat si pe Cage totul numai in romania se intampla ... sincer mi-e sila de voi ...

@ foarte bine pentru imaginea romaniei , nu am vazut prima parte .. o sa o vad cu prima ocazie :)

Link to comment

apare o stire in care noi suntem vazuti bine si se face ceva si in tara noastra si voi incepeti cu pesimismul asta ... pentru voi tara in care traiti , in care ati trait toata viata practic este un fel de gluma ... dar n-ai ce sa faci ... asta e mentalitatea...

da .. defapt au si furat filmul , l-au furat si pe Cage totul numai in romania se intampla ... sincer mi-e sila de voi ...

@ foarte bine pentru imaginea romaniei , nu am vazut prima parte .. o sa o vad cu prima ocazie :)

Mai trebuie sa fie si pesimisti ca tine , ca altfel nu se poate . Nu vroiam sa scot perspectiva negativa a romanilor ci doar sa fac o mica gluma pe aceasta tema, asta ca tu ai interpretat altcumva , te priveste. Dar nu-ti permit sa spui ca tie sila de mine , te rog masoara-ti cuvintele .

Link to comment

' date='04 November 2010 - 14:04' timestamp='1288868672' post='5451166']

Abea astept sa apara Filmul ... primul a fost demential ... banuiesc ca si acesta se va ridica la inaltimea asteptarilor !

foarte demential :))

inafara de efectele speciale nu a fost nimic de el.

e cam naspa ca am ajuns sa ne bucuram la faptul ca un actor strain va filma cateva minute la noi in tara.

Link to comment

Am vazut stirea asta si la tv. Sa speram ca va fi un film de succes, mai ales ca va fi filmat si in Romania.

Hello cateva secvente/minute...nu are rost sa te bucuri atat prin "mai ales ca va fi filmat si in Romania",doar nu se toarna tot filmul acolo cu pestii din Delta Dunarii si ciorile.

Link to comment
Guest Mihai Razvan

Am un prieten care a fost pe Transfagarasan saptamana trecuta si l`a vazut pe Nicholas Cage. A incercat sa`i faca o poza, dar nu a reusit, era inconjurat de Bodyguarzi. Mi`ar fi placut sa vad poza. :))

Link to comment

Am un prieten care a fost pe Transfagarasan saptamana trecuta si l`a vazut pe Nicholas Cage. A incercat sa`i faca o poza, dar nu a reusit, era inconjurat de Bodyguarzi. Mi`ar fi placut sa vad poza. :))

daca ai fi citit ce scrie in articol despre data cand soseste respectivul in romania....

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...