Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

-GUNIT-

Clicker legal

Recommended Posts

http://muonline.ktem...1003.30002A.zip - download

- No meet player

- No auto pick

- Nu merge sa intrati cu 2 conturi

Dar, ca elite are setari pt toate rasele, poate da Q odata la cate sec vreti, poate apasa re off.

edit: ca sa fim siguri, ar putea sa il verifice un admin daca e complet legal :)

edit2: am primit confirmare, e legal DAR ar fi indicat sa nu bifati prima casuta "Enable auto pick-up ( press SPACE )"

Daca face orice altceva in loc de buff si atack atunci este ilegal.

Link to comment
Share on other sites

pff o sa il interzica si pe asta :))

@Ce ne intereseaza pe noi e sa poti intra cu mai multe coante :) (cel putin pe mine )

Link to comment
Share on other sites

http://muonline.ktem...1003.30002A.zip - download

- No meet player

- No auto pick

- Nu merge sa intrati cu 2 conturi

Dar, ca elite are setari pt toate rasele, poate da Q odata la cate sec vreti, poate apasa re off.

edit: ca sa fim siguri, ar putea sa il verifice un admin daca e complet legal :)

edit2: am primit confirmare, e legal DAR ar fi indicat sa nu bifati prima casuta "Enable auto pick-up ( press SPACE )"

Si daca nu bifezi prima optiune dar ai clicker-ul setat doar pentru atac/buff si posibil sa stai pe messenger sau lucrezi la ceva sau chiar in joc si apesi din greseala pe Space si iti aduna 1 item iar in momentul acela este un admin langa tine si face print nu cumva iti iei SS??

Link to comment
Share on other sites

Eh, cu asta chiar ati facut-o de cacao :). Voiam sa revin cu pofta de joc dupa o saptamana de munca dar mai bine ma las.

E inadmisibil cate absurditati se intampla aici. Unii folosesc si exploateaza bug-uri/programe (unii au facut full intr-un timp inimaginabil de repede cu programe) si gasiti sa spanzurati si ultima farama de a face ceva pe server. Stiti ce e amuzant dar teribil de prost de amuzant? Cele 2 cazuri:

1. linkmaniacul il batjocoriti daca danseaza dupa regulile voastre, pentru ca pierde foarte mult timp pe MU si il bagati ca un paria si pe la sfarsit mai ardeti cu 1-2 ss-uri inflorite

2. voi, practic, obligati lumea sa renunte la o viata sociala pe o munca de nimic, o munca absolut tiranica la ce drop si xp e... si apoi va intrebati de ce sunteti blamati?

Credeam ca linkmania este reperul pentru celelalte servere insa din ce in ce mai mult vad ca sunt multe de invatat aici.

Acestea fiind spuse, rr db si la mai mare, cu un regulament cu cap si un server la fel :tiphat: .

Link to comment
Share on other sites

A ajuns server de sadici deja, Djinn. Asta nu mai e joc, e pierdere de timp. Ok, un lucru muncit e bun dar nici tras de par pana la culme :).

Cat despre rr db, am zis ca astept rr-ul de db, daca m-o mai prinde aici :).

Link to comment
Share on other sites

e cam tot una cu elite`u, intai v`ati luat de elite pt k aduna iteme/jwl iar acum, il interziceti pt k apare acel "Meet player" si considerati legal un alt clicker care are functia de "auto-pick"

Misto :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Inca ceva testat si poate sa raspunda un GM pe aici.

Tin click dreapta pe mouse si atac iar cu stanga apas continuu pe Space sa adune itemele. Daca vine un admin imi iau SS?Cum demonstreaza ca eu nu folosesc auto pickup folosind clicker?

Ca sa te prinda cu acel clicker sunt mai multe variante si anume

1. In joc :

a. folosind auto move.

b. folosind store la care pretul unui item este mai mare de 99 milioane.

c. folosind optiunea autosay a clickerului.

2. Pe forum, postand un print facut de tine in care apare unul din urmatoarele texte :

a. meet player

b. autopick on/off

c. autosay on/off

d. +13/0 etc Zen obtained.

e. orice alt text care apartine clickerului, pick, itemcode, drop etc etc

Daca esti atent si faci in asa fel incat sa nu te prinda, poti folosi clickerul elite. Acest clicker avanta, il poti folosi fara nici o grija, chair daca aduna zen/iteme etc de sub tine, nu are cum sa demonstreze ca ai autopick.

Link to comment
Share on other sites

Nu am intrat pana acum sa discut despre clickere prostii si alte cele dar am o intrebare pentru vechii dinozauri care intradevar au stiut si stiu ce a insemnat si ce inseamna Mu cu adevarat !

Acum 4-5 ani aveam noi clickere speciale si nebuniile ce le au oamenii acum ? Si deaia am reusit si noi sa dam rruri , am reusit sa adunam cate 2000-3000 jwl pe cate 2-3 conturi facute , logic nu aveam mixer de jwls , am reusit sa ne descurcam ... sincer nu va inteleg !

Mama ce tragedie ne interzic Clickerul , mama o sa luam suspend , mama aia nu avem voie sa folosim ... reveniti-va oameni buni :)) inainte bagam 4000-5000 puncte cu mana fara clicker si prostii !

Stateam si adunm zenu jwl si creation de pe jos fara clickere , lipeam mouseul cu scoci sau banda adeziva ca sa dea Sm-ul cu Es si multe altele ...

Inca odata nu va inteleg !

Link to comment
Share on other sites

' date='04 November 2010 - 11:31' timestamp='1288863093' post='5451080']

Nu am intrat pana acum sa discut despre clickere prostii si alte cele dar am o intrebare pentru vechii dinozauri care intradevar au stiut si stiu ce a insemnat si ce inseamna Mu cu adevarat !

Acum 4-5 ani aveam noi clickere speciale si nebuniile ce le au oamenii acum ? Si deaia am reusit si noi sa dam rruri , am reusit sa adunam cate 2000-3000 jwl pe cate 2-3 conturi facute , logic nu aveam mixer de jwls , am reusit sa ne descurcam ... sincer nu va inteleg !

Mama ce tragedie ne interzic Clickerul , mama o sa luam suspend , mama aia nu avem voie sa folosim ... reveniti-va oameni buni :)) inainte bagam 4000-5000 puncte cu mana fara clicker si prostii !

Stateam si adunm zenu jwl si creation de pe jos fara clickere , lipeam mouseul cu scoci sau banda adeziva ca sa dea Sm-ul cu Es si multe altele ...

Inca odata nu va inteleg !

ok, am prins perioada aia cu banda pe mouse, dar acum 4 ani Creator. au aparut clickere simple, dupa specializate pe caracter in parte, acum elite. care elite ce chestii asa de deranjante face, pentru voi ca admini ? aduna iteme, atentioneaza ca se apropie cutarescu...si de ce v-ar deranja pe voi asta?

inteleg partea cu schimbatul coordonatelor cand esti afk...s-ar crea impresia celorlalti care poate vor sa te preia ca esti on, dar daca aduna fara sa isi schimbe coordonatele care e problema? ce problema aveti voi ca admini cu cate jwls,iteme se aduna? vreti ca sa fim on cat timp suntem in joc...nu prea e server-ul de asa natura si nici jocul in sine. ce e atractiv aici sunt oamenii, pentru ca nu intalnesti pe orice server lume de peste 20,30,40 de ani care sa fie activa intr-un joc si in numar catdecat mare(eu unul de asta mai intru pe aici).

mai intreb odata: ce problema aveti voi ca admini cu clicker-ul asta?, afara de schimbatul coordonatelor(care daca v-ati face treaba si ati da ss-uri peste ss-uri, nu s-ar mai folosi)

cred ca cei care ar trebui sa isi revina sunteti voi, cei din staff si sa va ganditi bine la cati playeri activi mai sunt intr-adevar pe mu si daca nu cumva deciziile voastre(pentru a va usura voua munca, dar contestate de majoritatea jucatorilor) nu sunt cumva in defavoarea server-ului.

singura chestie pe care ati reusit sa o faceti interzicand elite e ca s-a crescut gradul de atentie al celor care posteaza si il folosesc. lumea nu va renunta usor la elite din simplu motiv ca permite intrarea cu 2 conturi deodata fara sa consume enorm din resurse, ca alte metode si nu pentru ca aduna niste iteme cat esti afk.

dar cum linkmania e regim comunism si o mana de oameni(10-15 cati sunteti voi cei din staff) hotarasc pentru 200-300 cati am mai ramas fara a lua in considerare parerea majoritatii, scriem degeaba(eventual pentru amuzamentul vostru sau pentru a-i lua la ochi pe cei care isi exprima parerea).

asa ca de incheiere Reveniti-va voi, nu noi pentru ca lucrurile fata de acum 4 ani s-au schimbat si in cazul vostru mult. va permiteti prea multe, dar atat timp cat merge, de ce nu?....nuuuu? admini care sunt/au fost gm in joc modereaza plangerile contra guildei, aliantei pe care au condus-o, decizii partinitoare, protejarea unor jucatori care au facut destule nefacute. astea parca nu erau acum 4-5 ani, asa ca din nou Reveniti-va voi si lasati-ne pe noi sa jucam si dati-ne suspend atunci cand intr-adevar se incalca niste reguli care au o logica(asta cu elite nu prea are). :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...