Jump to content
Random Hero

Femeia si tigara

Recommended Posts

Adevarul este ca nimanui nu i-a fost rau de la o tigara nefumata.

Fumatul nu-l impodobeste nici pe barbat, nici pe femeie.

Dar pe femeie, fumul de tigara o distruge mai RAPID decat pe barbat.

Ferice de aceea care nu au incercat sa fumeze si de aceea care au avut

vointa sa lase fumatul!

Eu, care am fumat destui ani din viata mea, vreau sa va spun,

ca fumatul in public este de-a dreptul respingator.

Link to comment
Share on other sites

o femei cu tigara in mana e o femeie care isi distruge viata, si care dupa 30-40 de ani o sa arate de 70 .

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a fost rau de la o tigara nefumata.

Am cersit de multe ori tigari pentru ca ma durea in piept si nu puteam sa ma gandesc la nimic altceva. Si acum dupa 1 an imi pare rau ca m-am lasat, macar mai aveam o placere.

o femei cu tigara in mana e o femeie care isi distruge viata? lol

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Codul bunelor maniere impiedica femeia sa fumeze pe strada , nu e vreo discriminare sexuala , cred ca ai inteles gresit.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

codul bunelor maniere "impiedica" pe oricine sa fumeze pe strada.

Cred ca o sa-mi fac un fanclub , te bagi ? Vad ca aveti o obsesie cate unii sa ma contraziceti , va place sa aveti dreptate numa` ca nu prea aveti niciodata.

Uita-te matale in cartea aia cu bunele maniere sa vezi daca la fumat zice , ceva de BAIAT/BARBAT! , se refera la femei , asa cum un barbat e de prost gust sa ceara foc unei femei.(P'asta o stiai?)

Offf .... :-< , I did it again !

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa-mi fac un fanclub , te bagi ? Vad ca aveti o obsesie cate unii sa ma contraziceti , va place sa aveti dreptate numa` ca nu prea aveti niciodata.

Uita-te matale in cartea aia cu bunele maniere sa vezi daca la fumat zice , ceva de BAIAT/BARBAT! , se refera la femei , asa cum un barbat e de prost gust sa ceara foc unei femei.(P'asta o stiai?)

Offf .... :-< , I did it again !

m -am uitat ca n-as fi zis degeaba. nu scrie: "nu este frumos ca femeia sa fumeze pe strada", ci "nu se fumeaza pe strada". la fel cum mai scrie si ca "nu se mananca pe strada"

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Dar voi de ce nu ragaiti si de ce nu va basiti pe strada fata ? A ? ca doar nu sunteti mai prejos ca noi . De ce nu injurati ca birjarii pe Basescu si Boc ? CA DOAR NU SUNTETI MAI PREJOS CA NOI ! , De ce nu veniti sa va suflati mucii cu mana pe asfalt, si de ce nu flegmati pe strada>? CA DOAR NU SUNTETI MAI PREJOS CA NOI!

Doamne frate ce e asa de greu sa accepti ca e de prost gust pt. o femeie sa fumeze pe strada , nu sunteti in stare sa acceptati o idee. Raspunde-mi te rog, astea de am zis mai sus , de ce nu le faceti, sunt curios sa-ti aud raspunsul , si daca zici ceva de bunele maniere te injur.

Edit: Hai ca m-ai enervat :)) , nu sterg ce-am scris mai sus, o sa las asa ca vreau sa aud raspunsul desi presimt ca n-o sa vina.

Hai sa-ti mai explic ceva. Femeile spre deosebire de barbati reprezinta SEXUL FRUMOS , ele se deosebesc prin eleganta, finete ....

Daca tu intelegi prin eleganta a merge pe strada si a face cerculete din fumu` de tigara catre ceruri si a arunca chistocul jm3k3r3jT3 din bobarnac , salut!

Aia cu manierele sunt o prostie, da-le dreacu , du-te-n carciuma si bea bere la halba si injura-l pe Lucescu cand pierde vreun meci, ca doar nu esti mai prejos ca noi.

PS: Te sfatuiesc sa faci niste cursuri de instalator, te-ai pricepe la ce feminina esti.

Link to comment
Share on other sites

Daca tu intelegi prin eleganta a merge pe strada si a face cerculete din fumu` de tigara catre ceruri si a arunca chistocul jm3k3r3jT3 din bobarnac , salut!

Crezi ca toate femeile fumatoare (si care fumeaza pe strada) se comporta ca niste taranci needucate?

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Crezi ca toate femeile fumatoare (si care fumeaza pe strada) se comporta ca niste taranci needucate?

Nu, femeile care isi tin geanta intre picioare sa-si aprinda tigarea mi se par un izvor de eleganta.

Edit : era un fel de-a ma exprima si a ma face inteles , sincer n-am vazut vreuna sa faca asa , oricum tot e de prost gust, si poate nu sunt taranci, dar in schimb curvele ......

Link to comment
Share on other sites

Eu sincer mai mult desconsider o femeie care ragaie in public sau isi elimina gazele prin public (cu zgomot) decat una care fumeaza pe strada. Bine ... n-am patit sa aud asa ceva, dar sincer asa o femeie/fata as desconsidera-o , decat pe una care fumeaza .

Link to comment
Share on other sites

Nu, femeile care isi tin geanta intre picioare sa-si aprinda tigarea mi se par un izvor de eleganta.

Edit : era un fel de-a ma exprima si a ma face inteles , sincer n-am vazut vreuna sa faca asa , oricum tot e de prost gust, si poate nu sunt taranci, dar in schimb curvele ......

Curvele ce? Legat de aia cu geanta intre picioare, cred ca e alt mod de a te exprima, ca nici asa ceva n-am vazut.

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca toate femeile fumatoare (si care fumeaza pe strada) se comporta ca niste taranci needucate?

Iti aperi dreptul de a fuma.

Deoarece nu gasesti destula vointa pentru a abandona fumatul, acum

cauti sa te detasezi de majoritatea fumatorilor,

de parca nu mirositi la fel, zau asa.

Link to comment
Share on other sites

Iti aperi dreptul de a fuma.

Deoarece nu ai destula vointa sa abandonezi fumatul, acum

cauti sa te detasezi de majoritatea fomatorilor,

de parca nu mirositi la fel, zau asa.

Sa stii ca am pus punct chestiei asteia si o sa te anunt cand voi pune din nou tigara in gura, ok? Mirosul e proportional cu numarul de tigari fumate si aroma lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Frate e URAT! ce e asa greu sa acceptati ?

Se vede ca nu observati gesturi, vorbe, port ... voi incercati sa tratati orice prbl. pe cale logica , nu se poate.

Sunt cateva lucruri pe care nu le inghit la o femeie (aici vb. de mine) , o sa incerc sa-ti dau ex. legate de discutia noastra (cu R Superstar vorbesc ca restu` n-ati trecut de trasu` cu prastia) :

Fumat pe strada - URAT

Neepilata (acelasi lucru ca fumatu`, e ceva natural ,ceva biologic care acum 10 ani poate nu se auzise de EPILAT , nici un argument logic care sa ma faca sa urasc asta, dar urasc)

Unghii taiate din carne sau neingrijite (la fel , nu am argumente logice , este inestetic, nu-mi place , punct.)

Acum mi-am facut inteles punctul de vedere ?

Draga lachiciot cata` tu te rogu-te in cartea de bucate unde ai cautat si fumatul pe strada si vezi daca zice ceva si despre epilat, sau unghii.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...