Jump to content
Random Hero

Femeia si tigara

Recommended Posts

Am vazut pe la "Dialog sentimental" ca sunt oameni ce nu suporta femeile cu tigara, un caz particular "femeile cu tigara in mana si manelele in telefon pe strada." Hai sa facem abstractie de partea cu manelele si sa vorbim despre asta: cu ce e mai presus un barbat care merge cu o tigara in mana pe strada fata de o femeie in aceeasi situatie? Parca s-a mai discutat pe undeva pe la Discutii generale asa ceva, dar nu mai am idee unde.

Link to comment
Share on other sites

cu ce e mai presus un barbat care merge cu o tigara in mana pe strada fata de o femeie in aceeasi situatie?

E mai presus cu faptul ca e barbat? =)

Seems pretty simlpe to me.

Eu nu fac discriminari, ii urasc pe toti care fumeaza pe strada, mai ales cei din fata mea.

Link to comment
Share on other sites

E mai presus cu faptul ca e barbat? =)

Seems pretty simlpe to me.

Eu nu fac discriminari, ii urasc pe toti care fumeaza pe strada, mai ales cei din fata mea.

Da, dar mai traim in epoci intunecate cand barbatul avea inzecit mai multe drepturi decat femeia? Nu, dar conceptul inca se pastreaza pentru multi.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu fac discriminari, ii urasc pe toti care fumeaza pe strada, mai ales cei din fata mea.

asa si in cazul meu, nu suport fumul de tigara, insa totusi, nu mi`se pare k ii sta bine unei femei cu tigara in mana

Link to comment
Share on other sites

in opinia mea doar parasutele fac asta.

lumea considera asta un lucru vulgar.

Cam aceeasi parerer o am si eu ;)

Asta e chestia: de ce fata de barbati este o atitudine neutra sau chiar pozitiva (ex: "ce smecher arata ala cu tigara in mana") si femeile sunt privite cu ochi rai? De unde vine starea asta de repulsie? Femeia nu e egala cu barbatul?

Link to comment
Share on other sites

"de ce" e intotdeauna o intrebare stupida si fara raspuns sau cu raspunsuri subiective, atunci cand se refera la conceptia oamenilor despre anumite aspecte sociale. nu cred ca se stie efectiv DE CE.....pur si simplu nu i-a placut unuia la un moment dat cum arata femeile cu tigara in mana pe strada asa cum nu i-a placut unuia odata cum arata femeile neepilate si asa s-a impamantenit.

oamenilor nu le place sa vada femei care fumeaza pe strada pentru ca toata lumea spune ca e un obicei urat si ca nu da bine si pentru ca asa s-au obisnuit. cand toti din jurul tau spun ceva, pana la urma ajungi sa crezi si tu si sa aderi la opinia lor.

dupa mine, sa spui ca ceva e absolut normal sau anormal, e o tampenie. normalul e relativ.

Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu suport sa vad fete / femei cu ?igara in mana , dar mite in gur?? La un b?iat mai merge , se vede altfel ?i nu e o diferen?? de "habitatul natural" , dar la o fat?, s? o vezi cu un ?ig?roi în gur? ?i cu telefonul cu manele la maxim pe strad? , mai bine se sinucide :) .

Link to comment
Share on other sites

se vede altfel ?i nu e o diferen?? de "habitatul natural"

Ce diferenta fata de habitatul natural? :blink:

?i cu telefonul cu manele la maxim pe strad?

Am spus ca facem abstractie de partea asta, pentru ca nu toate femeile (care fumeaza) asculta si manele.

Link to comment
Share on other sites

Ce diferenta fata de habitatul natural? :blink:

probabil se refera la faptul ca femeia trebuie sa fie gingasia intruchipata, nene. sa mearga pe strada ca un robot, sa nu faca gesturi indecente, sa nu injure, sa nu se uite dupa alti barbati <_< exact ce ziceam. nu asa e frumos, nu asa trebuie, nu asa e normal, ci pur si simplu, asa s-a obisnuit.

si din nou, nimeni nu stie de ce.

Link to comment
Share on other sites

probabil se refera la faptul ca femeia trebuie sa fie gingasia intruchipata, nene. sa mearga pe strada ca un robot, sa nu faca gesturi indecente, sa nu injure, sa nu se uite dupa alti barbati <_< exact ce ziceam. nu asa e frumos, nu asa trebuie, nu asa e normal, ci pur si simplu, asa s-a obisnuit.

si din nou, nimeni nu stie de ce.

Bine ca nu traim intr-o societate ca asta:

muslimDM1511_468x310.jpg

Atunci nu ne mai puneam intrebari legate de X si Y. :D

Link to comment
Share on other sites

auzi tipa aia din fata are banda la ochi sau sta cu spatele? :lol: adica nu m-ar mira...

macar bine ca nu me omoara lumea cu pietre ca fumam pe strada

Cred ca sta cu spatele. :)) La ei e macar voie ca o femeie sa fumeze in vreun loc public, exceptand strazile? (Reformulare: la ei e macar voie ca o femeie sa faca ceva in vreun loc public? :)) )

Edited by R_SupeRstaR
Link to comment
Share on other sites

Andree@' date='14 October 2010 - 21:08' timestamp='1287079739' post='5413808']

Mai rar se vad tineri 25+ cu tigara in mana. :D

a ?

eu prefer sa nu fumeze fata, ca nici eu nu fumez, in fine, e cam greu sa gasesc o fata care nu fumeaza (la 16-17 ani) in zilele astea :D

Link to comment
Share on other sites

hai sa mai zic una sa se supere juma de linkmanie (parca am mai zis, da nu strica inca o data)

iti dai seama dupa om daca fumeaza sau nu (ca sa ma exprim elegant)

am pus si eu mana pe tigara sa vad ce gasesc astia in ea de nu pot sa o lase. nici pana acum n-am gasit ce are sau la ce ajuta.

organismul nu cere asa ceva ca altfel ar fuma toti. efectiv nu e niciun motiv sa fumezi. sau ar fi unul. omu care fumeaza e bolnav psihic si in mintea lui crede ca daca fumeaza nu se ingrasa, scapa de stres, e mai k0ol, etc. astia care fumeaza ar trebui sa consulte un psihiatru pentru ca tigara iti face "bine" doar la psihic, la fizic te distruge. nimeni n-a murit ca n-a fumat.

la fel e si cu cafeaua. bei cafea si gata zbori. la mine nu functioneaza lucrurile astea, efectele placebo, etc.

eu nu simt nimic nici dupa tigara, nici dupa cafea, cola, energizante, etc.

in concluzie nu mai fuma.

ps: nu conteaza sexu' decat daca e in 3.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...