Jump to content
14ALEX14

Elev omorat langa Liceu

Recommended Posts

No apoi nu e mare bai.

Unu la mana era oltean.

Doi, acum realizeaza si ma-sa ca in loc sa mearga la tutuf mai bine il invata pe fii-su sa se fereasca de golaneli.

Trei la mana, a mai scapat Romania de un "golanel wannabe" si un terminat social care se cuminteste in parnaie.

Da, da, o sa ma criticati, dar ganditi ce am scris. Toti stim de mafia din Craiova, toti stim ca la varsta aia sa fi bengos e cel mai adevarat, tru, fancy, trancy, !@#$ mea lucru in viata, asa ca oarecum din moment ce s-a bagat intr-un astfel de anturaj trebuia sa fie si contient ca un pericol il asteapta zi de zi.

ai vazut prea multe filme ? te rog pericol il asteapta zi de zi oO , pericolul te asteapta zi de zi si daca nu esti cu "mafia " asta e viata .

Dumnezeu sa-l ierte.

Link to comment

1. de acuma punem stiri si cu toti copiii somalezi care mor de foame/sida/ etc in fiecare zi?

2. poate ca ar trebui intai sa stiti despre ce e vorba inainte sa veniti cu vorbe gen "pedeapsa capitala!!!!!!11111unununununu".. n-aveti de unde sa stiti ce s-a intamplat defapt. Adica nu te ia nimeni in vizor asa, degeaba.. Adica uite, pe mine de exemplu de ce nu ma injunghie nimeni? ..

@hefaistos .. ai jucat prea mult wow/lineage/mu :)) crynow are dreptate

Link to comment

1. de acuma punem stiri si cu toti copiii somalezi care mor de foame/sida/ etc in fiecare zi?

2. poate ca ar trebui intai sa stiti despre ce e vorba inainte sa veniti cu vorbe gen "pedeapsa capitala!!!!!!11111unununununu".. n-aveti de unde sa stiti ce s-a intamplat defapt. Adica nu te ia nimeni in vizor asa, degeaba.. Adica uite, pe mine de exemplu de ce nu ma injunghie nimeni? ..

@hefaistos .. ai jucat prea mult wow/lineage/mu :)) crynow are dreptate

dar tu stii despre ce e vorba? ca daca citeai totul legat de stirea asta intelegeai foarte repede. pustiu' s-a bagat pentru un prieten de-al lui.

Link to comment

@r_superstar

sincer mi se pare ca o luati prea in serios.. adica na, daca voi veniti direct din incubator, probabil ca aveti un alt punct de vedere asupra lucrurilor.

@kebba_orc

nu am zis ca eu stiu despre ce-i vorba, am zis doar ca realitatea poate se difere fata de ceea ce este expus la tv, si chiar fata de ceea ce crede mama baiatului. Eu unul nu cred ca lucrurile sunt asa de simple, cum sunt prezentate acolo, si mai mult decat atat mi se pare absolut firesc faptul ca televiziunile sa il puna pe pusti intr-o aura "angelica" : el, Iisus Hristos Jr, cu chip de Brad Pitt e ucis de un tigan smardoi jegos = ce chestie revoltatoare!! = rating.

Link to comment

@r_superstar

sincer mi se pare ca o luati prea in serios.. adica na, daca voi veniti direct din incubator, probabil ca aveti un alt punct de vedere asupra lucrurilor.

Nu vin din niciun incubator, dar daca in drumul catre casa de la liceu sau cand ma plimb pe afara dau de cel putin 5 persoane "bagatoare de seama" ce as putea sa fac? Sa tac si sa merg mai departe e o solutie, dar nu cand ma trezesc cu individul / indivizii langa mine. Sa ma apar de mai multi nu mi-ar fi usor si un spray m-ar putea ajuta.

Link to comment

mda :) se stie foarte bine cam care e nivelul criminalitatii in Craiova..nu e o surpriza...pacat ca e nevoie sa moara un copil de 17 ani ca sa se nasca inca o furtuna intr-un pahar cu apa..reactii populiste ..ministrul de interne vrum vrum la Craiova cand totusi era vorba de un caz simplu in care faptasul a fost prins imediat? Desigur un pic de publicitate electorala tip PDL nu e de aruncat m?

PS baiatul asta e doar o victima din lungul sir de violente care a inceput sa caracterizeze climatul social de aici...e pacat de tineretea si de viitorul lui..iar faptasul ar merita incarcerat in OZ

Link to comment

@r_superstar

sincer mi se pare ca o luati prea in serios.. adica na, daca voi veniti direct din incubator, probabil ca aveti un alt punct de vedere asupra lucrurilor.

@kebba_orc

nu am zis ca eu stiu despre ce-i vorba, am zis doar ca realitatea poate se difere fata de ceea ce este expus la tv, si chiar fata de ceea ce crede mama baiatului. Eu unul nu cred ca lucrurile sunt asa de simple, cum sunt prezentate acolo, si mai mult decat atat mi se pare absolut firesc faptul ca televiziunile sa il puna pe pusti intr-o aura "angelica" : el, Iisus Hristos Jr, cu chip de Brad Pitt e ucis de un tigan smardoi jegos = ce chestie revoltatoare!! = rating.

@xilenR

vezi ca o nu e langa g ..

fii atent ca faptasul nu a negat ceea ce se stia deja.. si nici nu a prezentat alta poveste decat cea stiuta deja. cred ca asta spune ceva..

Link to comment
Guest Xender_David

Vorba voastra merita impuscat , ala char ca om cu pasarici la cap, e sarit dupa fix :crazy: bietul om injungiat la liceu.. auzi doamne ce sa mai intampla prin tara

Link to comment

Problema o puneti ca o adunatura de cum zicea base aaaa da "pui de comuni?ti"....

Sa zicem ca-l omoara pe criminal asa si? S-a rezolvat ceva? Se intoarce baietashu napoi? Nu cred. E doar o razbunare ca in evul mediu.

Problema in acest caz este ne-sprijinirea individului de c?tre stat.

A fost dat afara de la scoala din cate am 'nteles, poate in mintea lui acest lucru insemna ca un sfarsit de viata, fara ajutor specilizat {gen psihologi, medici} bine instrui?i, multe cazuri se vor întâmpla in Ro.

Link to comment

De ce sa il omoare? De ce sa scape asa usor?

poate in mintea lui

Care minte mai omule?

Si de ce trebuie sa sprijine statul toti tampitii? Daca a fost prea prost , nu a reusit sa ramana la scoala si a ales sa fie mare smenar, e problema lui, nu a statului.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...