Jump to content
al3xandru

Shobby la puscarie?

Recommended Posts

Cantaretul, cunoscut ca Shobby din formatia "Codu' Penal", a marturisit ca a baut toata noaptea la un botez, apoi a trecut la volan.

Avea o alcoolemie de 0,99 la mie, adica era aproape de coma, cand a intrat pe contrasens si a izbit in plin autoturismul in care se aflau gravida, insarcinata in cinci luni, si o prietena, aflata pe scaunul din dreapta.

Tanara mama abia isi lasase celalalt copil, un baietel de 6 ani, la gradinita.

Cei care au oprit la locul accidentului au fost socati cand au vazut cum arata masina femeii. Soferita de 34 de ani de ani si copilul pe care il purta in pantece nu au mai putut fi salvati.

Pasagera a scapat cu rani usoare. Solistul trupei Codul Penal a intrat in audieri, iar procurorii au cerut in cazul lui un mandat de arestare pentru 29 de zile.

aveti si video-> http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/cantaretul-shobby-e-penal-la-propriu-baut-la-volan-a-curmat-doua-vieti.html

poze+povestea mai pe larg-> http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/shobby-de-la-codul-penal-a-chefuit-la-un-botez-si-s-a-urcat-beat-la-volan-a-omorat-o-gravida-126447.html

stirea e mai veche dar nefiind postata am zis sa va anunt eu.

de aici avem toti de invatat..daca beti luati un taxi..scutiti niste vieti si pe voi de o lunga sedere la mititica

Link to comment

Ieri:

O ?oferi?? îns?rcinat? în ?ase luni, aflat? la volanul unei ma?ini Dacia, nu a oprit la stop în momentul în care a încercat s? intre pe pod. Dr?gan, aflat la volanul unui Renault înmatriculat în Bulgaria, se îndrepta spre Bucure?ti când ma?ina femeii a intrat pe banda sa de mers. Cânt?re?ul nu mai putut evita impactul. În urma coliziunii dintre cele dou? ma?ini femeia a fost grav r?nit?. Ea a fost preluat? de o ambulan??, dar la scurt timp a murit la spital.

Azi:

Rapperul Shobby, aflat, ieri, la volanul unui autoturismsub influen?a b?uturilor alcoolice a p?truns pe contrasens, pe podul care face leg?tura dintre Gara de Sud Ploie?ti ?i ie?irea c?tre Bucure?ti, intrând în coliziune cu autoturismul condus de o femeie de 33 de ani, se arat? într-un comunicat al Parchetului General, citat de Agerpres. (sursa)

So ... what we have

Link to comment

Ieri:

Azi:

So ... what we have

am obs si eu asta deaia e cu semnul intrb..nu toti zic la fel..se pare ca era baut si bla bla dar cica ea na oprit la stop si tot asa..oricum el fiind baut va avea prb in ambele cazuri..chiar daca ea a gresit vor zice ca daca nu era beat se putea feri si bla bla..si pana la urma e posibil..ia trb lui condus la 8 dim dupa botez..ce sa`i faci acum

Link to comment
Guest White.

Nu mai puteau astepta pana la proces? Pentru ce il aresteaza preventiv? Pentru ce au arestat-o pe asistenta preventiv? Sa previna ce ? Nu aresteaza preventiv criminalii si ii aresteaza pe astia. Penibil.

Link to comment

Puscarie, fara discutii. Apropo, femeile gravide au voie la volan ? Iti pui centura, si in cazul unei franari bruste, zdrobesti copilul acolo.

la asta ma`m gandit si eu :blink: .nu mi se pare normal ca dupa o anumita luna sa conduca..dar daca imi amintesc bine am mai vazut femei..asa ca banuiesc ca e voie

Link to comment

Puscarie, fara discutii. Apropo, femeile gravide au voie la volan ? Iti pui centura, si in cazul unei franari bruste, zdrobesti copilul acolo.

defapt femeile gravide nu sunt obligate sa poarte centura

on: daca a avut chef de baut trea sa foloseasca un taxiu, acum suporta consecintele :)

Link to comment

Nu mai puteau astepta pana la proces? Pentru ce il aresteaza preventiv? Pentru ce au arestat-o pe asistenta preventiv? Sa previna ce ? Nu aresteaza preventiv criminalii si ii aresteaza pe astia. Penibil.

Ce ? Baut la volan => Ucidere din culpa => Tot un fel de criminal.

@ Masaroo : Nu stiam :-??. Eu unul as interzise femeilor gravide sa conduca. Oare nu isi dau seama la ce pericole se expun ? Mai mereu se gaseste cate unul ca Shobby (un fel de prescurtare la Sobolan, in viziunea mea) sa conduca beat sau agresiv, si se pot intampla destule.

Link to comment

ne vedem in 2025 shobby

Sa vezi ce album o sa scoata atunci :))

Pana acuma toate melodiile lui de cand canta solo sunt de genu "E 200? ye... Nu imi cumpara nimeni albumele yoo.. pentru artist e greu.. ye yo.." and shit like that.

O sa scoata albumu Shobby "Recovery" =)))

Link to comment

ok acuma nu e cazul sa dam vina pe femeie ca a condus, ci Shobby asta smecher ... pe langa ca e 0 taiat in 4 in muzica mai e si un betivan si nu se gandeste nici la riscuri.

De ce nu sa dam vina si pe ea? din cate am inteles nici ea nu a acordat prioritate , asa ca nu inteleg de ce il acuzati doar pe shobby , iar in legatura cu " pe langa ca e 0 taiat in 4 in muzica "

, srsly? http://www.youtube.com/watch?v=TmEWJOB5X3s&feature=related , doar un exemplu pentru tine :)

Link to comment

De ce nu sa dam vina si pe ea? din cate am inteles nici ea nu a acordat prioritate , asa ca nu inteleg de ce il acuzati doar pe shobby , iar in legatura cu " pe langa ca e 0 taiat in 4 in muzica "

Ratonu ala era beat , isi merita soarta ...de ce nu dai vina si pe aia cu care a baut prostu ca l-au imbatat ... :>

Link to comment

De ce nu sa dam vina si pe ea? din cate am inteles nici ea nu a acordat prioritate , asa ca nu inteleg de ce il acuzati doar pe shobby , iar in legatura cu " pe langa ca e 0 taiat in 4 in muzica "

, srsly? http://www.youtube.com/watch?v=TmEWJOB5X3s&feature=related , doar un exemplu pentru tine :)

Ye seriusly.

Imi place codu` penal, am unele melodii preferate, dar cand canta shobby nu mai e la fel :)

Nu Shobby e tot Codu Penal.

Link to comment

Dude shobby fiind ? meh nu imi pasa, sa putrezeasca in puscarie.

aici gusturile nu se discuta fiecare asculta ce vrea..:guta ,shobby,rammstein,inna sau mai stiu eu ce

mie personal imi place cum canta..acum a gresit asta e vom vedea ce sentinta ii da...a zis si el ca a gresit

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...