Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

-john-

o problema cu start mu exe.

Recommended Posts

am o problema cand vreau sa intru in jok. antivirusul ma avertizeaza ca fisierul executabil start este un virus .

am sters arhiva si folderul creat si am descarcat din nou de pe linkmania arhiva mu cu tot cu patch.

si dupa ce am dezarhivat, tot la fel ma avertizeaza.

ce este de facut?

astept un raspuns

Link to comment
Share on other sites

Puneti exceptie sa nu il mai scaneze si nu mai aveti probleme, avast a facut un update la virus definition... bla bla bla

Deschideti avast, mergeti la: Real-Time Shield->>Exclusions->>Add->>Browse aici selectati launcher-ul sau tot dosarul cu joc dupa care ok si Closed

Asta pentru noua versiune.

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Guest Ale4Fun

bagi start exe ala la exceptions si gata

Buna..am aceasi problema...am dat sa`l bag la exception si nu`mi apare start exe..asa ca am bagt tot folderul...dar cand dau drumu la antivirus ...tot il sterge :|

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca a aparut un virus care functioneaza gen start.exe, si datorita unui update la antivirus, acesta trateaza startul ca un virus ..... nu are startul nici o problema pur si simplu e asemanator cu un virus (sau ceva care dauneaza unui pc)

Link to comment
Share on other sites

A mai fost aceasta problema la Avast acum ceva timp (identic). Eu am Avast Pro si ieri parca a facut un update si imediat a inceput chestia cu start.exe, posibil ca de atunci sa-l vada virus pentru ca start.exe este modificat (nu stiu exact). Setati start.exe la exceptii si merge.

De exemplu pe un alt calculator nu am facut acest update la avast si nu am nicio problema.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ale4Fun

A mai fost aceasta problema la Avast acum ceva timp (identic). Eu am Avast Pro si ieri parca a facut un update si imediat a inceput chestia cu start.exe, posibil ca de atunci sa-l vada virus pentru ca start.exe este modificat (nu stiu exact). Setati start.exe la exceptii si merge.

De exemplu pe un alt calculator nu am facut acest update la avast si nu am nicio problema.

Ija..l`am bagat la exceptii si tot nu merge..deocamdata stau cu antivirusu oprit...ziceti`mi cum sa fac poate nu am bagat bine...:|

Link to comment
Share on other sites

Guest Ale4Fun

sterge tot MU si reinstaleaza . si cand dai la exceptii , selecteaza tot folderu` ( bifezi casuta din fata folderului - nu da dubul click pe el ). apoi trebe sa`ti mearga . eu asa am facut .

degeaba...tot mi`l sterge..uite poza cu mu la exceptii :| http://yfrog.com/n526633312p

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...