Jump to content
Sensini

Facebook hacker

Recommended Posts

O aplica?ie personalizabil?, care poate fi desc?rcat? gratuit de pe mai multe site-uri de file sharing, îi permite oric?rui utilizator s? acceseze date de autentificare pentru diverse servicii on-line.

Instrumentul de sustras parole denumit facebook Hacker, aflat la versiunea V1.0, a atras aten?ia tuturor celor afla?i în c?utare de date de identificare ?i parole care, bineîn?eles, nu le apar?in. Kit-ul le permite celor interesa?i s? fure date de autentificare de la utilizatori f?r? ca ace?tia s? fie nevoi?i s? le introduc? în vreun formular, ca în scenariile clasice de phishing.

Sursa: Chip.ro (preluare centrul de presa BitDefender)

E un programel usor de folosit. Introduci un email unde vei primi datele furate (email, pass, server smtp, port), iar programul iti creeaza un fisier executabil pe care sa-l trimiti victimei sub un anumit pretext. Odata rulat, acel executabil poate sustrage orice parola stocata pe calculatorul pe care ruleaza, chiar si parola de la dial-up. Ca bonus feature, anuleaza orice proces al programelor de securitate si al programelor de monitorizare a traficului, pt a evita detectia. Pentru informatii mai detaliate, cititi articolul de pe unul din site-urile de mai sus.

Am scris asta aici, ca sa stiti sa va feriti, nu sa incepeti sa cautati respectivul program. O fi el usor de folosit, dar e la fel de usor de detectat daca esti habarnist, iar in puscarie nu-i asa frumos ca la televizor.

Link to comment
Guest Bogdan.

Sursa: Chip.ro (preluare centrul de presa BitDefender)

E un programel usor de folosit. Introduci un email unde vei primi datele furate (email, pass, server smtp, port), iar programul iti creeaza un fisier executabil pe care sa-l trimiti victimei sub un anumit pretext. Odata rulat, acel executabil poate sustrage orice parola stocata pe calculatorul pe care ruleaza, chiar si parola de la dial-up. Ca bonus feature, anuleaza orice proces al programelor de securitate si al programelor de monitorizare a traficului, pt a evita detectia. Pentru informatii mai detaliate, cititi articolul de pe unul din site-urile de mai sus.

Am scris asta aici, ca sa stiti sa va feriti, nu sa incepeti sa cautati respectivul program. O fi el usor de folosit, dar e la fel de usor de detectat daca esti habarnist, iar in puscarie nu-i asa frumos ca la televizor.

Deci ii ceva keylogger de ultima ora?

Link to comment

Astfel de programe sunt de cand ma stiu eu la pc prin 98' 99' si se numea Sub7 , faceai un fisier de exemplu MortalKombat.exe il trimiteai unui nab si ii spuneai ca e joc. Ce stiu este ca fisierele au/aveau foarte putini kilobiti ceva de genu 100kb, eu la asta ma uit cand este un fisier dubios.

Singurul mod de a te infecta cu asa ceva este sa il rulezi tu, sau sa il ruleze cineva remote de pe alt calculator. Cand foloseam eu sub7 gaseai TONE de infectati , majoritatea mari hackeri care se infectau singuri. Puteai sa le furi toate parolele, sa copiezi-stergi tot din calcualtorul lor, sa intrii in chat cu ei, sa le inversezi imaginea, etc. Mergea sa te conectezi si cate 2-3 pe pc'ul lui.

Prin 2000 am primit un fisier care mi-a formatat /quick tot hardul, de atunci ma gandesc de 2 ori inainte sa execut ceva exe.

Link to comment
Guest Moldzer

Iertati-ma ca ma bag.

Pentru a trimite datele pe un ftp ai nevoie ..ei bine de acel FTP ...nici un host/program nu te va lasa sa faci asta...^^ -owned

Yahoo/MSN/GOOGLe/AOL tot au protectie , nu te lasa de altfel ...

Sorry...

Dar hei, daca ai site-ul propriu si e-mail la el...poti ..

Just saying.

Link to comment

Keylogger-ele sunt destul de vechi,cei care au intrat pe site-uri de hacking ( nu pot sa dau link,astfel s-ar pune toti ) stiu ca acum cea mai buna metoda este un Crypter si un RAT bun,poti sa faci orice vrei la calculator..sa ii deschizi pagini,sa ii dai recovery la parole,sa ii vezi desktopul,sa navighezi de pe desktopul lui,sa ii inchizi programele,sa ii dezinstalezi programele,sa le deschizi dvd-romul sau ce-or avea etc.

Daca cautati asa ceva mai bine invatati un limbaj de programare ca sa va faceti singuri cryptere-le ( ele fac executabilele ( pot fi si .pif .scr .bat .com ) sa devina undetectabile astfel incat toate sau majoritatea antivirusilor cunoscuti sa nu le detecteze )

PS : E o stire?

APP : tot ce a zis ,,inteligentul ala'' care a zis ca ftp-urile nu te lasa este fals,drivehq lasa pe toata lumea datorita ardamax-ului a devenit cunoscut drivehq.

APP2: Yahoo e o porcarie printr-un cookie furi toate parolele si de la google si de la msn si de la ce ar mai fi.

APP3(ultimul) : Nu-l bagati in seama pe Moldzer,chiar nu stie despre ce vorbeste,doar a intrebat pe unu din lista si i-a zis asa,ca sa nu se faca si asta ,,hacker'' mai bine zis script kid. Si ,,sorry-urile'' alea ma cam enerveaza.. ,,ownéd'' esti tu.

Link to comment

Da' ce, pana acum nu erai atent la pozanud.jpg.exe / pozanud.jpg.ink / pozanud.bat ? :))

in nici un caz nu primesti virusi de genu de la cunoscuti..doar de la necunoscuti care vor sa faca rau..parerea mea.

# eu unul nu fac transfer pe mess :) si am incredere in antivirus ca isi face cat de cat treaba ^_^

Link to comment

Da' ce, pana acum nu erai atent la pozanud.jpg.exe / pozanud.jpg.ink / pozanud.bat ? :))

ba da :)) dar nu strica mai multa atentie :D

si nu primesc poze de care ai mentionat mai sus :))

@parazitu'

sau poate se hotaraste vreo persoana mai importanta ;) o fosta prietena , un foarte bun prieten/a cine stie :D

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...