Jump to content
Kabuky

Viata

Recommended Posts

Cum vedeti voi viata?O vedeti ca pe o povara,o obligatie,o bucurie/fericire sau o distractie?Va traiti viata din plin in fiecare zi fara sa va ganditi la situatia materiala ,sau traiti o viata "moroconoasa" ,servici/acasa, servici/acasa?

Un filmulet foarte bine realizat,cu unele dintre cele mai importante citate care reprezinta viata.

@Imi pare rau daca mai exista alt topic pe aceasta tema,insa nu am gasit nimic cu search.

Link to comment
Share on other sites

Cum vedeti voi viata?

O vad si o traiesc mai mult cu sufletul decat cu mintea. ^_^

O vedeti ca pe o povara,o obligatie,o bucurie/fericire sau o distractie?

Povara in niciun caz! Daca nici cei mai amarati oameni nu o privesc asa, de ce as face-o eu? :D O vad mai degraba ca pe o oportunitate zilnica de a invata si a ma bucra de diverse lucruri.

Va traiti viata din plin in fiecare zi fara sa va ganditi la situatia materiala ,sau traiti o viata "moroconoasa" ,servici/acasa, servici/acasa?

Mmm, nu cred ca la 16 ani pot spune ca ma gandesc la situatia materiala prea mult, pentru ca banii mei vin in mare parte de la parinti. Uneori mi se pare ca imi traiesc viata peste limitele mele, alteori regret ca am trecut peste anumite momente din viata de care nu am profitat la maxim. :glare:

Link to comment
Share on other sites

Guest Alex.R

Multe din acele citate sunt inventate.Sursele de la ele te rog.

SilenR,nu ai un scop in viata,nu exista destin.Cei care se nasc cu spina bifida crezi ca acela este destinul lor?Acela este scopul lor in viata?

Link to comment
Share on other sites

Viata mea sunt eu. Cu povestile, temerile, incercarile, ezitarile sau curajul prostesc. Niciodata o povara. Cat de mult bucurie. Cat de mult meditatie ...

despre mine, despre ceilalti, despre lume. Viata mea e povestea mea pe care o tes in cate culori vreau.

Link to comment
Share on other sites

Multe din acele citate sunt inventate.Sursele de la ele te rog.

Inventate?Normal ca sunt inventate.Daca te referi la faptul ca unele dintre persoanele ale caror nume sunt folosite ca si "inventatori" ai acelor citate nu sunt reale,deoarece persoana respectiva nu a spus niciodata asta,nu te contrazic.Nu am sustinut ca acele citate sunt create de persoanele respective,am spus doar ca reprezinta viata.

Link to comment
Share on other sites

Viata este un dar pe care l-am primit la nastere si pe care trebuie sa il pretuim si mai mult gandindu-ne ca unor copii nici macar nu li se dau sansa de a se naste…ce sa mai zic de sansa de a-si trai viata?

 Consider ca viata este o continua schimbare, o continua cercetare…chiar daca avem si momente grele, de tristete ar trebui sa ne gandim ca daca nu am avea si suferinte nu am sti sa ne bucuram cu adevarat de momentele de bucurie…

Link to comment
Share on other sites

pentru mine este o provocare.. sa reusesc sa ajung "bine" (cum ar spune vecinii mei )... da sunt materialist :P

Adolf Hitler: Am plecat la Viena cu o valiz? cu îmbr?c?minte. Purtam în suflet o voin?? de nezdruncinat. Cu cincizeci de ani mai devreme, tat?l meu reu?ise s?-?i înving? destinul. Voi face ca el, voi deveni cineva, dar nu func?ionar.

Link to comment
Share on other sites

In nici un caz nu o percep ca pe o obligatie sau ca pe ceva de dovedit oricui, nici macar mie, stiu ce pot face si stiu ca ma pot intrece de-fiecare data cand incerc.

O oportunitate poate, sa schimbi ceva, sa faci un lucru mai bun, ceva ce o sa ajute genera?ilor viitoare.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...