Jump to content
mortallx

UFO or What?

Recommended Posts

La ora 23:45,azi :D dupa ce am vazut un foc de artificii,am vazut ceva foarte ciudat intr-o parte,care,tin sa cred ca este un UFO?Este un punct mic rosu,care se schimba mereu in culoare alb si se roteste dupa fiecare 2 secunde in cerc.Daca ma uit atent are un fel de "aura" alba pe langa el.O sa incerc sa stau sa-l urmaresc sa vad daca vad cv ciudat.

Daca stie cineva ce este spuneti-mi,si nu luati topicul la glume !!!

Ma duc sa-l urmaresc...

OFF:Rau este fara un binoclu si un aparat foto...cu telefonul nu pot filma sa va arata.

Link to comment
Share on other sites

La ora 23:45,azi :D dupa ce am vazut un foc de artificii,am vazut ceva foarte ciudat intr-o parte,care,tin sa cred ca este un UFO?Este un punct mic rosu,care se schimba mereu in culoare alb si se roteste dupa fiecare 2 secunde in cerc.Daca ma uit atent are un fel de "aura" alba pe langa el.O sa incerc sa stau sa-l urmaresc sa vad daca vad cv ciudat.

Daca stie cineva ce este spuneti-mi,si nu luati topicul la glume !!!

Ma duc sa-l urmaresc...

OFF:Rau este fara un binoclu si un aparat foto...cu telefonul nu pot filma sa va arata.

Intr-o parte? Nu suntem colegi de camera cu tine. Te poti folosi de punctele cardinale. Si inca ceva: la noi nu poate fi un UFO, poate un OZN.

Link to comment
Share on other sites

UFO = unidentified flying object, deci din moment ce nu stii ce-i, clar e un ufo :P

este un avion (asa are avionu lumini de noapte, rosu-alb intermitent)

Asta m-am gandit si eu prima oara dar am vazut ca sta pe loc si se roteste la fiecare 2 secunde.Am urmarit alt avion si facea la fel(in cazul luminei) dar nici decum sa se invarta.Prima oara am crezut ca este un avion dupa m-am dus cu gandul la un fulger globular,dar pana la urma tot un UFO o sa fie deoarece,parea foarte ciudat.

Nu am mai stat sa-l urmaresc decat 5 min sa-l urmaresc,dupa care a inceput incetul cu incetul sa "se lase" in jos(sa fuga mai degraba) dar nu cu viteze supersonice si bla bla bla,si incet.

Imi pare rau ca nu am avut o camera video sau macar un aparat acceptabil sa-l fotografiez.

OFF:Ma pun sa-mi demontez web'ul sa-mi fac binoclu :)).

Link to comment
Share on other sites

N-ai vreo unitate militara prin apropiere?

Este la 6-7 kilometrii  (focuri de arma nu au fost,a fost un spectacol de artificii si dupa am zarit aia)

M-am gandit is la faza cu elicopterul cum a zis si shadow.Dar unde is eu la tara deabia trece vreun elicopter la o luna dar ala sa mai stea seara in aer si sa se invarta in cerc.

@Sir:nu prea inteleg nimic din video'ul acela dar banuiesc ca asa facea.

Link to comment
Share on other sites

Nup nu cred,oricum cred ca-mi joaca o stea feste.Aseara a fost tragere acolo la baza militara si ce sa vezi,in Nord-Est a aparut iara aceeiasi chestie.Data trecuta a aparut in N dupa focul de artificii acum a aparut dupa tragere.

Pana la urma cred ca este o stea,daca tot a aparut si ieri,sa vedem daca mai apare si azi.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...