Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Jerich0

[Event] Linkmania Champions League! Discutii

Recommended Posts

Guilda GothiKa chiar este interesata de un asemenea turneu :) ; dat fiind faptul ca un admin nu poate participa ca "arbitru", am putea incerca si fara pana se va gasi o modalitate ca si adminu sa participe la soccer .

ce spuneti incercam weekendul asta ?

numai sa anunti si cate jwls va trebui sa dam pentru inscriere . :tiphat:

hai sa propun tot eu si facem asa : pentru inscriere va fi nevoie de 30 bless si 30 soul / guilda , Turneul va incepe Sambata intre orele 20:00 - 22:00 in functie de disponibilitatea fiecarei echipe , iar meciurile se vor stabili in functie de cate echipe se inscriu (la partea cu aranjarea meciurilor as dori ca un admin sa le aranjeze pentru a nu exista discutii pe aceasta tema) .

Guilda GothiKa se inscrie ptr. acest turneu .

daca aveti o alta idee asupra concursului rog sa o postati .

Link to comment
Share on other sites

Pai sa fixam si o data dinainte :) ... adica nu cred ca putem organiza totul intr-o singura zi :nanana:

se poate organiza in mai multe zile .

ex:

luni :

grupa A : echipa 1 vs echipa 2

grupa B: echipa 1 vs echipa 2

marti:

grupa C: echipa 1 vs echipa 2

grupa D:echipa 1 vs echipa 2

miercuri:

grupa A: echipa 3 vs echipa 4

grupa B: echipa 3 vs echipa 4

joi :

grupa C: echipa 3 vs echipa 4

grupa D: echipa 3 vs echipa 4

si tot asa... 2 meciuri pe zi, iar campionatul sa tina de luni pana sambata (sambata finala)

Link to comment
Share on other sites

se poate organiza in mai multe zile .

ex:

luni :

grupa A : echipa 1 vs echipa 2

grupa B: echipa 1 vs echipa 2

marti:

grupa C: echipa 1 vs echipa 2

grupa D:echipa 1 vs echipa 2

miercuri:

grupa A: echipa 3 vs echipa 4

grupa B: echipa 3 vs echipa 4

joi :

grupa C: echipa 3 vs echipa 4

grupa D: echipa 3 vs echipa 4

si tot asa... 2 meciuri pe zi, iar campionatul sa tina de luni pana sambata (sambata finala)

eu 1 nu pot sa vin in orice zi din saptamana de ex :P

Link to comment
Share on other sites

nelamuririle mele sunt :

bok + cat tre sa fie ?

in cazul in care un coechipier nu poate fi in ziua respectiva a meciului se accepta schimbarea cu un alt jucator sau echipa va fi descalificata ?

daca mai gasesc si alte nelamuriri am sa revin cu ele :)

EDIT. prima intrebare pica atunci :)

Link to comment
Share on other sites

Format: x0gp_a23_u90wv.jpg

Reguli:

Numar jucatori - Maxim 4 playeri in echipa(puteti anunta 2 rezerve daca cineva nu poate intra la ora meciului).

nelamuririle mele sunt :

bok + cat tre sa fie ?

in cazul in care un coechipier nu poate fi in ziua respectiva a meciului se accepta schimbarea cu un alt jucator sau echipa va fi descalificata ?

daca mai gasesc si alte nelamuriri am sa revin cu ele :)

EDIT. prima intrebare pica atunci :)

bagi rezerva :P

Link to comment
Share on other sites

ija se poate edita un admin cu un nick oarecare.(2 minute dureaza) intri intr-una din guildele participante, in party. (party-urile automat vor fi de 4) si in momentul cand ai ajuns in teren, iesi din party si din guild. in felul asta nu se pune nici un punct pentru echipa cealalta. problem solved :)

Link to comment
Share on other sites

ija se poate edita un admin cu un nick oarecare.(2 minute dureaza) intri intr-una din guildele participante, in party. (party-urile automat vor fi de 4) si in momentul cand ai ajuns in teren, iesi din party si din guild. in felul asta nu se pune nici un punct pentru echipa cealalta. problem solved :)

de aia si a zis sa fim 4 in party,ca sa aiba loc si el intr-un party,asa am facut si acum cateva seri,e mai bine sa ramana in party pentru ca poate vedea mai bine cand se da gol si cand se fac puncte doar din pk :)

Se poate face fara PK? Sa implementezi o regula de 2 - 3 pk/ meci admise, urmate de descalificarea echipei in cauza.

si daca vreau sa dau in minge si din greseala dau un skill in tine,iar tu fiind mic crapi,ce vina am eu?
Link to comment
Share on other sites

Si daca se ajunge la sfarsitul meciului cu jumatate de puncte din pk, ce se intampla? se reia meciul?

foarte simplu ...

daca pana la sfarsitul joculu nu se marcheaza dar se fac puncte din pk ; scorul ramane 0 - 0 . daca se inscrie doar o data , iar restul din pk .. scorul va fi 1 - 0 ..

capishi acum ?

iar in cazul egalitatii .. se aplica regula golului de aur :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...