Jump to content
9nine

O intrebare...

Recommended Posts

Astazi m-am logat in contul de la Yahoo cu parola pe care o folosesc de cand l-am facut.

Am vazut ca am un mesaj in Bulk.

Era de la "support@yahoo.com".

Nume: "Your password has been successfully updated"

Si avea si atachement.

Il deschid....in mail scria:

"You have successfully updated the password of your Yahoo account.

If you did not authorize this change or if you need assistance with your account, please contact Yahoo customer service at: support@yahoo.com

Thank you for using Yahoo!

The Yahoo Support Team

+++ Attachment: No Virus (Clean)

+++ Yahoo Antivirus - www.yahoo.com"

Iar atachementul se numea "email_password.zip" si avea 51kb

Tin sa mentionez ca parola nu e schimbata. E suspecta faza din urmatoarele puncte de vedere:

-Ce cauta un mesaj de la support@yahoo.com in Bulk

-Parola nu s-a schimbat

Suspectez un virus...

http://img395.imageshack.us/img395/5394/clipboard028wr.jpg

A mai patit cineva asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

Era de la "support@yahoo.com".

De fapt nu era de la support@yahoo.com; mesajele care vin de la yahoo nu ajung in bulk si parca au si o iconita specifica in fata.

Iar atachementul se numea "email_password.zip" si avea 51kb

Ghici ce se afla in arhiva.

Probabil a facuit cineva contul acela,pt a hackui lumea.

Nu a furat nimeni nimic. Poti sa trimiti mail din partea cui vrei tu: PrinceOfPersia@microsoft.com spre exemplu; doar ca nu vrei primi raspuns.

Link to comment
Share on other sites

de ce oare ti-ar cere cineva parola sau sa iti zica chestiile alea

un mail poate fi facut sa para ca este trimit de la orice adresa

si orice arhiva sau fisier ce il primesti in mail fara sa stii de la cine e sau fara sa il fi cerut tu, probabil este virus

pe unul dintre siturile care le "administrez", contul principal, neverificat aproape niciodata, a ajuns la 50 mega de arhive de virusi

hello2.gif

nu stiam de ce nu mai este spatiu

ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

Sa vezi faza tare era un site si zicea " dupa multe incercari am reusit sa spart yahoo am pus un bot acolo si tot ce trebuei sa faceti pt a afla parola cuiva este sa trimiteti un email la bot@yaho.com (sau ceva de genu asta). Email trebuei sa contina contu tau parola si contu persoanei caruia vrei sa=i afli parola 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Sa vezi faza tare era un site si zicea " dupa multe incercari am reusit sa spart yahoo am pus un bot acolo si tot ce trebuei sa faceti pt a afla parola cuiva este sa trimiteti un email la bot@yaho.com (sau ceva de genu asta). Email trebuei sa contina contu tau parola si contu persoanei caruia vrei sa=i afli parola 24.gif

Si tu ai crezut ?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...