Jump to content
Random Hero

Concurs foto - Monumente istorice din orasul vostru

Recommended Posts

REGULAMENT

Miercuri 30 iunie - Vineri 9 iulie va fi perioada de înscriere a fotografiilor în concurs

Sambata 10 iulie - Marti 13 iulie va fi perioada în care cei care au înscris fotografii in concurs pot s? voteze top3.

Concursul fiec?rei s?pt?mâni are o tem? diferit?

Câ?tig?torul alege tema pentru s?pt?mâna urm?toare si particip? doar cu o fotografie facut? ulterior anun??rii temei alese de c?tre el.

Pentru evitarea situa?iei de tipul vot?m persoana ?i nu fotografia, fotografiile vor fi trimise prin email la organizatori (fanaticaldoll, florin sau sensini)

email: linkmania.concursfoto@gmail.com

Fotografiile TREBUIE s? fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerin?ele temei s?pt?mânale

Minimum de photoshop (mici ajustari la culori, filtre foto, rame, levels, curves, shadows/highlights etc, atat timp cat imaginea nu se indeparteaza de original )

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

NU ESTE VOIE S? V? VOTA?I FOTOGRAFIILE PROPRII

Fotografia va fi postat? pe un site de genul photobucket de c?tre organizator;

dac? este posibil, expunerea fotografiei va fi înso?it? ?i de câteva detalii despre aparat, ajust?ri photoshop (detaliile de acest gen le trimite?i tot pe email împreun? cu fotografia în original ?i fotografia care intr? în concurs)

Intr? în concurs o singur? fotografie; daca o persoan? posteaz? o fotografie iar pe parcursul sapt?mânii se r?zgânde?te, trimite o alta prin email; va intra în concurs ultima fotografie trimis?

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor ?i posibilitatea participan?ilor de a realiza un top 3 al fotografiilor preferate (votul este doar pentru participan?i)

În cazul în care pe primul loc se afl? dou? sau mai multe fotografii cu acela?i num?r de voturi, se va vota din nou ?i se va alege un c??tig?tor

Se interzic comentariile mali?ioase la adresa celorlal?i forumi?ti / fotografiilor lor

În cazul înc?lc?rii regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

La trei concursuri câ?tigate, warn down.

A?tept?m ?i ceva respect din partea celor care nu particip?, respect pe care îl putem "câ?tiga" prin avertismente dac? altfel nu se poate.

Tema concursului: "Monumente istorice din orasul vostru"

P.S: Cei care trimiteti pozele, va rog sa scrieti si userul vostru de pe forum. :)

Link to comment
Share on other sites

Si daca avem o poza cu un monument din alte orase pe care le-am vizitat nu se accepta?

Ce nu intelegeti din: monumente istorice din orasul vostru? In fiecare oras se gaseste cel putin o cladire veche, o statuie ce merita fotografiata, nu cred ca au disparut toate subit. Mai lipseste sa intrebe cineva daca se accepta poze cu fotografii ale monumentelor din strainatate.

Link to comment
Share on other sites

Daca puneai doar Monumente istorice erau mai multe :D.

Nu puteam sa fac asta: in primul rand, nu am sugerat eu tema actuala, asa ca nu imi permiteam sa o modific dupa ce a fost aleasa. In al doilea rand, nu mi s-ar parea corecta tema "Monumentelor istorice" - am mai spus-o, altii isi permit sa calatoreasca mai mult si pot sa vina cu niste fotografii care sa ma faca sa raman cu gura cascata. Pe viitor, se poate pune in discutie si tema aceasta. In al treilea rand, repet (si aici): multi stati in orase mari, care (inca, din fericire) au centre istorice vechi si aveti ce arata. Nu cred ca in timpul unei plimbari nu treceti pe langa o cladire veche, o statuie, un bust, o biserica, o catedrala sau mai stiu eu ce.

Mi-ar fi placut ca cel putin cei care au votat pentru tema asta sa trimita o fotografie. Vedem ce se intampla la urmatoarea editie, daca de data asta n-a fost inghesuiala.

Link to comment
Share on other sites

Clasament:

POLAND - foto 2 - 7 pct

R_SupeRstaR - foto 3 - 7 pct

ChoWdeR - foto 4 - 6 pct

-HoneyBfly- - foto 1 - 4 pct

Desi fotografia mea si a lui POLAND sunt la egalitate, ii acord lui victoria, asa ca el alege urmatoarea tema.

Legat de ce ai spus, ca trebuiau mai multe fotografii, iti dau dreptate, ma bucur ca totusi am reusit sa avem 4 poze inscrise si nu 3. Better luck next time. :(

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...