Jump to content
mitza4fun

Cum ti se pare in strainatate

Recommended Posts

Cum vi se pare in strainatate , mai frumos , mai urat , mai bine in tara sau mai bine afara ?. Am avut norocul sa plec in Singapore si pot sa spun ca este magnific . Curatenie si multe altele erau acolo , niciun grafitti (sau cum se scrie) sau chestii din astea

Link to comment
Share on other sites

Am fost de sarbatori in Spania la niste rude,si vreau sa spun ca totul de acolo m-a impresionat foarte mult(oragnizarea,curatenia,disciplina etc).Ei stiu foarte mult sa-si evidentieze valorile,cultura,cadrul natural etc.,pe cand noi desi avem peisaje care nu pot fi regasite nicaieri altundeva in lume,istorie de care trebuie sa ne madrim,nu stim sa le valorificam.

Link to comment
Share on other sites

O comparatie care ,dupa parerea mea,nu era necesara.Aproape toate tarile din Europa(si nu numai) tin la curatenie ,la comunitate,la natura.Romania este dupa parerea mea una dintre cele mai slab clasate tari Europene din toate punctele de vedere si mai presus de atat avem un renume foarte foarte prost datorita tiganilor si hotilor.

Link to comment
Share on other sites

cum ti se pare in strainatate? daca te referi la turism.. da e mai frumos. dar acum intrebarea mea:

ati fost fratilor la munca in strainatate? :)) voi vedeti numai partea frumoasa. daca o sa va duceti la munca o sa fiti niste sclavi :)).. f. frumos in strainatate :))

totusi si daca mergi numai in vizita depinde de tara... nu cred ca in cambodgia sau zimbabwe e mai frumos ca la noi in tara, nu mai exagerati,

Link to comment
Share on other sites

Ti-se pare ca muncesti ca un sclav pentru ca in Romania dormi la munca . ^

On: Am avut norocul sa cutreier cateva din tarile Europei, si nicaieri nu e ca acasa , momentan imi place in Romania .. cu toate defectele ei cu tot .

Link to comment
Share on other sites

Ti-se pare ca muncesti ca un sclav pentru ca in Romania dormi la munca . ^

On: Am avut norocul sa cutreier cateva din tarile Europei, si nicaieri nu e ca acasa , momentan imi place in Romania .. cu toate defectele ei cu tot .

nu ma refer la cat de mult muncesti... ci la faptul ca esti tratat ca un sclav.

Link to comment
Share on other sites

cum ti se pare in strainatate? daca te referi la turism.. da e mai frumos. dar acum intrebarea mea:

ati fost fratilor la munca in strainatate? :)) voi vedeti numai partea frumoasa. daca o sa va duceti la munca o sa fiti niste sclavi :)).. f. frumos in strainatate :))

totusi si daca mergi numai in vizita depinde de tara... nu cred ca in cambodgia sau zimbabwe e mai frumos ca la noi in tara, nu mai exagerati,

Cine te pune sa te duci sa muncesti la negru, sa te trateze ca un sclav, am multi prieteni care lucreaza ca ingineri pe la companii in afara si muncesc la fel de mult ca si in romania si sunt platiti exponential mai bine. Am facut facultatea in straintate si da acolo se munceste se invata, daca majoritatea romanilor au ramas cu mentalitatea comunista, las ca munceste altu si pentru mine da, va considerati niste sclavi.

Romania are locuri frumoase dar infrastructura ioc, unde ati mai vazut ca trenul rapid sa mearga cu top speed 80 km/h cand in restul europei, trenurile rapide au un average de 200 km/h. La noi in 10 ani s-au construit 40 km de autostrada in Portugalia intr-un an 80 km prin munte plus poduri suspendate. Asa ca oricand as da romania pe strainatate, fiindca aici are loc de cinste nesimtirea, lenea si prostia.

Link to comment
Share on other sites

Nu am fost decat in Grecia si Franta...ca turist ...si mi-a placut foarte mult.....momentan imi este bine in Romania si in alte tari nu m-as duce decat sa-mi cheltui banii....poate pe viitor daca o sa am o ocazie sa muncesc ( legal ) ..de ce nu...

Link to comment
Share on other sites

cum ti se pare in strainatate? daca te referi la turism.. da e mai frumos. dar acum intrebarea mea:

ati fost fratilor la munca in strainatate? :)) voi vedeti numai partea frumoasa. daca o sa va duceti la munca o sa fiti niste sclavi :)).. f. frumos in strainatate :))

totusi si daca mergi numai in vizita depinde de tara... nu cred ca in cambodgia sau zimbabwe e mai frumos ca la noi in tara, nu mai exagerati,

depinde ce muncesti ;) eu personal vreau sa ma stabilesc in germania, si nu! nu vreau sa fiu maturator de strazi ;)

Link to comment
Share on other sites

Hai ma ca toate tarile au problemele lor ...au si ei parti mai nasoale ...noi logic ca nu vedem decat ce e bun gandindu-ne la ce e rau la noi ....avem tara frumoasa ...trbuie un pic aranjata.

@Cat despre strainatate ...as ramane in vreo tara exotica ..for ever and ever :))

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare in strainatate , mai frumos , mai urat , mai bine in tara sau mai bine afara ?. Am avut norocul sa plec in Singapore si pot sa spun ca este magnific . Curatenie si multe altele erau acolo , niciun grafitti (sau cum se scrie) sau chestii din astea

Frate,daca vrei sa pleci,pleaca!

Ce sa-ti spunem noi? Nah,eu vreau sa ajung in Australia,dar nu pentru bani,ci pentru stilul de viata. O tara cu doar 22 milioane de locuitori,asta inseamna LINISTE,plaja,femei frumoase datorita multiculturalitatii Australiei samd.

Link to comment
Share on other sites

Frate,daca vrei sa pleci,pleaca!

Ce sa-ti spunem noi? Nah,eu vreau sa ajung in Australia,dar nu pentru bani,ci pentru stilul de viata. O tara cu doar 22 milioane de locuitori,asta inseamna LINISTE,plaja,femei frumoase datorita multiculturalitatii Australiei samd.

Si cine te tine sa nu pleci in Australia?? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare in strainatate , mai frumos , mai urat , mai bine in tara sau mai bine afara ?. Am avut norocul sa plec in Singapore si pot sa spun ca este magnific . Curatenie si multe altele erau acolo , niciun grafitti (sau cum se scrie) sau chestii din astea

De unde sa stiu? N-am plecat din tara pana acum. Ar fi stupid din partea mea sa spun ca e mai bine in afara tarii cand eu nici macar n-am pasit granita. Same to all of you.

Link to comment
Share on other sites

Ce comparatie de tot rahatul,normal ca ii si va fi mai bine intr-o tara mult mai dezvoltata decat Romania.

Toti tindem la mai bine,indiferent de ce functii,joburi si situatie materiala avem.

Da,tindem,insa nu despre asta era vorba.Daca citeai ce a postat persoana careia i`am dat reply intelegeai.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...