Jump to content
Jayzzz

A Problem...

Recommended Posts

Deci am o mare problema. Nush de la ce e: De la mine sau de la RDS. sad.gif

Imi cade internetul la fiecare 30 de minute. Nush ce sa mai fac... I-am sunat pe aia de la RDS, cica ca pingu ii bun shi sa imi activez firewallul. Mie firewallul imi era activat shi am inchis unele porturi pe care nu le mai foloseam. Shi tot aceeashi problema.

De exemplu intru sa joc Warcraf, pe la jumatatea jocului imi pica netul... mad.gif. Nu stiu de la cine e problema: De la mine sau de la net.

Link to comment
Share on other sites

Ai uitat detaliile: ce net ai, ce calculator, ce firewall, ce organizare, ce sistem de operare, din astea biggrin.gif

cu ce deodorant te dai ....

Daca ai vreun cablu mai vechi, e posibil sa se intrerupa undeva...am avut aceeasi problema...

Link to comment
Share on other sites

NET: RDS

Abonament: 9$

Calculator: AMD Sempron 2200+, Ati Radeon 9600 PRO, 512 DDR, HDD 80GB, mouse cu bila mad.gif, tastatura Genius biggrin.gif, carcasa de 420 parca, placa de baza Gigabyte, etc... deci imi merg jocurile perfect la Single Player daca asta voiai sa afli biggrin.gif

Firewall:Firewallul Windowsului(am service pack 2), oricum, exact acum 5 minute mi-am instalat kerio firewall, sper sa fie mai bun.

Organizare: Aici chiar ca nu am inteles ce ai vr sa zici. Poate antivirusul care e F-Prot 2005. Ii fac update cam 1 data pe saptamana.

OS: Windows icspe biggrin.gif SP2

Deodorant : Folosesc Adidas sau Rexona For Men... smile.gif

La cabluri, fii mai exact. Cum sa le pun... deci daca vrei sa zici ruptura sau ceva de genu asta, nu au nimic cablurile. Dar oricum zimi cum ar trebui sa le aranjez...

Thx Anticipat wink.gif

Later Edit: Va dau http://img381.imageshack.us/my.php?image=anotherkeriobullshit3lu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc de Cablul TV ...eu aveam un cablu vechi de vreo 6 ani....care se intindea cam 30 de metri de la usa (unde era conectat cu cel de rds) si modem. Baietii cand au masurat semnalul mi-au spus ca este la usa este un semnal mult mai puternic decat in locul conectarii cu modemul. Deci era clar de la cablu. Probabil era undeva indoit pe dinauntru sau deteriorat.

Intr-o dimineata mi-a cazut netul de vreo 10 ori din ora in ora si am schimbat cablul.

Has been working perfect ever since.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...