Jump to content
Snuffulino

O americanca a fost concediata deoarece era prea sexy

Recommended Posts

O americanc? ?i-a dat în judecat? fostul angajator, dup? ce a fost concediat? pe motiv c? arat? prea bine. Debrahlee Lorenzana, în vârst? de 33 de ani, lucra la o sucursal? a companiei Citigroup din New York, de unde a fost dat? afar? din cauza stilului ei vestimentar ?i a siluetei.

Potrivit publica?iei villagevoice.com, reprezentan?ii companiei au declarat c? b?rba?ii cu care femeia lucra erau "prea distra?i" de felul în care aceasta ar?ta.

Înainte de a fi concediat?, americanca a purtat o discu?ie cu o coleg? de la departamentul de resurse umane. Aceasta i-a dat o list? cu obiectele de vestimenta?ie pe care NU avea voie s? le poarte la birou: costume mulate pe corp, fuste-pix ?i pulovere pe gât.

În plus, femeii i s-a interzis s? poate pantofi cu tocuri înalte pentru c? îi pun în valoare

corpul, "lucru care îi deranjeaz? pe colegii ei de sex masculin".

"Nu îmi venea s? cred ce aud", poveste?te Lorenzana. "Clien?ii mei nu erau deloc deranja?i de vestimenta?ia mea", a ad?ugat femeia.

Acesta nu este primul proces de discriminare sexaul? care vizeaz? compania Citigroup. La începutul acestui an, o alt? angajat? a dat în judecat? firma pe motiv c? a fost retrogradat? dup? ce a devenit mam?.

Potrivit Forbes, num?rul de femei angajate în domeniul financiar în SUA a sc?zut cu 4,7%, la 3,8 milioane, în timp ce sc?derea în rândul angaja?ilor de sex masculin nu a fost atât de pronun?at?.

Sursa : Antena 3

ps : scuzati scrisul aiurea , iar pozele care le`am pus nu mergeau :-?? .

Link to comment

Foarte ok. Aia da oameni seriosi. I-au dat un cod vestimentar gagicii sa nu mai vina la munca de parca ar fi la strip club si tot ea face gura.

Bine i-a facut. Ea probabil spera la o promovare si cand colo au dat-o afara. Foarte tari baietii.

Link to comment
Guest HateLord

Poate ca era prea proasta pentru functia respectiva si nu puteau sa-i spuna adevarul, asa ca au inventat un motiv pentru a o concedia.

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

Foarte ok. Aia da oameni seriosi. I-au dat un cod vestimentar gagicii sa nu mai vina la munca de parca ar fi la strip club si tot ea face gura.

Bine i-a facut. Ea probabil spera la o promovare si cand colo au dat-o afara. Foarte tari baietii.

de acord

la naiba, e la munca nu la facut trotuarul.

Link to comment
Guest Wandering

Foarte ok. Aia da oameni seriosi. I-au dat un cod vestimentar gagicii sa nu mai vina la munca de parca ar fi la strip club si tot ea face gura.

Bine i-a facut. Ea probabil spera la o promovare si cand colo au dat-o afara. Foarte tari baietii.

exact..pitipoancele de la noi se cred tari dar numai romanii sunt prosti sa le admire in timp ce americanii sunt seriosi

Link to comment

Din cate stiu Citybanc nu e banca de stat sau ceva in genul asta . So , daca lucrezi la compania mea unde eu sunt s@fu te dau afara pe ce motiv vreau eu . Asta depinde si de ce scrie in contractul de angajare .

Link to comment

Din cate stiu Citybanc nu e banca de stat sau ceva in genul asta . So , daca lucrezi la compania mea unde eu sunt s@fu te dau afara pe ce motiv vreau eu . Asta depinde si de ce scrie in contractul de angajare .

Si-asa se cheama un sef retardat.

Link to comment

E frumoasa tipa... si intr-un sac daca se imbraca tot arata bine. Cand a venit femeia la interviu nu s-au prins ca e frumoasa, sexy, cu forme... etc???

Anyway... seful ala este un homosexual cretin :duh: .... saaaaaaaau.... in copilarie a suferit foarte tare deoarece era un tocilar hidos ... iar acum, cand a ajuns sef... incearca sa se razbune. :violent:

Link to comment

Saaaaaaau omul ala se gandeste la afaceri, nu la sex ca toti prichindeii de pe aici.

Pur si simplu tipa se imbraca precum o curva si nu cum a aparut la stiri (ca doar nu o fi idioata sa apara la stiri cu fusta mini).

Da, arata bine. Nu, nu e buna pentru afaceri. Particular -> ii impui o tinuta office. Nu vrea -> out.

Link to comment

Sa inteleg black ca nu mai ai voie nici sa mergi in fusta mini ? Putea sa ii spuna ca ''bai doamna vestimentatia va rog ...'' si la a 2-a abatere sa-i de-a cu piciorul in fund . Tot americanii vi se par corecti , aia is cei mai necinstiti oameni , vedeti o stire de la ei , dar sunt cei mai escroci oameni posibili :-j . Oricum are un decolteu :x .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...