Jump to content
Gabi14

Un elicopter US NAVY a aterizat in pom

Recommended Posts

Se intampla si la case mai mari: un elicopter US NAVY a aterizat in pom

Parada cu peripetii cu ocazia Memorial Day in New York. Putin a lipsit ca un elicopter al marinei americane a fost cat pe ce sa se faca praf, la aterizare.

Imagine IPB

Manevra s-a incheiat cu bine, insa 10 spectatori au fost raniti de crengile retezate din cativa copaci de elicea aparatului.

Dintre raniti, sapte au fost transportati la spital, insa sunt in afara oricarui pericol.

Potrivit anchetatorilor, foarte probabil, elicopterul a fost cat pe ce sa rateze aterizarea din cauza unei rafale de vant.

Link to comment

Nasol , nu-mi dau seama cat de puternica trebuia sa fie rafala de vant ca sa impinga elicopterul in pomi .

hai sa fim seriosi o rafala de vant? =))

eu stau langa o unitate militara si vara mai tot timpul trece un elicopter model mare apropiat de cel din imagine si era si ala sa intre odata in pomi..sa apropiat prea mult inteligentul noroc ca a spart doar niste geamuri #-o

Link to comment
Guest spanky

hai sa fim seriosi o rafala de vant? =))

eu stau langa o unitate militara si vara mai tot timpul trece un elicopter model mare apropiat de cel din imagine si era si ala sa intre odata in pomi..sa apropiat prea mult inteligentul noroc ca a spart doar nsite geamuri #-o

da .... nu trebuie sa aiba 170 km/h ca sa il doboare

bine macar ca nu s-a facut praf

Link to comment

da .... nu trebuie sa aiba 170 km/h ca sa il doboare

bine macar ca nu s-a facut praf

u sti ce forta are elicopterul din imagine?daca prapaditul ala de il avem noi face un zgomot si niste rafale de nu`ti imaginezi sa fim seriosi..nu de la o rafala sa dus ala in copaci.acum incearca si ei sa`l scoata pe pilot..sau faptul ca avea o defectiune aparatul

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...