Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest xplord

Jwl Drop

Recommended Posts

Guest xplord

Ideea ar fi, cat de putin, sa existe o sansa sa pice jwl [bless, soul, chaos, poate si life] nu numai din box of heaven ci si din heart of love, silver / gold medal, firecracker etc. Nu trebuie sa existe drop asa mare ca si la box of heaven, dar cat de mica sansa sa existe...

Sugestii? :-??

Link to comment
Share on other sites

Cand s-a gandit formula de drop a jewels s-a luat in considerare si ideea de a evita inflatia pe piata in game. Cu cat sunt mai putine jewels cu atat valoarea lor este mai mare, pentru a se evita situatiile in care un item ajunge sa fie vandut pentru 900-1000 de jewels.

Link to comment
Share on other sites

rede nus nici pro nici contra la ce a zis el mai sus dar sti care este valoarea unui jwl in joc acum?1......daca nu cumva 0

Poh conduce piata si itemele GD lk dd ref astea se cauta cu disperare in rest sunt doar "centi"..........pana si setul hyon deabea deabea se mai vinde.Jwl sunt folosite mai mult sati cresti itemul in rest........pauza.Nu mai e asa de fain cum era pe 97d :D si nici no sa mai fie vreodata

Link to comment
Share on other sites

Guest xplord

si, presupun ca VISE e unu din...rr-iti?:)

Credema, ca, se poate crea o balanta, sa fie scazut dropu jwl din box of heaven si sa fie adaugat si la celelatel precizate de mine. Balanta se poate pastra. Dar atata timp cat sunt playeri care nu folosesc aceste metode de strangere a jwl, ci altele, pe ei nu ii intereseaza. Sunt multe persoane care ar fi de acord cu...ideea mea...

Link to comment
Share on other sites

hai sa facem un exercitiu de imaginatie:

esti pt prima oara pe aceasta data de baze, nu cunosti pe nimeni care sa te ajute si sunt prea putini care sa vrea. ai idee la ce level iti poti permite un set slab lk dd? mai ales ca un golden+3 nu il poti dobori ca pe 97d la 0rr?

te inteleg ca ai o galagie de pachete in stash dar s-o iei de la inceput in conditiile mai sus mentionate de mine cred ca iti vei lua setul poate dupa un rr. eu primul set exc bronze+lk+dd l-am facut abia la lvl 350... si am dat cca 40 40 pe el, ca sa nu mai zic de un staff bun... lasa ideea k poate te vei imbogati peste noapte si da o sansa celor noi, aceeasi sansa pe care ai avut-o si tu

Link to comment
Share on other sites

cum ziceam, este perfect drop rate-ul la jwle, astfel ai posibilitatea obtinerii unui set bunicel cu jwlele stranse intr-un rr, si posibilitatea pastrarii lor intr-un spatiu restrans :)

Link to comment
Share on other sites

hai sa facem un exercitiu de imaginatie:

esti pt prima oara pe aceasta data de baze, nu cunosti pe nimeni care sa te ajute si sunt prea putini care sa vrea. ai idee la ce level iti poti permite un set slab lk dd? mai ales ca un golden+3 nu il poti dobori ca pe 97d la 0rr?

te inteleg ca ai o galagie de pachete in stash dar s-o iei de la inceput in conditiile mai sus mentionate de mine cred ca iti vei lua setul poate dupa un rr. eu primul set exc bronze+lk+dd l-am facut abia la lvl 350... si am dat cca 40 40 pe el, ca sa nu mai zic de un staff bun... lasa ideea k poate te vei imbogati peste noapte si da o sansa celor noi, aceeasi sansa pe care ai avut-o si tu

Nu am rr, nu am set si cu toate astea am 100 jwl in stash stranse in 5 zile de cand m-am reapucat de mu. Dropul e mai mult decat bun...in special in kalima si atlans. Problema voastra e ca sunteti fomisti; niciodata nu sunteti satuli de cate jwl aveti ( se vede dupa preturile care le puneti la iteme gen wind lk dsr +0).

Contra -_-

Link to comment
Share on other sites

ar fi cv dak s`ar face altfel ...Sa se ia din dropul de la box`uri si din ce mai pica jwl si sa se bage o rata micuta la celelalte,pt ca nu numai noi cei rr`iti suntem pe sw intradevar dar asta ins o alta munca depusa pt o cauza f mica,pt ca dak iti place mu`u si joci o sa cresti si u la randul tau si dak stai on e imposibil sa nu aduni jwl`s

Link to comment
Share on other sites

Nici aici nu sunt de acord cu tine night si lasa-ma sa-ti argumentez de ce. Daca dropul din box-uri s-ar raspandi si la medalii, inimi, petarde, ai umple inventarul foaarte repede si ar trebui sa faci mult mai multe drumuri in oras, fapt ce ar duce la posibilitatea pierderii spotului. Daca e sa ramana dropul de jwle doar din box-uri, pe acestea le poti arunca pe spot fiindca dropu lor este format din jwle,uniria, imp, inger si rena, care la 0 rr te poti folosi aproape de toate, nefiind necesara ducerea in safe zone de atatea ori

Link to comment
Share on other sites

Acum nu gandim pt noi astia mari ca noi oricum adunam suficient pe spoturile din k6 k7 gandim pt cei mici care au si ei dreptul la a aduna cv jwl`s sa isi poata cumpara macar un set decent cu care sa poata sa creasca

Link to comment
Share on other sites

Acum nu gandim pt noi astia mari ca noi oricum adunam suficient pe spoturile din k6 k7 gandim pt cei mici care au si ei dreptul la a aduna cv jwl`s sa isi poata cumpara macar un set decent cu care sa poata sa creasca

daca sunt unul mic pitic care abea ma apuc de mu....

am citi instructiunile..si am mai jucat jocuri de genul acesta..

sau ma apuc ca old player..dar sunt mic..

ce facem..

merem devias strangem medalii facem aripioare...vindem..strangem jwl...cumparam un set...

nu spuneti ca voi ganditi ptr cei mici...am fost mic...dar am stiut sa ma descurc..si ca mine sunt sute...

in 20 min in k7 pe spot 110 110 am strans un invenvetar de jwl..deci jwl drop e mult prea mare pot spune..mai repede micsorat decat marit..din 20 inimioare prinzi 5 jwl lejer..

am spart si medalii..si la fel..pica jwl..da nu la fel ca din box..dar pica..iar ptr un incepator acele jwl sunt mai mult decat suficiente...

sunt alte probleme...care nu sunt discutate..si ar trebui..dar nu stau acum sa le dezbat eu..

.....

Link to comment
Share on other sites

contra , dimpotriv as dorii sa se micsoreze dropul la jwl in k7 ,

de cand cu clikere astea elite orice player are cateva sute de jwl .. in cateva saptamani o sa se ajunga sa cumparam iteme pe 1k jwl .. defapt nu , nu o sa mai vand nimeni pe jwl pt ca toti o sa aiba sute de jwl.

Link to comment
Share on other sites

daca sunt unul mic pitic care abea ma apuc de mu....

am citi instructiunile..si am mai jucat jocuri de genul acesta..

sau ma apuc ca old player..dar sunt mic..

ce facem..

merem devias strangem medalii facem aripioare...vindem..strangem jwl...cumparam un set...

nu spuneti ca voi ganditi ptr cei mici...am fost mic...dar am stiut sa ma descurc..si ca mine sunt sute...

in 20 min in k7 pe spot 110 110 am strans un invenvetar de jwl..deci jwl drop e mult prea mare pot spune..mai repede micsorat decat marit..din 20 inimioare prinzi 5 jwl lejer..

am spart si medalii..si la fel..pica jwl..da nu la fel ca din box..dar pica..iar ptr un incepator acele jwl sunt mai mult decat suficiente...

sunt alte probleme...care nu sunt discutate..si ar trebui..dar nu stau acum sa le dezbat eu..

.....

aici ii dau foarte mare dreptate .!!!!

sunt ff multe probleme care nu is frezolvate acesta fiind una foarte mica !!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...