Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jardel

itrebare !?

Recommended Posts

1 Un set full dd pt bk pana in 10 rr e mai bun decat hyonu cu completare garuda?

2 Un set dak este format din mai multe parti al diferitor seturi toate cu lk dd au acelasi efect numai ca au def mai mic?

Link to comment
Share on other sites

1 Un set full dd pt bk pana in 10 rr e mai bun decat hyonu cu completare garuda?

2 Un set dak este format din mai multe parti al diferitor seturi toate cu lk dd au acelasi efect numai ca au def mai mic?

1. la ce sa fie mai bun ? pvp sau pvm.

2. da au def mai mic dar optiunea dd ii same ca si cand ai avea set gd,toate partile gd.

Link to comment
Share on other sites

1 Un set full dd pt bk pana in 10 rr e mai bun decat hyonu cu completare garuda?

2 Un set dak este format din mai multe parti al diferitor seturi toate cu lk dd au acelasi efect numai ca au def mai mic?

1. nu , e mai bun hyonul fiindca de ajuta la dmg (parerea mea)

2. dd se activeaza dar nu ai bonusul de set complet (la toate 5 parti dintr-un set iti mai da un + la defense )

Link to comment
Share on other sites

Guest Jedi

1. Ancientu te ajuta la dmg , dar aici depinde ... daca esti bk si esti tinut in party de SM , MG atunci e mai bun setul cu LK DD . iti da defense mai mare, si iti va prinde bine pe viitor cand vei fii la pVp

2. ti-a raspuns la_mirinda

Link to comment
Share on other sites

1. Ancientu te ajuta la dmg , dar aici depinde ... daca esti bk si esti tinut in party de SM , MG atunci e mai bun setul cu LK DD . iti da defense mai mare, si iti va prinde bine pe viitor cand vei fii la pVp

pai odata ce eu am 5 7 10 rruri deja numai mor oriunde as fi deci pt ce mi ar trb defence?(in afara de pvp)

deci practic cand stai la pvm setul ancient e mult mai bun decat normalul. oricare ar fi obtiunile setului normal . nu?

iar cu intrebarea 2 ma lamuri

Link to comment
Share on other sites

setu lk dd e bun la pvp . daca vrei set si de pvp si de pvm poti sa iti iei set lk dd dsr . dsr e activ DOAR la pvm !

induci lumea in eroare:)

dsr este activ atat pvp cat si pvm

doar ca aici nu mai este la fel ca pe 97 cand 1 bk sm sau alt char tinea 12 24 agi si nu avea full dsr...

atunci da era bun dsr..

dar acum cand faci full stats dsr nu-ti mai ridica nimik..

dsr de pe iteme...ptr ca u la full agil ai ful dsr...

dar pana faci full agil e bun dsr...

mai testeaza fulger si ai sa vezi..

Link to comment
Share on other sites

pai odata ce eu am 5 7 10 rruri deja numai mor oriunde as fi deci pt ce mi ar trb defence?(in afara de pvp)

deci practic cand stai la pvm setul ancient e mult mai bun decat normalul. oricare ar fi obtiunile setului normal . nu?

iar cu intrebarea 2 ma lamuri

Da , de la 5rr in sus setul acc e mai bun pentru ca iti creste dmg`ul (hyon : creste sansa la edr mai da si cu double dmg dak pui si completari brass creste rata la double dmg si dai mai des ) . Setul ancient e bun cam pana la 20 rr cand kiar nu mai conteaza dmg`ul dat din set si te poti imbraca cu un set +13 +lk+dd+hp/ref + 2ring dd+hp/ref hp rec3% + wings +13 ignore ,hp rec 7% + pendant edr 2% hp rec 3% + kb +13 lk edr 2% add28 + dragon shield +13 lk dd hp/ref adr 35 si nu iti mai sta nimic in cale :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

induci lumea in eroare:)

dsr este activ atat pvp cat si pvm

doar ca aici nu mai este la fel ca pe 97 cand 1 bk sm sau alt char tinea 12 24 agi si nu avea full dsr...

atunci da era bun dsr..

dar acum cand faci full stats dsr nu-ti mai ridica nimik..

dsr de pe iteme...ptr ca u la full agil ai ful dsr...

dar pana faci full agil e bun dsr...

mai testeaza fulger si ai sa vezi..

hmmm stai asa.. si de ex dak nu esti full stats.. dsr merge? e activ? si la pvp si la pvm..

. a mai fost deschis un subiect pe chestia asta si am vazut ca aiesit varza..

Link to comment
Share on other sites

hmmm stai asa.. si de ex dak nu esti full stats.. dsr merge? e activ? si la pvp si la pvm..

. a mai fost deschis un subiect pe chestia asta si am vazut ca aiesit varza..

daca nu ma insel intr-un topic asemanator a raspuns si un moderator in care a specificat dsr este activ...

da atata timp cat nu ai full agil dsr te ajuta...iti complecteaza dsr-ul tau pana la limita maxima...

atunci cand atingi aceasta limita punund full agil atunci da dsr nu te mai ajuta

practic mai mult de acea limita el nu poate trece...

dar pana atunci este bun..si ptr cei de mai sus sa testeze inainte sa isi dea cu parerea...

eu am set full dsr si se simte diferenta atat la pvp cat si la pvm

pentru dmg , hyon e cel mai bun la crescut , la war e bun si un set lk dd

parerea ta..:)

eu tot tin sa cred ca setul il alegi in functie de ce adversar ai...

de ex ce face un bk cu set dd impotriva la dl..care da un dmg urias?..nu mare lucru...

inainte sa-ti faci un set trebuie sa te gandesti la toate variantele:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...