Jump to content
IceMan

Metode de contraceptie

Recommended Posts

Deocamdata prezervativ, o sa iau si pilule mai tarziu. (:lol:) Kidding, doar prezervativ, cu si fara pilule folosite de ea, mi-ar fi teama sa nu folosesc prezervativ. Oricat de 99% sau cat de sigure sunt acele pastile, tot pe latex ma bazez. :D

Link to comment
Share on other sites

Nici prezervativele nu sunt 100% sigure :)

Mai ales daca folosesti marci dinasta no-name.

Prezervativul e baza, cand ai one night stand ... cand ai o relatie de durata, nu cred ca mai e nevoie, daca baiatul are cat de cat experienta. :)

Link to comment
Share on other sites

Exista si pilule pentru barbati, sa stii :). Nu stiu in care secol vor fi folosite de catre romanii nostri :)).

Eu am folosit/folosesc: prezervativ, pilule (si combinate si micropilule, adica din alea cu un singur hormon - speciale pentru tinerele mame :P), diafragma, ovule contraceptive. Am reticente mari fata de sterilet din mai multe motive. Detalii despre fiecare metoda in parte as da, dar tare ma tem ca s-ar transforma intr-o discutie extrem de tehnica si mai degraba de interes pentru femei.

Link to comment
Share on other sites

nu am incredere in chimicale, ideea de a baga tot felu de chestii prin partenera mi se pare oarecum exagerata, iar metoda "arunca soldateii in afara" mi se pare riscanta (desi, am practicat-o frecvent :)) )...asa ca prezervativu-i sfant :D

Link to comment
Share on other sites

Sexul oral mi se pare destul de ok ca metoda contraceptiva mie :D

sp4wn wuz first cu ideea :))

Metoda clasica si eu, prezervativul, de regula durex. Am incercat odata si Entran (n-au avut alta marca in supermarket), dar nu mi s-a parut prea bun. De alea care se impart prin camine nici nu mai vorbesc =))

Link to comment
Share on other sites

eu iau ce e in magazin, ori love plus sensation ori durex sensation (5 respectiv 9 lei). same shit for me. nu suport alea cu miros de fructe + mai sunt unele de la durex care miros a cauciuc, dupa o ora de frecus zici ca ai facut drifturi.

Link to comment
Share on other sites

eu iau ce e in magazin, ori love plus sensation ori durex sensation (5 respectiv 9 lei). same shit for me. nu suport alea cu miros de fructe + mai sunt unele de la durex care miros a cauciuc, dupa o ora de frecus zici ca ai facut drifturi.

Cata dreptate poti sa ai .

Prefer love+ .

Link to comment
Share on other sites

calendarul nu e extraordinar de safe.. spermatozoizii pot supravietui si cateva zile din cate stiu..

Este foarte utila daca partenera isi cunoaste foarte bine corpul si are capul pe umeri.

Evident ca iei si tu o marja de eroare de cateva zile ... Nu stiu mai multe ... Nu sunt eu cel care numara zilele :)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: nici unul din utilizatorii de pe aici nu e chiar cu capul pe umeri ...

Ontopic: De 9 luni nu mai dau banii pe asa ceva ... dar in general foloseam Durex ...

Link to comment
Share on other sites

@offtopic: am trait s-o vad si pe asta, topicuri de gen pe link :D

1. prezervativele: pe langa faptul ca sunt incomode si cam distrug spontaneitatea, se si rup + iritatii. Ce-i adevarat mi s-a intamplat o singura data sa se rupa, si pe langa faptul ca pastila de a doua zi costa mult (postinor - 80 d lei) am stat si cu teama in mine mult timp

2. calendar? No way! Cea mai proasta metoda ever! Cunosc atatea fete care s-au ales cu o sarcina nedorita dupa o astfel de metoda.

3. Pilule = celulita, deci no way nr 2 :))

4. sterilet: destul de ok.

5. vasectomie: perfect :))

6. soldateii afara: in timp (ani) duce la ejaculare precoce. Asa ca... mai bine nu :))

Momentan nu folosesc nici o metoda.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...