Jump to content
bunny

How to put a condom

Recommended Posts

IPB Image

Eh, nu mai bag eu text, se subintelege din poza. V-ati intrebat de ce unora li se rupe prezervativul? Si nu pentru ca au penisul mare asa cum se lauda ca prostii, ci nu stiu sa puna prezervativul cum trebuie, nu lasa "smocul" in afara, prezervativul se umple, sperma n-are unde sa se duca, si poc, ramane gravida. Be careful. xD

Link to comment
Share on other sites

Eh, nu mai bag eu text, se subintelege din poza. V-ati intrebat de ce unora li se rupe prezervativul? Si nu pentru ca au penisul mare asa cum se lauda ca prostii, ci nu stiu sa puna prezervativul cum trebuie, nu lasa "smocul" in afara, prezervativul se umple, sperma n-are unde sa se duca, si poc, ramane gravida. Be careful. xD

Mai era unul pe Softpedia care nu stia cum sa isi convinga prietena sa ia anticonceptionale, la "doar" o saptamana dupa consumarea intamplarii nefericite. Lipsa informarii dauneaza grav sanatatii.

Link to comment
Share on other sites

Nu e cine stie ce fizica nucleara sa pui un prezervativ #-o

asa e. toti sunt nascuti invatati. cum stiu pasarile incotro sa zboare, asa stiu si nou-nascutii sa-si traga un balonas pe falus

Link to comment
Share on other sites

Cam multe etape...

Daca esti afara in aer liber noaptea, si nu ai lanterna

Tre sa il cauti/gasesti, pe urma tre sa rupi ambalajul cu...dinti?

Dupa aia tre sa vezi care e fata si care e spatele, pe urma tre sa urmezi etapele din topic.

Daca dai fail si il pui invers sau il pierzi prin iarba...pana repeti iar toate miscarile e posibil sa moara.

Si mi se pare ciudat sa zici ca se rupe pentru ca se umple dupa cate stiu eu e destul de rezistent asta daca nu cumva esti Rocco :nanana:

Cred ca statistic se rupe mai repede in timpul actului sexual daca il pui gresit si p... nu are unde sa se duca decat de la copilasi'

Link to comment
Share on other sites

Cam asta am spus si eu dar in alte cuvinte, sau m-am facut gresit inteles, nu ca se umple tot prezervativul de sperma si face boom, ci faptul ca nu e pus cum trebuie si in timpul "frecarii", se rupe apoi poc poc, spermguys getting free.

Link to comment
Share on other sites

eu am alta parere....cati din voi au rabdare in momentul in care ,stim f bine cat de excitati suntem,sa mai urmeze toti pasii,ca la carte ? Eu zic ca datorita acestui fapt se rupe prezervativul nu datorita nici penisului lui imens nici factorilor expusi mai sus...mai pe scurt vrei sa te simti bine cat mai rpd incat uiti sa mai urmezi indicatiile din cutia cu balonase :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

Sunt de acord cu Raul...it's not rocket science.

Cat despre "poc" fiti siguri ca sunt testate inainte de ambalare,sa suporte unor presiuni mai mari decat e necesar indiferent de cat de mare "Carl" ai. Si normal ca nu iti cumperi orice tampenie...te uiti si la firma.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu Raul...it's not rocket science.

Cat despre "poc" fiti siguri ca sunt testate inainte de ambalare,sa suporte unor presiuni mai mari decat e necesar indiferent de cat de mare "Carl" ai. Si normal ca nu iti cumperi orice tampenie...te uiti si la firma.

Depinde si de marca prezervativului.Daca iei o cutie care contine 3 bucati cu 2 lei si 50 de bani normal ca se va rupe.

In legatura cu tutorialul: Nu toti stiu cum se pune un prezervativ,dar nu este nici foarte greu. Oricum,in cutie este o foaie cu detalii despre prezervativ si tot la fel,o poza ca aceasta,care iti arata cum sa-l pui.

Link to comment
Share on other sites

Depinde si de marca prezervativului.Daca iei o cutie care contine 3 bucati cu 2 lei si 50 de bani normal ca se va rupe.

In legatura cu tutorialul: Nu toti stiu cum se pune un prezervativ,dar nu este nici foarte greu. Oricum,in cutie este o foaie cu detalii despre prezervativ si tot la fel,o poza ca aceasta,care iti arata cum sa-l pui.

In cazul nostru fata se ocupa de acest lucru , cateodata fara maini cum doreste

Link to comment
Share on other sites

Guest k1nd3rb0y

Voi inca sunteti virgini in MS Dos si va laudati cum va puneti prezervativele ?!

=))) poate'si pun pungi de plastic

Vorbesti tu ? Stig , nu te mai da tu mare ca mai mult de 12 ani nu iti dau ..

Interesant ,aceasta imagine era si pe cutia de la durex..Noroc de aceea imagine ca habar n-aveam sa il folosesc..

Link to comment
Share on other sites

Desi este un topic vechi si prafuit, isi are importanta lui. Sunt cateva reguli simple si de efect in folosirea corecta a prezervativului. Nu vrem sa ne trezim cu surprize neplacute, nu? :)

Folosirea prezervativului.

1) Se verifica eticheta prezervativului, cautand data de expirare.

2) Se strange prezervativul intre degete astfel incat sa se formeze in parti doua pernute de aer - daca acestea nu se formeaza, prezervativul este spart si trebuie aruncat.

3) In partile laterale ale prezervativului exista margini zimtate. Acolo trebuie desfacut. Se prinde prez intre degete si trebuie mutat in partea opusa ruperii pachetului (daca desfacem in partea dreapta, prez trebuie strans cu degetele in stanga si tot asa) - NU se desface cu unghiile, gura, foarfecute etc

4) Se preseaza eticheta astfel incat prez sa iasa sigur (NU bagam mana dupa el!)

5) Se apuca de rezervor cu trei degete si se sufla pentru a vedea directia de rulare. (NU incercam cu degetul)

6) Se ruleaza pe penisul in erectie tinut fiind in continuare de rezervor cu trei degete (ca sa nu prinda aer, si astfel sa se rupa in timpul actului sexual)

7) Dupa actul sexual se scoate de pe penisul in erectie astfel: se apuca cu trei degete de rezervor, iar cu cealalta mana de la baza penisului, astfel incat sa nu curga nimic.

8 ) Se innoada si se arunca la cos.

Nu sunt adepta prezervativului (o data l-am folosit si mi-a provocat o alergie).... Dar pentru sexul pasager, pentru evitarea unor boli cu transmitere sexuala (*BTS) si pentru evitarea sarcinii nedorite, este bun. Depinde si de calitatea prezervativului.

Edited by Angel
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...