Jump to content
Guest AdrIaN-MG

Pensionarii au iesit in strada

Recommended Posts

Nu stiu daca ati vazut poza asta, dar trebuie s-o postez. =))))))))))))))))

Imagine IPB

=)) =)) =))

In legatura cu pensionarii, cred ca pana la urma o sa se intample ca in zilele mari de sarbatoare, cand se imping toti si pana la urma mai mor cativa. :-? De fapt cred ca asta se si vrea. Daca o sa se continue cu grevele si protestele, sa vedeti cum o sa fie in toiul verii. O sa pice cardiacii pe capete. :|

Link to comment

Luatile partea ...sau va e frica ??? Acum dati vina pe pensionari si pe kilu de lapte sau de zahar ??

Vreti revolutie ?? Vreti sa se schimbe ceva ??? Pai nu mai tineti ma cont de kilu de zahar.

Pensionarii au iesit in strada , nu voi generatia noua , voi nu faceti nimic , astia de abea se tin pe picioare si au iesit in strada....fustratilor...vreti revolutie ?? TINETI PARTEA si nu mai judecati.In alte subiecte sunteti cu pumnu sus , uite ca batrani fac ceva ...voi ce faceti ??? NOI CE FACEM ???CE FACEM ????????????????

In toata treaba si eu sunt de vina ca persoana ...pentru ca si eu fac parte din generatia noua....da nu mai criticati....nu mai criticati ca deschideti gura si aiurea si degeaba....

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

Luatile partea ...sau va e frica ??? Acum dati vina pe pensionari si pe kilu de lapte sau de zahar ??

Vreti revolutie ?? Vreti sa se schimbe ceva ??? Pai nu mai tineti ma cont de kilu de zahar.

Pensionarii au iesit in strada , nu voi generatia noua , voi nu faceti nimic , astia de abea se tin pe picioare si au iesit in strada....fustratilor...vreti revolutie ?? TIETI PARTEA si nu mai judecati.In ale subiecte sunteti cu pumnu sus , uite ca batrani fac ceva ...voi ce faceti ??? NOI CEW FACEM ???CE FACEM ????????????????

Eu maine ies da vine si altcineva? sa vina si restu de tineri nu doar batrani care abia se tin pe picioare cum zici tu si noi vom ajunge batrani si nu cred ca ne-ar fi placut dintro pensie de 300-700 lei si asa vaisamar sati mai ieie din ea romania e o tara bogata la cat sa furat si inca se fura daca era aci o gandire nemteasca franceza etc eram printe cele mai prospere tari la ce bogatii sunt

respect mafia din melodia ce au scoso mesaju e doar unu : IESITI LA REVOLUTIE!

Link to comment

Eu maine ies da vine si altcineva? sa vina si restu de tineri nu doar batrani care abia se tin pe picioare cum zici tu si noi vom ajunge batrani si nu cred ca ne-ar fi placut dintro pensie de 300-700 lei si asa vaisamar sati mai ieie din ea romania e o tara bogata la cat sa furat si inca se fura daca era aci o gandire nemteasca franceza etc eram printe cele mai prospere tari la ce bogatii sunt

Daca tu maine iesi ....credema , o sa iasa si alti ca tine , asta ne trebuie noua...curaju ....partea noastra , de asta avem nevoie , uite'i pe bosorogi , au inceput'o in 89 si au si terminato , acum tot ei incep , hai dracu sa o terminam noi de data asta , si daca nu....macar sa nu mai deschidem gura.

Daca vrem noi ne facem viitoru ...DAR...noi ....kilu lu hector ...AU IESIT PENSINARI IN STRADA !!!!!!!!

@edit: Nu imi vine sa cred cu ce gura radeti , chiar voi aia revolutionari....

@prea multe subiecte si prea multi cu "pumnu sus" ...acum cand incepe sa se intample...va deschideti gura pan la urechi ...cum zice si tata sa nu uitam : EI AU FOST CA NOI , NOI NU AM FOST CA EI.

@ DACA NU AVETI CU CINE SA IESITI IN STRADA IESITI CU PENSIONARI ( ei nu dau inapoi )

@Romania imi pare rau pentru tine.

Link to comment

Ce bine a punctat Denzel. Nu a punctat întreaga Linkmania cum a punctat el. Avem nevoie de o restauratio magna, adică să punem mâna pe par şi sub îndemnul "Români, la arme" să restaurăm sistemul social şi politic din România.

Link to comment

Luatile partea ...sau va e frica ??? Acum dati vina pe pensionari si pe kilu de lapte sau de zahar ??

Vreti revolutie ?? Vreti sa se schimbe ceva ??? Pai nu mai tineti ma cont de kilu de zahar.

Pensionarii au iesit in strada , nu voi generatia noua , voi nu faceti nimic , astia de abea se tin pe picioare si au iesit in strada....fustratilor...vreti revolutie ?? TINETI PARTEA si nu mai judecati.In alte subiecte sunteti cu pumnu sus , uite ca batrani fac ceva ...voi ce faceti ??? NOI CE FACEM ???CE FACEM ????????????????

In toata treaba si eu sunt de vina ca persoana ...pentru ca si eu fac parte din generatia noua....da nu mai criticati....nu mai criticati ca deschideti gura si aiurea si degeaba....

Cine l-a votat pe basescu? Tinererul de 19 ani sau mosu' de 79 care a primit 1 kg de faina?

Link to comment

Cine l-a votat pe basescu? Tinererul de 19 ani sau mosu' de 79 care a primit 1 kg de faina?

Diabolik_01 ambii, pentru ca tinerelul de care vorbesti tu a fost indoctrinat ca psd-istii sunt comunistii , si pensionarii de foame au votat cu marinarul pentru acel kg de faina, zahar si galeata.

Te-as pune in situatia lor cu 500-700 lei pensie, sa iti cumperi medicamente, platesti intretinerea , si sa iti cumperi mancare din aceei bani sa vad cat poti supravetuii , de haine nici nu mai vorbesc nu are sens ei nu isi cumpara firma, multi sunt prin second-hand-uri.

Denzel_Lsd stau si ma intreb cati dintre ce-i care au postat aici stiu ce inseamna revolta cu pumnul sus?

Sly daca ies tinerii in strada si fac ceea ce au facut grecii, Boc si Base fug, iar udrea se vopseste la par, e prea proasta sa fuga, daca ea nu stii unde sunt statiile de metrou in bucuresti.

Link to comment

Mai toti spuneti cate ceva dar nici unul nu spune ceva concret. Nimanui nu ii place sa i se ia din salar/pensie etc dar ce ati vrea sa se faca? De undeva trebe sa se scada cheltuielile. Nu intelegeti ca tin cu Base sau ceva de genu dar hai sa gandim si cata logic. Ceva trebuia sa se faca...

Link to comment

Diabolik_01 ambii, pentru ca tinerelul de care vorbesti tu a fost indoctrinat ca psd-istii sunt comunistii , si pensionarii de foame au votat cu marinarul pentru acel kg de faina, zahar si galeata.

Te-as pune in situatia lor cu 500-700 lei pensie, sa iti cumperi medicamente, platesti intretinerea , si sa iti cumperi mancare din aceei bani sa vad cat poti supravetuii , de haine nici nu mai vorbesc nu are sens ei nu isi cumpara firma, multi sunt prin second-hand-uri.

Si bugetarii care muncesc pe 6-700 ron ? De ei e mult mai rau ! Ei au copii de crescut , trebuie sa'i imbrace , trebuie sa se imbrace , trebuie sa manance o familie si medicamente au de cumparat , si intretinerea o platesc...

Link to comment

Nu mai bagati ca au votat cei care au primit 1 kg de faina...

Acum se trag ponoasele in urma lui Tariceanu. Invinuiti legea ca nu trage in mod direct la raspundere pe Tariceanu, Patriciu si alti "barosani".

Mai zicea cineva bine pe aici dar si la tembelizor: atat timp cat s-au tot acordat mariri peste mariri, cu ce va asteptati sa se umple gaura? Cu aer? Cand s-a facut gura si s-au obtinut mici majorari salariale sau de pensii "Yeeeeeyyy! Uraaaaaa!" dar nu s-a gandit nimeni ce se produce cu aceste majorari. Boc a spus de nenumarate ori (am vazut si eu la Nasul o data) ca nu poti sa dai fara sa si iei inapoi.

Aceste vremuri sunt consecintele actiunilor noastre / voastre, va plangeti degeaba.

Link to comment

Mai toti spuneti cate ceva dar nici unul nu spune ceva concret. Nimanui nu ii place sa i se ia din salar/pensie etc dar ce ati vrea sa se faca? De undeva trebe sa se scada cheltuielile. Nu intelegeti ca tin cu Base sau ceva de genu dar hai sa gandim si cata logic. Ceva trebuia sa se faca...

Pai pana mea, trebuia sa faca din timp nu in ultima secunda. E un incapabil sau hot, alege tu ce preferi.

Nu mai bagati ca au votat cei care au primit 1 kg de faina...

Acum se trag ponoasele in urma lui Tariceanu. Invinuiti legea ca nu trage in mod direct la raspundere pe Tariceanu, Patriciu si alti "barosani".

Mai zicea cineva bine pe aici dar si la tembelizor: atat timp cat s-au tot acordat mariri peste mariri, cu ce va asteptati sa se umple gaura? Cu aer? Cand s-a facut gura si s-au obtinut mici majorari salariale sau de pensii "Yeeeeeyyy! Uraaaaaa!" dar nu s-a gandit nimeni ce se produce cu aceste majorari. Boc a spus de nenumarate ori (am vazut si eu la Nasul o data) ca nu poti sa dai fara sa si iei inapoi.

Aceste vremuri sunt consecintele actiunilor noastre / voastre, va plangeti degeaba.

=!Corect. patriciu, vantu si cu voiculescu au terminat tara. restu sunt ca niste copii tembeli pacaliti de marii moguli. daca sunt asa usor de pacalit de ce dracu s-au mai bagat in politica?

Boc a spus un cacat. E platit sa dea din gura sau sa faca treaba?

Nu poate din cauza mafiotilor? Si atunci de ce mai vorbeste de ce trebuie sa facem noi daca el nu e in stare?

De ce scot bani de la pensionari si nu de la mafiotii de care vorbesti?

Cat despre base , doar daca esti copac nu o sa auzi si vezi in link-ul de mai jos cum spune ca :

"criza ne-a afectat dar nu ne-a ingenuncheat" - Minte? E incapabil si a fost pacalit de smecheri?

http://www.youtube.com/watch?v=iPTdPhUbwy4

Sau

"Semnele pe care le avem pentru urmatorul an sunt incurajatoare. S-a terminat criza politica si suntem pe cale sa iesim si din criza economica in anul care vine."

Cine l-a obligat sa spuna aceste lucuri? Tariceanu ! :|

Link to comment

Pai pana mea, trebuia sa faca din timp nu in ultima secunda. E un incapabil sau hot, alege tu ce preferi.

Corect ba. patriciu, vantu si cu voiculescu au terminat tara. restu sunt ca niste copii tembeli pacaliti de marii moguli. daca sunt asa usor de pacalit de ce dracu s-au mai bagat in politica?

Boc a spus un cacat. E platit sa dea din gura sau sa faca treaba?

Nu poate din cauza mafiotilor? Si atunci de ce mai vorbeste de ce trebuie sa facem noi daca el nu e in stare?

De ce scot bani de la pensionari si nu de la mafiotii de care vorbesti?

Te-ai gandit macar o data cum se face gestiunea unor fonduri? Ai stat sa te gandesti macar un pic?

Da, au terminat o parte din tara. Totul a inceput de la Iliescu, Dinescu, Roman, toti "bravii" astia. Sunteti atat de indignati de Basescu care nu a avut cu cine (degeaba ai castigat prin votul poporului daca legile nu le poti vota fiindca nu esti majoritar si altcineva iti pune bete in roate) iar de cei care au bagat o tara intreaga in somaj (foame de libertate, dom`le, ce sa mai... ) si au facut-o din creditoare -> datoare nu ziceti nimic.

Halal gandire. Nici nu ma mira asa zisa "revolutie" de la `89, cum a fost facuta.

Link to comment

Te-ai gandit macar o data cum se face gestiunea unor fonduri? Ai stat sa te gandesti macar un pic?

Da, au terminat o parte din tara. Totul a inceput de la Iliescu, Dinescu, Roman, toti "bravii" astia. Sunteti atat de indignati de Basescu care nu a avut cu cine (degeaba ai castigat prin votul poporului daca legile nu le poti vota fiindca nu esti majoritar si altcineva iti pune bete in roate) iar de cei care au bagat o tara intreaga in somaj (foame de libertate, dom`le, ce sa mai... ) si au facut-o din creditoare -> datoare nu ziceti nimic.

Halal gandire. Nici nu ma mira asa zisa "revolutie" de la `89, cum a fost facuta.

Spre deosebire de tine eu pot lua in calcul orice posibilitatea.

Nu-mi spune ca n-a putut face nimic, cand era de datoria lui. Daca nu poate face nimic, sa o spuna public. Macar nu mai asteptam NIMIC de la un incapabil.

Expresia "halal gandire" ti se potriveste mai mult tie

Link to comment

Spre deosebire de tine eu pot lua in calcul orice posibilitatea.

Nu-mi spune ca n-a putut face nimic, cand era de datoria lui. Daca nu poate face nimic, sa o spuna public. Macar nu mai asteptam NIMIC de la un incapabil.

Expresia "halal gandire" ti se potriveste mai mult tie

Cand stii ca cineva nu e cu tine ce crezi ca faci? Sunt curioasa daca stii care sunt atributiile presedintelui :)).

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

mai bine ati vorbi intre voi sa vedeti care din ce orase sunteti etc, si daca sunteti din acelasi oras sa faceti o intalnire, sa va strangeti si...restul se stie..

edit:am tot auzit ca pe 19 mai se iese in strada in piata victoriei, in capitala.. nu stiu de celelalte orase, dar probabil se vor face si adunari peste tot...interesati-va

Link to comment

Da' niciunu nu v-ati gandit de ce oare sunt aceleasi pancarte rosii folosite in campaniile PSD si ca toata "actiunea" s-a petrecut in Constanta, acasa la primarul Mazare, care se plimba prin Brazilia de tare ce-l doare de pensionari?Trebuie si multa minte sa-ti dai seama...

PS: pe ce post de televiziunea a rulat toata ziua stirea asta?Nu cumva pe Antena?Think again :)

Link to comment

Cand stii ca cineva nu e cu tine ce crezi ca faci? Sunt curioasa daca stii care sunt atributiile presedintelui :)).

Pai sa le enumar:

-dezinformare

-minciuna

-promovarea membrilor familiei in functii importante

-botezul indirect al printilor tiganiei

-raca politica

-atitudinea teatrala (o lacrima, un oscar)

-mai pocneste cate un copil , ca unde da presedintele creste.

Stii ceva? .

Am zis in gand pentru ca oricum te ajuta imaginatia. (sper ca e o imaginatie bolnava)

Link to comment

Te-ai gandit macar o data cum se face gestiunea unor fonduri? Ai stat sa te gandesti macar un pic?

Da, au terminat o parte din tara. Totul a inceput de la Iliescu, Dinescu, Roman, toti "bravii" astia. Sunteti atat de indignati de Basescu care nu a avut cu cine (degeaba ai castigat prin votul poporului daca legile nu le poti vota fiindca nu esti majoritar si altcineva iti pune bete in roate) iar de cei care au bagat o tara intreaga in somaj (foame de libertate, dom`le, ce sa mai... ) si au facut-o din creditoare -> datoare nu ziceti nimic.

Halal gandire. Nici nu ma mira asa zisa "revolutie" de la `89, cum a fost facuta.

tanti cam rau gandesti.basescu a fost in 'sfera'de influenta a lui iliescu.de ce nu a facut el autostrazi si alte cele ca a fost ministrul transporturilor de vreo 3 ori?cum sa castigi alegerile si sa pui un acelasi guvern boc 5 sau cat o fi.macar din respect pentru oamenii aia care te'au votat pui la sefia ministerelor niste oameni competenti.tu stii ce masura a luat Rusia la inceputul crizei?a crescut pensiile in 3 transe,un total de 45%.

basescu are majoritate in parlament in momentul de fata,ca a 'cumparat' destui deputati,senatori de la psd,pnl.

Link to comment

Cam nimeni din cei actuali nu ar face cu adevarat ceva, dar ce vroiam eu sa spun e ca tot ei l-au votat si asta pt nimic, practic i-a cumparat (le-a cumparat voturile) pe nimicuri. Atunci nu au avut nimic de comentat, nu ? Ne-o facem cu mana noastra si tot noi suntem revoltati. Problema asta e ca postul de televiziune OTV, toata lumea il critica dar de ce are audienta si se mentine ? Nu cumva din cauza ca are cine sa se uite ?

te contrazic, eu sunt de parere ca (,) Crin Antonescu ar fii facut o oarecare diferenta, ceva ar fii reusit sa schimbe, cat de mica ar fii schimbarea.., asa in schimb eu nu simt decat ca mergem din ce in ce mai rau!

Link to comment

Da' niciunu nu v-ati gandit de ce oare sunt aceleasi pancarte rosii folosite in campaniile PSD si ca toata "actiunea" s-a petrecut in Constanta, acasa la primarul Mazare, care se plimba prin Brazilia de tare ce-l doare de pensionari?Trebuie si multa minte sa-ti dai seama...

PS: pe ce post de televiziunea a rulat toata ziua stirea asta?Nu cumva pe Antena?Think again :)

Cine crezi ca vor sa apara ca "salvatorii" poporului, asa cum au mai facut o data, desi nu au facut decat sa fure?

Pai sa le enumar:

-dezinformare

-minciuna

-promovarea membrilor familiei in functii importante

-botezul indirect al printilor tiganiei

-raca politica

-atitudinea teatrala (o lacrima, un oscar)

-mai pocneste cate un copil , ca unde da presedintele creste.

Stii ceva? .

Am zis in gand pentru ca oricum te ajuta imaginatia. (sper ca e o imaginatie bolnava)

Amice, ai o problema de natura psihologica. Te sfatuiesc sa o tratezi.

tanti cam rau gandesti.basescu a fost in 'sfera'de influenta a lui iliescu.de ce nu a facut el autostrazi si alte cele ca a fost ministrul transporturilor de vreo 3 ori?cum sa castigi alegerile si sa pui un acelasi guvern boc 5 sau cat o fi.macar din respect pentru oamenii aia care te'au votat pui la sefia ministerelor niste oameni competenti.tu stii ce masura a luat Rusia la inceputul crizei?a crescut pensiile in 3 transe,un total de 45%.

basescu are majoritate in parlament in momentul de fata,ca a 'cumparat' destui deputati,senatori de la psd,pnl.

Tu nu intelegi ca buba mandatului precedent a fost Tariceanu :)?

Link to comment

mai,lasa-ma tu.poate a fost tariceanu buba pentru ca nu putut base sa faca ce vrea cu el,cum face din boc.oare boc e mai bun? :-j tu consideri ca un prim-ministru este cu atat mai bun,cu cat e mai supus presedintelui?suntem o republica semiprezidentiala,sa nu uitam

Link to comment

Asa. Pai n-auzi ca se inchid spitalele?! Unde sa ma tratez? In bulgaria?

Ar fi mai bine daca le-ar inchide, cel putin n-ai mai muri de septicemie.

Cateva lucruri nu le-ati priceput sau din oarecare alte motive nu vreti sa le pricepeti. In tarile slab dezolvatate, in general, populatia voteaza cam cu cine vrea dar iese cine trebuie, revolutia din '89 nu a facut-o poporul roman si cine sustine asta e un mare dobitoc, au reusit sa faca masonii din voi ce n-au facut turcii timp de cateva sute de ani, sa va prosteasca de foame.

Vi se muleaza perfect zicala "la placinte-nainte, la razboi-napoi".

P.S.: Fereasca sa va faca cineva proprietari de firme/sa va dea functii de raspundere, ati fura statul roman cat ai zice peste.

Si ca inchei pe un ton cinic. Le-as fi taiat la pensionari 25% si le-as fi lasat salariul intreg alora care inca mai muncesc sa-si intretina copii, macar primii si-au trait viata. Halal nationalism vere. :crazy:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...