Jump to content
Guest AdrIaN-MG

Pensionarii au iesit in strada

Recommended Posts

Guest AdrIaN-MG

Sute de pensionari au ieşit în stradă în mai multe judeţe din ţară, nemulţumiţi de măsura privind reducerea pensiilor cu 15%. Protestatarii au cerut demisia preşedintelui şi a premierului şi au scandat diverse lozinci la adresa acestora.

"Porcilor ordinari!", "Jos Guvernul! Jos Băsescu!!", "Daţi-ne cianură, omorâţi-ne!", au fost câteva dintre mesajele pe care pensionarii ieşiţi în stradă le-au adresat celor aflaţi la putere.

La Constanţa, vârstinicii au dat foc unor fotografii cu preşedintele Traian Băsescu, căruia îi cer demisia. Oamenii l-au chemat pe prefectul Constanţei în stradă pentrua vorbi cu el, însă acesta nu şi-a făcut apariţia.

La finalul protestului, pensionarii au făcut un apel către toţi vârstnicii din ţară să continuie protestele şi în următoarea perioadă.

Sursa : http://www.antena3.ro/stiri/romania/pensio...anta_99027.html

Foarte bine trebuie sprijiniti batrani sa pice basescu si mafia lui cat mai repede merita arsi iei de vii nu pozele lor

Link to comment

Cam nimeni din cei actuali nu ar face cu adevarat ceva, dar ce vroiam eu sa spun e ca tot ei l-au votat si asta pt nimic, practic i-a cumparat (le-a cumparat voturile) pe nimicuri. Atunci nu au avut nimic de comentat, nu ? Ne-o facem cu mana noastra si tot noi suntem revoltati. Problema asta e ca postul de televiziune OTV, toata lumea il critica dar de ce are audienta si se mentine ? Nu cumva din cauza ca are cine sa se uite ?

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

crezi ca daca ieseau comunistii era diferit? scoteau tara din rahat? ma indoiesc :)

Iara o dam cu comunsti cu deastea tu si acuma esti spalat pe creier cu comunsti toti din fostele guvernari si actuale sunt din fosta securitate basescu a fost in nomenclatura mare a lu ceausescu boc la UTC toti or avut sanse sa demonstreze ce pot si doar au furat singuru care na fost a fost vadim

Link to comment

Dar cine l-a votat ? Nu cumva tot ei pt 1 kg de zahar sau eu stiu ce le-a mai oferit ?

Si eu ma intreb cine l-a votat pe baselu.Si aici iar ajungem la coruptia alegerilor - mortii voteaza,aia care n-au votat au votat,etc.

aia de la otv mereu fac circ,dar aia macar au tupeu.Si pensionarii au tot dreptul sa iasa.

Link to comment

Dar cine l-a votat ? Nu cumva tot ei pt 1 kg de zahar sau eu stiu ce le-a mai oferit ?

Bine punctat , cine crezi ca mai voteaza acum cum trebuie .

Vin astia de 2 ori cu 1 kg de faina / zahar / orez si gata toti il scandeaza pe Basescu, na ca acum v-a intrat Basescu de tot in cap.

Numai minciuni zic astia in campania electorala , niciun presedinte nu s-a gandit la cetateni , ci doar la ei

Link to comment

Păi de ce să generalizăm. Şi apropo, cine le dă dreptul să umilească poporul cu făină şi zahăr.

De asta ne bate foamea cu 15 la 0, pentru că ne mâncăm unii pe alţii. Şi aici pe forum am remarcat că se mănâncă bugetarii cu ăia din mediul privat, stânga cu dreapta, nihliştii cu creştinii, tinerii cu bătrânii, cei ce stau cu curul în mână, cu aia care mai pun şi osul la treabă. Tipic românesc. Ce se întâmplă astăzi în strada şi poate şi mâine, e revolta populară, iar revolta populară stă sub deviza "Vox populi, vox dei".

P.S. laşitatea, frica, ignoranţa, trufia, lenea si non-patriotismul, caracterizează acest popor. Asta pentru că aşa am fost formaţi pe drumul Noii Ordini Mondiale, să devenim nişte vite şi să ne omorâm între noi în momente de criză. Orice, numai să nu restaurăm sistemul naţional.

Link to comment

sa incep ..

1.adrian-mg, da, am ramas cu spalatura asta pe creieri, comunisti .. PSd ce e amice ? nu e condus de iliescu ? el e in spatele lu' geoana

2.Fara suparare, dar basescu sau geoana sau oricare .. nu cred ca poate face prea multe, ne trebuie o minune aici, suntem destul de pierduti, oamenii se lasa influentati de orice vorba, si asta e o problema

si se lasa influentati pt ca sunt disperati, saracie multa .. si cand ma uit ce nunta fac tiganii, cu salam care a castigat zeci de mii de euro, rochii de zeci de mii de euro, i mean, wTF?

Link to comment

Da, comunistii draqu, daca intrau ei iar la putere, tara iar intra sub uniunea sovietica si faceam un nou pact de la varsovia si iar securitatea baga cenzunara pe tot, granitele se inchideau and shit like that.

Aveti dreptate, Basescu e salvatorul nostru, heil/slava Base.

Pensionarii ca pensionarii, dar sa nu iasa si "tineretul" ca in Franta, Grecia :)

Link to comment

sau vandut pt un kilogram de zahar ,daca alceva nu aveau ce manca! ce era sa faca sa moara de foame? si cine ia adus in stadiul asta? nu psd-ul cu gaska de hoti ?care si-au batut joc de acest popor!!.

Si tu crezi ca mureau de foame pentru kilogramul ala de zahar ? In urmatorii ani ce or sa faca ? Acum ca li se scad pensiile ce or sa faca ? Fii serios.

Link to comment

Si tu crezi ca mureau de foame pentru kilogramul ala de zahar ? In urmatorii ani ce or sa faca ? Acum ca li se scad pensiile ce or sa faca ? Fii serios.

Tot aceasi masura s-ar fi luat daca erau psdistii la putere acum !! ai impresia ca i-ar fi lovit compasiunea pt pensionari?, eu zic ca nu , si se folosesc acum de necazul acestor pensionari ,numai numai sa ajunga la putere.

Nu se schimba nimic , doar clientela politica.

Link to comment

cand vorbiti de comunisti vorbiti si de pd-l si de basescu in acelasi timp.majoritatea au fost dupa revolutie in fsn sub conducerea 'taticului iliescu'.basescu a ocupat functia de subsecretar de stat in ministerul transporturilor in primul guvern Roman de dupa revolutie,ministru transporturilor in vremea lui Iliescu.toti au facut parte din Frontul Salvarii Nationale.cautati blaga,videanu,berceanu,boc,basescu si dupaia sa veniti sa tipati de comunisti,mineri si alte cele.pana atunci cand vorbiti de comunisti ii bagati pe toti in aceeasi oala.

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

sa incep ..

1.adrian-mg, da, am ramas cu spalatura asta pe creieri, comunisti .. PSd ce e amice ? nu e condus de iliescu ? el e in spatele lu' geoana

2.Fara suparare, dar basescu sau geoana sau oricare .. nu cred ca poate face prea multe, ne trebuie o minune aici, suntem destul de pierduti, oamenii se lasa influentati de orice vorba, si asta e o problema

si se lasa influentati pt ca sunt disperati, saracie multa .. si cand ma uit ce nunta fac tiganii, cu salam care a castigat zeci de mii de euro, rochii de zeci de mii de euro, i mean, wTF?

pai ce draku iti explicam toti din 89 pana in prezent fac parte din fosta securitate nu mai zi ca daca venea geoana veneau comunsti in momentu asta ai la cotroceni un fost nomenclaturist din securitatea lu ceausescu tigani iara nui suport dute in germania anglia e acolo ce in tara asta de rahat unde e plin de interlopii tigani plini de bani facuti din droguri ,trafic de persoane ,proxenetism si etc politia e mana in mana cu mafia aici trebuie curateniei de la presedinte pana jos eu unu las incerca pe vadim na fost pana acuma nare averi e patriot da sunt mai multi hoti in tara asta decat oameni cinstiti

Link to comment

da. asta e tragedia. indiferent de cine castiga alegerile in 2009, tot in rahatul ala eram. sunt convins de treaba asta, dar informatia asta nu ne ajuta cu nimic.

manifestatiile sunt slabe. n-au forta si tinerii nu se baga pentru ca vor stabilitate in tara, dar cred ca trebuie sa inteleaga si cei care ne conduc ca trebuie sa plateasca pentru orice "greseala" pe care o fac. este normal sa cerem socoteala, este normal sa-i obligam sa ne raspunda la intrebari.

ce fac ministri? ies la pupitru si ne spun ca ne prabusim, ca s-a furat si ca nu mai merge asa....nu cred ca astea erau intrebarile.

Cu siguranta o sa cadem si mai jos de atat deoarece caracterul oamenilor care ne conduc nu se schimba.

Link to comment

Si tu crezi ca mureau de foame pentru kilogramul ala de zahar ? In urmatorii ani ce or sa faca ? Acum ca li se scad pensiile ce or sa faca ? Fii serios.

eu vad doar cum traiesc bunicii, cum sa traieasca? n`au din ce.... si daca mai scad astia pensiile vai de capul batranilor carora copii sunt plecati/morti

Link to comment

Da, comunistii draqu, daca intrau ei iar la putere, tara iar intra sub uniunea sovietica si faceam un nou pact de la varsovia si iar securitatea baga cenzunara pe tot, granitele se inchideau and shit like that.

Aveti dreptate, Basescu e salvatorul nostru, heil/slava Base.

Pensionarii ca pensionarii, dar sa nu iasa si "tineretul" ca in Franta, Grecia :)

Poti sa-ti dai seama ca uni chiar au pus botu'' la asta ? :clap:

Eterna si fascinanta romAnie.

Hai cu emigrarea. Anglia preferabil :hail:

Link to comment
Guest MaGic_MaStEr

Nici nu ma mir,la ce e in tara asta :|,parca vad ca de acum o sa iasa lumea din ce in ce mai des in strada,vai si amar.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...