Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Th3gAm3_SM

razii safe zone

Recommended Posts

Guest L!NU

Cei cu Store care lasa la vanzare iteme, GMu le va strica afacerile dandule d/c ?

Link to comment
Share on other sites

Guest djavioane

safe zone ... este sa nu te mai atace monstrii...io nuh de ce se aplica si la jucatori ..ar trebui sa se dea voie sa se faca pk pe afk-isti in safe zone ,,sa putem juca si noi fotbal cu ei..sa nu mai zic sa le cada tot de pe ei..daca i omoram de-a binelea .... si daca tot mor si ajung in orash si is afk ..sa nu se inchida nimik din ce au lasat picii deschis respectiv D sau c si v sa poata sa vina lumea sa le dea party sa ii scoata afara din orash asta se poate aplica foarte frumos daca nu merg aia micii pe acolo.. daca a merg , sau daca cumpara ceva sa nuu liii se intimple nimik .. sa ii vezi pe toti,cum dau din picioare ,ca aia micii.. he he he si cu goldenii astia .. ar fi bine samai treca si prin orase.. ca la Cry..si daca nu e nimneni sa faca prapad sa nu se mai gasesca mana sa distruga magaziile sa calce afk-isti in picioare ,sau sa isi ia bataie afk-isti si sa le scada exp sa ajunga de la lvl 380 in 5-6ore de afk la lvl 350 si tot asa super idee da sa se poata si muta deacolo cumva ... he he he 1 byte-ul are 8 biti=1 caracter, X 1024= 1 kb,1MB= 1024kb.,,1GB=1024MB,,,1TB=1024Gb..gata ca ma doare capul am invatat mai mult ca in clasa a-1-a..si ce daca is afk is pe timpul lor .. dar sa fie si un loc unde sa le poti da move in safe zone sa nu le faca nimeni minik, la bar de exemplu, sau in biserica sa ilpoti muta cu lighting sau ceva ::))..doar sa aibe pe cineva , sa aibe grija de ei... si sa se poata baga puncte la stash ,sa imi fac stashul mai mare nu de 64 de partatele de cit vreu io .. sa se poata face trade cu patratele de stash sa vezi cum se vind caracterele si patratelele dupa aceea ..sau sa se poata inchiria ..ca vreau sa imi fac Banca . inchiriez alte 64 de patratele cu 100 de jwl o luna ..ii dai si parola si tot .. sa vezi Micul Trafic pe linkmania sau pe orice alt server care face ce zic io aici .. super bani ::) Respact

Link to comment
Share on other sites

Guest cocos001

safe zone ... este sa nu te mai atace monstrii...io nuh de ce se aplica si la jucatori ..ar trebui sa se dea voie sa se faca pk pe afk-isti in safe zone ,,sa putem juca si noi fotbal cu ei..sa nu mai zic sa le cada tot de pe ei..daca i omoram de-a binelea .... si daca tot mor si ajung in orash si is afk ..sa nu se inchida nimik din ce au lasat picii deschis respectiv D sau c si v sa poata sa vina lumea sa le dea party sa ii scoata afara din orash asta se poate aplica foarte frumos daca nu merg aia micii pe acolo.. daca a merg , sau daca cumpara ceva sa nuu liii se intimple nimik .. sa ii vezi pe toti,cum dau din picioare ,ca aia micii.. he he he si cu goldenii astia .. ar fi bine samai treca si prin orase.. ca la Cry..si daca nu e nimneni sa faca prapad sa nu se mai gasesca mana sa distruga magaziile sa calce afk-isti in picioare ,sau sa isi ia bataie afk-isti si sa le scada exp sa ajunga de la lvl 380 in 5-6ore de afk la lvl 350 si tot asa super idee da sa se poata si muta deacolo cumva ... he he he 1 byte-ul are 8 biti=1 caracter, X 1024= 1 kb,1MB= 1024kb.,,1GB=1024MB,,,1TB=1024Gb..gata ca ma doare capul am invatat mai mult ca in clasa a-1-a..si ce daca is afk is pe timpul lor .. dar sa fie si un loc unde sa le poti da move in safe zone sa nu le faca nimeni minik, la bar de exemplu, sau in biserica sa ilpoti muta cu lighting sau ceva ::))..doar sa aibe pe cineva , sa aibe grija de ei... si sa se poata baga puncte la stash ,sa imi fac stashul mai mare nu de 64 de partatele de cit vreu io .. sa se poata face trade cu patratele de stash sa vezi cum se vind caracterele si patratelele dupa aceea ..sau sa se poata inchiria ..ca vreau sa imi fac Banca . inchiriez alte 64 de patratele cu 100 de jwl o luna ..ii dai si parola si tot .. sa vezi Micul Trafic pe linkmania sau pe orice alt server care face ce zic io aici .. super bani ::) Respact

tu frecventezi orele de romana ? ar fii cazul !!!

in legatura cu d/c din safe zone este o prostie ... daca eu vreau sa las afk in oras la vanzare .. nici asta nu am voie ca vine careva care nu are loc de mine si imi da disconnect ... frumos !

Link to comment
Share on other sites

Cei cu Store care lasa la vanzare iteme, GMu le va strica afacerile dandule d/c ?

Nu Linu , dar daca ai level 400 si in store ai ceva si eu vin si iti dau disconnect , cand tu revii in joc ai level 1 si itemele din store disparute :)

Link to comment
Share on other sites

mai bine s-ar alege doar un singur oras pentru trade/store. de exemplu dungeon, care nu este prea populat si nici nu apar invazii acolo; no lag, no d/c.

in devias noria lorencia atlans si tarkan sunt invazii. este destul de mare lag-ul si asa. ar trebui sa se aleaga dungeon-ul ca harta pentru "market". acolo adminii sa nu dea d/c, si cine vrea sa cumpere ceva, sa stie ca gaseste acolo ceea ce cauta. daca se fac razii si in orase, e aiurea, ca sunt dimineti/nopti cand umbli dupa o kalima mai bine de jumatate de ora.

Link to comment
Share on other sites

mai bine s-ar alege doar un singur oras pentru trade/store. de exemplu dungeon, care nu este prea populat si nici nu apar invazii acolo; no lag, no d/c.

in devias noria lorencia atlans si tarkan sunt invazii. este destul de mare lag-ul si asa. ar trebui sa se aleaga dungeon-ul ca harta pentru "market". acolo adminii sa nu dea d/c, si cine vrea sa cumpere ceva, sa stie ca gaseste acolo ceea ce cauta. daca se fac razii si in orase, e aiurea, ca sunt dimineti/nopti cand umbli dupa o kalima mai bine de jumatate de ora.

mai bine losttower1 ca tot e safezone acolo

Link to comment
Share on other sites

Incercati sa nu va lasati itemele la store daca stiti ca sunteti afk si urmeaza sa dati rr. Nu se stie ce GM apare prin safe si va da d/c. Dati rr si pa iteme.

:cool2: ...iara imi aduc aminte :hair: Am pierdut un fenrir rosu cu treab asta =))

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

:cool2: ...iara imi aduc aminte :hair: Am pierdut un fenrir rosu cu treab asta =))

:tiphat:

nu era razie atunci:) da iti aduci aminte bine, ca si eu stiu, credca atunci am inceput sa ma joc

losttower 1 si aida credca e bine, in noria cumparam cu totii cate un k5-6 de ce avem nevoie:)

nu cred ca se poate rezolva ca sa apara altundeva playerii din kalima

Link to comment
Share on other sites

mai bine losttower1 ca tot e safezone acolo

asa, am gresit.

nu era razie atunci:) da iti aduci aminte bine, ca si eu stiu, credca atunci am inceput sa ma joc

losttower 1 si aida credca e bine, in noria cumparam cu totii cate un k5-6 de ce avem nevoie:)

nu cred ca se poate rezolva ca sa apara altundeva playerii din kalima

aida sunt goblinii aia. se face prea mult lag cu store-ul. e nevoie de o harta neutra, fara invazii sau npc-uri prea multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

dap ce-l mai bine cei cu store sa stea losttower1

Link to comment
Share on other sites

dap ce-l mai bine cei cu store sa stea losttower1

nu cred ca se vor muta acolo pana cand nu se va introduce ceva program sau script (sau ma rog, ca eu nu ma prea pricep) cu ,,ajutorul" careia sa nu poti deschide store in noria, sa nu dea disconnect, nici nik, doar sa nu poti deschide store.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jedi

Şi dacă tot introduce Dragoş cine ştie ce script, să schimbe şi numele hărţii în ”Bazar”, nu?

=)) Metro Cash and Carry ar suna mai bine

Th3Gam3 fiecare isi deschide store-ul unde vrea, poate eu ma plimb pe harti si vreau sa am store-ul deschis, ar fii bine sa fie un oras gen lt1 unde sa se stea cu trade-ul, asta e una... dar ce zici tu sunt aberatii.

Link to comment
Share on other sites

de ce sa nu complicam jocul si sa punem si varianta de un fel de banca pe acolo de unde poti sa iti iei credite (jwl/poh/zen)... eu nush ce e cu voi , pai cum sa va ganditi sa faca razii prin orase lol, eu sincer ma simt mai bine cand vad lume multa in joc (nu conteaza ca sunt afk sau nu) cu ce va incurca pe voi afk in oras? va face lag? asa slab pc/net aveti? de ex pe mine nu ma afecteaza , oooo stiu hai sa ne inghesuim acum toti in lt1 sa putem vinde =)) asta-i joc ma? imediat o sa ziceti ca avem dreptul doar la 10 lvl pe zi din motive "sa nu devenim dependenti" =))

Link to comment
Share on other sites

dupa cum e conceput jocul e sa ai store deschis unde vrei, nush de ce vreti sa schimbati asta?

harta losttower1 ca loc de trade?? fiti seriosi nu merge nimeni pe acolo

si cu ce va deranjeaza daca reamane in noria?? ca ai o data pe ora lag cand vin toti la invaze, e nesemnificativ.

razie in safe zone>> ar trebuisa va limitati sa face doar in devias pt ca toata lumea ajunge acolo fiind omorat in icarus si kalime si acolo se aduna cei mai multi afk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...