Jump to content
Rosolino_Madalin

Schimbarile ADN-ului .

Recommended Posts

Daca nu observi diferenta in prezent voi incerca sa iti dau o diferenta din viitor : http://enciclopedie.interactiuni.ro/o_stiri/710.jpg .

Eu am postat doua lucrari la limita arta-stiinta asa cum au fost ele executate in urma observatiilor. Sunt reprezentari grafice executate acum sute respectiv mii de ani ale barbatului "perfect" genetic. Repet, in urma unor observatii contemporane cu lucrarile.

Daca tu incepi sa postezi icoane evolutioniste, postez si eu o icoana cu Shiva. Ca sa vezi ca are 4 brate in loc de 2.

Sau cu Sfantul Gheorghe si balaurul. Ca sa vezi ce circ iese.

Li s-a acordat o sansa de a-si schimba structura ADN-ului si organismul intr-unul mai sanatos, mai luminos, ceea ce-i poate integra in noua generatie. Asa cum inteleg eu, vom putea desavarsi acest proces pana in anul 2012.

Va asigur ca ce a zis acel profesor nu e facatura .

SI ASTAZI M-AM INTERESAT LA UN OM MULT MAI INTELIGENT DECAT MINE SI MI-A SPUS CA ESTE FOARTE POSIBIL CELE POVESTITE , SI A CITIT SI EL ACEL INTERVIU , SI A MAI CITIT ALTE INTERVIURI SI LUCRARI ALE ACESTUI DOCTOR . SI APROPO ACESTE MODIFICARI NU SE VOR INFAPTUI PE STE NOAPTE . SE VOR DESFASURA NI MI SI MI DE ANI . ACEASTA PERIOADA VA DURA ATAT DE MULT INCAT NOI NICI NU NE VOM DA SEAMA DE ACESTE CHIMBARI .

Parerea mea e ca mai intai si mai intai ar trebui sa te hotarasti ce vrei sa discuti.

- faptul ca o zuza cu imaginatia bogata are viziuni cu schimbarea ADNului, prin fluxuri de energii cosmice, avand data scadenta 12.12.2012?

- faptul ca nenea ala cu care ai vorbit tu are dreptate?

- faptul ca ni se modifica ADNul, dar noi suntem prea nesimtiti sa ne dam seama?

- faptul ca maine s-ar putea sa ma trezesc cu 3 ochi in loc de doi?

- ca generatia de maine va muta TIRuri prin parcari cu forta mintii?

Ca eu nu mai inteleg.

Ok deci dupa parerea ta hai sa nu mai vorbim despre asemena lucruri .

Atata timp cat nu este implicat faptul ca Illuminati, masoneria si Grupul Bilderberg imperecheaza femele umane cu ribozomi de euglena verde modificata genetic pentru ca generatiile urmatoare sa fie mici, verzi si cu antene prin satelit incorporate, se poate discuta...

Link to comment
Share on other sites

Ati inceput s`o dati in SCI-FI,omul si`a dat cu parerea in legatura cu schimbarile ADN`ului din viitor,ceea ce mi se pare foarte interesant.Mie personal imi place sa cred ca exista asa ceva,imi place sa cred in multe chestii/lucruri/fiinte care pot exista si mai ales daca sunt in stransa legatura cu omul.

blk ,in posturile anterioare ai negat orice dorinta de a cunoaste aceste "specii" despre care,ca si voi ,imi pot da cu parerea doar,deoarece nimic nu este dovedit ,insa nu pot sa te cred,o sa`ti spun si de ce:

-omul asa cum este el ,este curios si dornic sa cunoasca,asa ca nu poti sa vii tu si sa`mi spui "ma,daca apare unu` special,"cu puteri speciale" in oras pur si simplu nu ma intereseaza,lasal sa se manifeste",te asigur ca dorinta ta de al cunoaste sau de a vedea ce`i poate mintea este foarte mare si cred ca nu poti nega asta.

Orice ar spune acel doctor despre care ne vorbeste Rosolino sau nenea cu care este prieten nu avem de unde sa stim ca este adevarat ,insa putem sa ne dam cu parerea fara "oamenii cu puteri sunt la fel de reali ca mos craciun". :)

@Rosolino-Heroes este serial nu film =))

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Exista oameni cu 4,6 chiar si 8 brate.

exista si carute cu 2 chiar si 6 cai inhamati

Link to comment
Share on other sites

@Thora!: la crearea majoritatii picturilor sau a sculpturilor se incerca perfectionarea. Prin urmare, nu le poti folosi ca exemplu 100%.

Avand in vedere faptul ca un om isi foloseste creierul in medie de 5-6% (am dat si eu valorile cele mai mari) de ce sa nu fie posibila si o noua mutatie genetica? Toti factorii favorabili unor astfel de mutatii ii intalnim zilnic. De la chimicale pana la interactionarea cu alte persoane.

Atat timp cat s-au produs aceste schimbari ( pozele din citat ), de ce sa negati schimbarea adn-ului? Nu cred ca se va intampla prea curand o schimbare genetica totala, brusca, dar niciodata sa nu zicem niciodata. Inainte nu aveam atati factori care sa influenteze mai rapid o schimbare genetica.

Lucrarea sustine ca prima specie hominida, Homo Habilis, a aparut in urma cu 1.5 ? 2.1 milioane de an, si s-a dezvoltat din Australopithecus Aferensis.

Homo Sapiens este descendent liniar al acestei specii, aparand in urma cu 200 000 de ani.

Oamenii de Neanderhal sunt inruditi cu Homo Sapiens, dar apartin unei alte specii.

Nu se cunosc inca cauzele exacte ale disparitiei lor, cu atat mai mult cu cat acestia au fost pentru o vreme contemporani cu stramosii omului modern. Una dintre teorii sustine ca acestia au fost eliminati chiar de verii lor, Homo Sapiens, mult mai inteligenti decat Oamenii de Neanderhal.

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu o putere :love1: regenerare spontana sau sa pot zbura ori sa ma pot teleporta in spatiu si timp :D

Care a vazut serialul Heroes stie despre ce e vorba.Mi-ar place ca oamenii sa aiba puteri(nu toti).

Mda...cam despre asta era vorba in topic,dar puteai sa argumentezi alegerea.. :dooh:

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdanzor

:| . Nu zic , eu nu am zis ca e adevarat , da ... Uite intotdeauna vor exista destia ca tine , din cauza carora oamenilor de stinta si agentiilor guvernamentale secrete niciodat nu vor dezvalui secretele cu adevarat importante . Pentru oamenii ca tine s-au inventat unele cuvinte cum ar fi : superficial , cocalar , si alte cele care nu le pot spune ca ar fi considerat jigniri si nu le pot spune ca am demnitate si nu raspund ca un salbatic .

Nu am zis ca este adevarat , dar daca nu e fake , si stiu ca nu e fake , ce ai mai zice ? Oricum cei ca tine nu afla niciodata adevarul , imi place de tine , ca nu vrei sa sti adevarul , poate toti de pe froum veti zice ca are dreptate si ca vorbesc prostii , si poate asa e da . . . Va asigur ca ce a zis acel profesor nu e facatura . Si nu va dati toti seama ca distrugerea si degradarea pamantului va duce unva . . . Nimeni nu mai poate sa recladeasca pamantul chiar si daca ar vrea , ceea ce cred eu e ca nu va fi un final , ci un nou incepu .

VA ROG DACA PUTETI SA VA DUCEMENTATI MAI BINE SI SA VENITI CU ARGUMENTE PRO/CONTRA . ASTA VOI INCERCA SI EU .

UITE SI UN EXEMPLU PENTRU TINE : R_SupeRstaR . IL STI PE BATRANUL INDIAN CARE A REZISTAT IN JUR DE 70 DE ANI SAU NU MAI STIU SIGUR CAT FARA SA SE HRANEASCA , FARA SA SE HIDRATEZE , FARA SA ISI REZOLVE PROBLEMELE URINALE . EL POATE FI UN EXEMPLU DE OM CU AL 3LEA RAND DE ADN . SAU MA INSEL .

Eu zic ca tu esti cocalar , scrii un roman eu ti-am raspuns intr-o propozitie si m-am facut inteles mai bine ca tine .

De ce folosesti caps lock ? esti frustrat ? :)

Adica oamenii pot misca obiecte cu forta mintii ! hai sa ne pisam pe legile fizicii si urmatorul lucru ar fii sa zburam nu ? =))

E cea mai mare prostie , omul ala nu e savant e un idiot , iar tu probabil esti si religios si crezi in fantome asa ca jet , cand treci peste 105 IQ cauta-ma .

ai grija cu vocabularul te rog; chiar daca nu are dreptate omul, nu e nevoie sa il jignesti. despre CAPS l-am atentionat si eu.

warn up

Edited by blk
Link to comment
Share on other sites

@Thora!: la crearea majoritatii picturilor sau a sculpturilor se incerca perfectionarea. Prin urmare, nu le poti folosi ca exemplu 100%.

Avand in vedere faptul ca un om isi foloseste creierul in medie de 5-6% (am dat si eu valorile cele mai mari) de ce sa nu fie posibila si o noua mutatie genetica? Toti factorii favorabili unor astfel de mutatii ii intalnim zilnic. De la chimicale pana la interactionarea cu alte persoane.

Atat timp cat s-au produs aceste schimbari ( pozele din citat ), de ce sa negati schimbarea adn-ului? Nu cred ca se va intampla prea curand o schimbare genetica totala, brusca, dar niciodata sa nu zicem niciodata. Inainte nu aveam atati factori care sa influenteze mai rapid o schimbare genetica.

daca omul vitruvian este punct de referinta pt omenire,cred ca thora la ales perfect. :clap:

legat de topic astia o dau in diverese si acum vor sa ne spuna ca saltul de la maimuta la om sa produs din cauza eruptiilor solare

Link to comment
Share on other sites

Guest dnd, la munte cu doua minore

Pai hai sa ne uitam impreuna... si acum 100, si acum 500, si acum 5000 de ani omul avea un apendic. Il are si acum. Care aparent nu ii foloseste la nimic. Si totusi, el creste in continuare pentru ca in codul ADN sunt trecute celule specializate care sa il construiasca. Avem aceleasi grupe de muschi ca si acum 5000 de ani. Inima este in continuare un muschi, nu s-a transformat in nimic altceva. Ficatul indeplineste in continuare functia hepatica, etc

Da, hai sa ne uitam impreuna cum aratam acum 500 si acum 2500 de ani :

- eu nu vad nici o diferenta structurala... tu observi vreuna?

http://img338.imageshack.us/i/manjd.jpg/

http://img708.imageshack.us/i/discobolul.jpg/

Si la masa musculara, dar si la grupele de muschi. Sunt in continuare aceleasi ca acum 3000 de ani si fix in acelasi loc.

Exista o diferenta, inaltimea. Si probabil ca mai sunt sau poate ca nu mai sunt.. daca am avea pe cineva specializat in domeniu am stii mult mai bine.

Aici nu este vorba de efectele mediului asupra organismului. Este normal ca o femeie care a stat in soare toata viata la prasit si cules porumbul sa aiba un ten incomparabil cu al uneia care a stat verile in saloane de cosmetica. Dar asta nu inseamna ca ADNul lor difera. Asa cum un forjor si un ITist arata diferit, desi au aceleasi grupe de muschi si acelasi ADN.

.

Cum adica "nu este vorba de efectele mediului asupra organismului"... pai mediul este principalul si SINGURUL factor care afecteaza si duce la modificari ale organismului, eu nu mai vad alt factor :-?.

Mai arunc o presupunere, sper sa fiu corectat in caz ca ma insel :)

ADN->corp uman->sistem imunitar. Din ceea ce stiu eu, ADN-ul are legatura cu sistemul imunitar. Deci, cand acum 1000 de ani mureai de o raceala (de ex, nu stiu exact) acum nu mai ai nimic. ADN-ul s-a schimbat, a modificat sistemul imunitar sa fie rezistent la anumite boli care acum f mult timp te omorau. Si toate astea prin gene. Ma insel .. sau ?! Nu e o evolutie din punct de vedere structural, dar e o evolutie.

Link to comment
Share on other sites

True. Vad ca mai e si decupata poza, probabil viitorul il reprezinta calcaiul din dreapta pozei. Degeaba incerci sa aduci discutii culte aici (ca sa evitam discutii despre "gagici, mici si berici"), daca nu reusesti sa iti exprimi o opinie clara bazata pe niste argumente. Cat timp spui doar ca "ti-a zis tie un nene" asta si asta, totul e egal cu 0.

Tot nu am adus argumente ? Acel interviu nu e un argument ? Nu poti aduce o dovada 100% concreta . Pana nu va fi totul clar si nu se va da la televizor deci sa nu mai discutam ? OK . Nu stiu ce sa mai zic eu am dat informatiile pe care le cunosteam , daca nu mai vrea nimeni sa comenteze , si daca tot nu iti place blk sa vorbim , sa socializam , sa incercam sa ne spunem opiniile , dai close topic .

Link to comment
Share on other sites

Tot nu am adus argumente ? Acel interviu nu e un argument ? Nu poti aduce o dovada 100% concreta . Pana nu va fi totul clar si nu se va da la televizor deci sa nu mai discutam ? OK . Nu stiu ce sa mai zic eu am dat informatiile pe care le cunosteam , daca nu mai vrea nimeni sa comenteze , si daca tot nu iti place blk sa vorbim , sa socializam , sa incercam sa ne spunem opiniile , dai close topic .

Argumente pentru a sustine veridicitatea interviului, in afara de sursa site-ului si faptul ca tu spui ca e o mare sansa ca acel doctor sa aiba dreptate. N-o sa vezi la televizor asa ceva, stai linistit. :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest pupu92

Chiar nu vad de ce va agitati degeaba. Fiecare cu parerea lui, nu poti forta pe cineva sa creada un anumit lucru. Parerea mea:

- Ceea ce a zis doctorul poate fi real, nu vom sti chiar acum mai trebuie timp. Insa e foarte posibil, omul a evoluat din Neanderthal si acum suntem Homo sapiens si cred ca vom mai evolua deci... Chiar nu e ceva de care sa te miri

- Si va puteti sa si voi seama ca daca galaxia noastra se schimba si ea odata cu noi deci.. e cam 100% logic daca ai avea putin creier si ai studia putin.

- Si chestia despre forta mintii si alte chestii, e posibil pana la urma si acuma sunt oaemni, bineinteles rar care se nasc cu puteri d-astea. Deci nu ma mir ca in viitor mai multi oameni vor avea puteri de genul asta.

- A treia spirala de ADN si va atentionez pe unii, daca are aparea o a treia spirala si corpul nostru va suferii schimbari, bine poate nu foarte vizibile dar ... tot vor aparea

- Deci e cam adevarat ce a spus profesorul ala dar NO FLAME please! Fiecare cu parerea lui..

Link to comment
Share on other sites

@Thora!: la crearea majoritatii picturilor sau a sculpturilor se incerca perfectionarea. Prin urmare, nu le poti folosi ca exemplu 100%.

Imi vine greu sa cred ca atletilor antici greci le-ar fi lipsit musciul deltoid (de exemplu), dar sculptorii greci l-ar fi sculptat totusi anticipand aparitia sa in viitor si doar ca sa ne incurce pe noi...

Da, exemplele pot fi considerate hiperbolizate... dar au la baza modele umane de atunci.

Atat timp cat s-au produs aceste schimbari ( pozele din citat ), de ce sa negati schimbarea adn-ului?

Dezvoltarea geneticii din ultima vreme, nu numai ca nu a adus clarificarile pe care le asteptau multi, dar mai rau "a incurcat" lucrurile. Teoria conform careia sapiens sapiens ar avea un singur punct de origine in africa de est incepe sa fie inlocuita cu cea a mai multor centre genetice.

Pozele si analogiile de prin cartile de biologie de acum 20 de ani incep sa devina caduce.

ADN->corp uman->sistem imunitar. Din ceea ce stiu eu, ADN-ul are legatura cu sistemul imunitar. Deci, cand acum 1000 de ani mureai de o raceala (de ex, nu stiu exact) acum nu mai ai nimic.

- acum 1000 de ani nu se inventase penicilina;

- bolile copilariei (variola, varicela, pojar, etc.) le facem in continuare cu totii.

Sistemul imunitar se imbunatateste enorm pe parcursul vietii si tine foarte mult de alimentatie si mediul inconjurator.

Nu stiu daca exista vreo certitudine ca partea ereditara a sistemului imunitar este mai complexa si/sau completa decat acum 1000 de ani.

Nu cred ca se va intampla prea curand o schimbare genetica totala, brusca, dar niciodata sa nu zicem niciodata. Inainte nu aveam atati factori care sa influenteze mai rapid o schimbare genetica.

Posibilitatea ca in timpul vietii noastre sa asistam la o schimbare genetica a omului la nivel cromozomial tinde catre 0. Este doar punctul meu de vedere.

Acel interviu nu e un argument ?

Orice lucru odata ajuns pe net, nu va dispare niciodata de acolo. Ba mai mult, el se multiplica. Pentru chestia asta, lucrul respectiv nu trebuie sa aiba legatura cu realitatea.

Intre interviul respectiv si ce face o ghicitoare din Mogosoaia nu exista nici un fel de deosebire. Pot sa iti si argumentez asta.

Pana nu va fi totul clar si nu se va da la televizor deci sa nu mai discutam ?

In fiecare seara, la televizor, la OTV, la Dan Aberationescu Direct se dau tot felul de lucruri : de la reptilieni care conduc lumea la moroi care golesc firgidere, de la vampiri energetici la babe nimfomane violate de boabe de orez.

Tu crezi in toate astea sau doar intr-o parte din ele? Nah... s-au dat si la televizor, nu?

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu o putere :love1: regenerare spontana sau sa pot zbura ori sa ma pot teleporta in spatiu si timp :D

Care a vazut serialul Heroes stie despre ce e vorba.Mi-ar place ca oamenii sa aiba puteri(nu toti).

Da da........viseaza tu. Regenerarea ar fi posibila prin evolutia genetica dar celelalte.....sa fi PROST si NAIV sa crezi ca o modificare genetica a MATERIEI corpului tau poate sa te faca sa zbori/teleportezi etc.

Cand vad copii dinastia care cred ca prin mutatii genetice ei dobandesc "puteri" ma apuca rasu :))

Link to comment
Share on other sites

Da da........viseaza tu. Regenerarea ar fi posibila prin evolutia genetica dar celelalte.....sa fi PROST si NAIV sa crezi ca o modificare genetica a MATERIEI corpului tau poate sa te faca sa zbori/teleportezi etc.

Cand vad copii dinastia care cred ca prin mutatii genetice ei dobandesc "puteri" ma apuca rasu :))

de zburat poti. iti cresc pe spate pene

teleportare...tine in mana o grenada si te duce instant cu 10 metri mai in spate. iti schimba si adn-ul

fail topic is fail

Link to comment
Share on other sites

Exista diverse proiecte gen "dezvoltare musculara accelerata folosind diverse gene" sau un alt proiect de la NASA ,in care se incearca marirea rezistentei la radiatii a astronautilor folosind diverse gene.Asta nu este fictiune,puteti sa cautati mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

Tot nu am adus argumente ? Acel interviu nu e un argument ? Nu poti aduce o dovada 100% concreta . Pana nu va fi totul clar si nu se va da la televizor deci sa nu mai discutam ? OK . Nu stiu ce sa mai zic eu am dat informatiile pe care le cunosteam , daca nu mai vrea nimeni sa comenteze , si daca tot nu iti place blk sa vorbim , sa socializam , sa incercam sa ne spunem opiniile , dai close topic .

ai mai mult de 16 ani ? serios acum .. el lucreaza deja cu 3 copii care poseda calitati de telekinezie si telepatie, spune asta deschis intr-un interviu , si `lumea` il ignora. eu fac pariu cu tine , ca in 5 minute intru pe `net` si-ti gasesc 500 de tipi care sunt fermi 100% ca`s vampiri. nu fi idiot. maturizeaza-te , poate asa vei depasi impulsul varstei tale de a creea valva in jurul tau . treci pe la scoala pentru ca esti UN ANALFABET .

app.. bunica-mea are 4 spirale de adn ... asa ..mutatie spontana , nu in mii si mii de ani cum au copii aia numai 3 spirale. so ..she OWNS. sa vezi ce placinte penta si hexa dimensionale face.

p.s. de unde ati luat citatul ala cu tipu` care se crede vampir ? vreau sa il arat lumii ...

eu cred ca`s martian ca ma uit la stele si tata e doctor ca e uita dupa tipele de ~20 ani sa le observe evolutia.

mai scutiti-ma de posturi de genul asta. nu inteleg de ce adminul nu isi face datoria . asta nu e un post de dezbatut asta e un post de copil de 14-16 ani ...

mai era un thread aici cu ` credeti in dumnezeu` .... cum Bucile sfinxului sa crezi in dumnezeu pt ca asa ti-a zis cineva ca unu` cu puteri magice a facut lumea, dar nu s-a gandit ca batutul cu pietre al femeilor (asa scrie si in biblie) e imoral, ca, sclavie e ok (tot im biblie) , adam-eva ..... copii ... ca fii`i lor si-o trag cu ma`sa e iarasi ok. hai sictir . si topicuri de genul asta sunt o insulta pt orice admin care se respecta, dar se pare ca pe acest forum nu sunt asa ceva.

auzi .. copii cu 3 spirale de adn

p.s.2 (bunica`mea are 4 spirale si bunica`miu numai 3 s e invidios)

Sunt de acord cu ce zici dar tot trebuie sa iti dau warn ca te exprimi cam urat

forumurile sunt pentru discutii, nu toata lumea e la fel de convinsa ca tine. unii sunt mai mici si pun intrebari sau pur si simplu vor sa dezbata ceva.

Mai treci pe la noi cu un ton mai prietenos.

inteleg, dar totusi .. acum 60 de secunde intre posturi daca nu ma insel.. fac un spam pe acest thread : credeti ca e posibila xxxx sau credeti ca xxxx se intampla, sau ca extraterestrii sunt printre noi? ..la ce ar ajuta ? serios.

Edited by TeamSpeak[csro]
Link to comment
Share on other sites

Exista diverse proiecte gen "dezvoltare musculara accelerata folosind diverse gene" sau un alt proiect de la NASA ,in care se incearca marirea rezistentei la radiatii a astronautilor folosind diverse gene.Asta nu este fictiune,puteti sa cautati mai multe detalii.

aha,pana rausesc aia sa faca asta si ce efecte adverse vor avea vor stii doar copii copiilor nostri :))

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca tu esti cocalar , scrii un roman eu ti-am raspuns intr-o propozitie si m-am facut inteles mai bine ca tine .

De ce folosesti caps lock ? esti frustrat ? :)

Adica oamenii pot misca obiecte cu forta mintii ! hai sa ne pisam pe legile fizicii si urmatorul lucru ar fii sa zburam nu ? =))

E cea mai mare prostie , omul ala nu e savant e un idiot , iar tu probabil esti si religios si crezi in fantome asa ca jet , cand treci peste 105 IQ cauta-ma .

ai grija cu vocabularul te rog; chiar daca nu are dreptate omul, nu e nevoie sa il jignesti. despre CAPS l-am atentionat si eu.

warn up

Uite ce poti sa mai raspunzi unuia ca asta ? Eu nu te voi jigni , ca nu ma cobor la nivelul tau , ca eu am mai multe pretentii de la mine . Ok gandeste in sfera ta de gandire , sa nu depasesti asta . Si cred ca tu esti un baiat religios , care se inchina la fiecare biserica si stie ca nimeni nu poate avea asemenea puteri ca zice Dumnezu. Trezeste-te legile fizicii au fost de mult incalcate . De ce nu poate demonstra fizica ce se intampla cu batranul ala care sustine ca sta nemancat de 70 de ani , si de 20 de zile este studiat si nu s-a mai hranit , hidratat , sau sa iti rezolve nevoile fiziologice , sau fetita aceea care are 18 sau 17 ani , nu am retinut bine , si are structura moleculara si infatisarea unei fetite de 1 an .

PS:Cand treci he 70 IQ , si cand inveti sa vorbesti frumos cauta-ma , sau mai bine nu .

Link to comment
Share on other sites

Guest Magnus

penibil , de ce toata lumea vrea sa para atat de superioara spunand ca nu crede? voi sunteti setati pe ceva si sunteti mai destepti ca aveti mereu dreptate nu? . NU o sa vezi niciodata evolutia in miscare , pentru ca tu nu traiesti destul de mult sa observi faptul , nu e ceva ce se intampla peste noapte si cineva se naste cu 3 ochi. ADN-ul se schimba , nu stiu daca in ritmul in care e prezentat in topic dar se schimba , toate schimbarile de mediu si de stiluri de viata afecteaza , de asta se nasc tot mai multi copii cu dezabilitati . ceva se schimba , adaptarea la noile schimbari climatice se intampla . Poti sa verifici pe net ,cele 24 de ore care le avem acum trec mult mai repede decat acum 100 de ani. In univers totul se schimba . Fiti mai deschisi la minte cand cineva aduce un argument si incercati sa intelegeti nu doar sa atacati fara rost

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...