Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

misterio2o

phono

Recommended Posts

Din pacate pk-ul in kanturu 3 si kalime este din ce in ce mai frecvent si de aceea vreau sa propun marirea timpului atunci cand esti phono de la 2 ore la 4-5 sau sa poti iesi din phono numai daca dai /pkclear astfel zik eu pk-ul ar scadea considerabil pe aceste harti

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca s`ar aplica sugestia asta nu se va schimba nimic, toti care se duc la pk isi iau zen destui 30 mil sa fim seriosi nu`i o avere , poate daca /pkclear s`ar face 100 mil zic atunci da , nu`ti mai vine sa dai pk aiurea.

PS: :-j

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca s`ar aplica sugestia asta nu se va schimba nimic, toti care se duc la pk isi iau zen destui 30 mil sa fim seriosi nu`i o avere , poate daca /pkclear s`ar face 100 mil zic atunci da , nu`ti mai vine sa dai pk aiurea.

PS: :-j

eu ma refer ca daca phono ar dura mai mult timp sau nu ar iesi singur cineva de pe spot poate sta tot timpul asa astfel evitandu`se pk-u pe spot din partea altora

Link to comment
Share on other sites

Inteleg , dar sa zicem ca esti pe spot afk si vine cnv si iti face preluare tu fiind phono cum iti mai da ala pk ? :dontknow: .Ar fi un haos total.

nu e chiar asa nu te incurca cu nimik un caracter phono pe spot doar nu o sa stea o vesnicie acolo zik eu ca mai bine asa decat sa stai on o noapte intreaga sau mai multe...si dupa sa vina unu sa iti dea pk si sa pierzi spotu

Link to comment
Share on other sites

Guest Jedi

Cel mai simplu ar fii sa nu mai existe /pkclear ... sa scapi de pk doar din experienta de la mobi , cum e si normal ... Esti phono. nu mai poti da move/cumpara de la store. Si cel mai important, esti phono ai facut pk de 3 ori ? atunci poti fii omorat iar cel care te omoara ajunge din commoner hero . Ar fii mult mai distractiv, si mai util, nu s-ar mai face atata vanatoare pe spoturile din kalima,kanturu ... Daca ar fii phono in timp ce e CC-ul nu ar mai putea intra in timp util, acu da doar /pkclear si totul se rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

/pkclear e ok nu trebuie modificat

cat despre ce spune mistero2o sunt pro , prea multe pk-uri pe spot in ultimul timp

Link to comment
Share on other sites

chestia e sa nu mai existe "pk clear" si sa poti fi omorat phono (sa cada iteme) [cum sa mai zis mai sus] asa nu s-ar mai prea risca lumea sa te pk doar ca nu le place fatza ta =)).....dar a mai fost subiectul asta si s-a respins din motive "sa nu isi piarda lumea itemele" pai bine ca nu isi pierde ala item ca se crede important si da pk-uri iar 60% din server isi pierd kalime si nu pot sa intrebe afk prin kalima de frica sa nu-si ia pk =)) asta da treaba [pun la store "afk??=pk"] deja e moda noua ce stiti voi :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jedi

Nu tre sa cada iteme dude, doar sa fie normal, cum ar trebui sa fie. scapi de pk doar cand faci un anumit nr de experienta sau cand trec orele, nu poti da warp,nu poti cumpara,vinde,nu poti intra in CC iar altii te pot pk, te faci phono si stai pe spot in party ... nimeni nu te poate atinge, dar de e conf asa te faci phono ... nu mai stai tu asa lejer pe spot, ca una doua vine unu si iti ia capu ...

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

io cred ca voi nu ati citit la ce face referire topicul asta si postati doar sa fie postat

Link to comment
Share on other sites

io cred ca voi nu ati citit la ce face referire topicul asta si postati doar sa fie postat

8-|

/pkclear e ok nu trebuie modificat

cat despre ce spune mistero2o sunt pro , prea multe pk-uri pe spot in ultimul timp

:dooh:

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

bine si unde am gresit profesore? ....pardon maslinarule

Link to comment
Share on other sites

Propun ca /pkclear sa coste 150 mil zen ...daca vrei sa faci pk pe cineva DUEL si gata se rezolva ...vrei sa-i dai pk ca te-a enervat este alegerea ta dai pk pana te faci phono si suporti consecintzele....Sau dai doar 1 pk ...tragi in continuare si te faci iara commoner...

E mai greu cand esti murder si vrei sa mergi in CC dar se poate rezolva ...rogi pe cineva de pe un spot sa te lase sa scapi rpd de murder sau astepti 2 ore ...

PRO si eu dar sa se mareasca si /pkclear la 150 mil zen EU cu siguranta nu mi-as mai permite sa fac pk aiurea pana ma fac phono .

Acuma ca a aparut clickerul minune + un set cu optiuni de zen singurel poti lua in cry peste 150k zen

La fel ca si pm-ul pe global este 10 mil si tot cand ai apuca se cearta ...banuiesc ca nici /pkclear daca ajunge la 150mil nu i-ar deranja :D

Hai ca se poate, stiu ca se poate :tiphat:

Marirea /pkclear la 150 mil nu ar conveni nimanui, consider ca asta ar fi un stop pk-urile care se dau aiurea ...deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg , dar sa zicem ca esti pe spot afk si vine cnv si iti face preluare tu fiind phono cum iti mai da ala pk ? :dontknow: .Ar fi un haos total.

daca esti holder nu poti ataca cand esti phono...deci automat daca esti phono doar stationezi..

cu ce te-ar deranja ca stau in loc de 4 charuri langa tine stau 5..

cu nimik...poate doar iti ia din vizibilitate

si chestia cu

sa poti omora un phono si sa te transformi in hero ..da ar fi ok

dc..ptr ca atunci chiar daca cineva ti-ar da pk pe spot ai putea dovedi ca a ti-a facut pk prin schimbarea statusului in hero

+ar fi mai frumos sa poti scapa prin exp..ca pe vremuri:)

si sa nu poti cumpara potiuni,da move,sau mai stiu eu ce:)

ceea ce a spus jedi ar fi ok...dar nu ar merge in cazul acestei sugestii..

de ex mie nu mi-ar conveni sa se mareasca pkclear la 100x milioane ptr ca in caz de fac preluare..

si ma fac phono si nu am zen

ce fac ma uit la spot?o O

ar fi ok sa fie si 500 milioane pkclear daca as putea scapa si prin atac...sa pot ataca phono...

Propun ca /pkclear sa coste 150 mil zen ...daca vrei sa faci pk pe cineva DUEL si gata se rezolva ...vrei sa-i dai pk ca te-a enervat este alegerea ta dai pk pana te faci phono si suporti consecintzele....Sau dai doar 1 pk ...tragi in continuare si te faci iara commoner...

E mai greu cand esti murder si vrei sa mergi in CC dar se poate rezolva ...rogi pe cineva de pe un spot sa te lase sa scapi rpd de murder sau astepti 2 ore ...

PRO si eu dar sa se mareasca si /pkclear la 150 mil zen EU cu siguranta nu mi-as mai permite sa fac pk aiurea pana ma fac phono .

Acuma ca a aparut clickerul minune + un set cu optiuni de zen singurel poti lua in cry peste 150k zen

La fel ca si pm-ul pe global este 10 mil si tot cand ai apuca se cearta ...banuiesc ca nici /pkclear daca ajunge la 150mil nu i-ar deranja :D

Hai ca se poate, stiu ca se poate :tiphat:

Marirea /pkclear la 150 mil nu ar conveni nimanui, consider ca asta ar fi un stop pk-urile care se dau aiurea ...deocamdata.

sa inteleg ca esti un pacifist convins si urasti cand moare un char :))

e pvp...totusi...

ce vrei acum daca eu am chef sa il omor pe 1 sa stau sa dau 100 de sw-uri sa iau zen?o O

mai repede scoate pvp si gata ferice toata lumea

Link to comment
Share on other sites

daca esti holder nu poti ataca cand esti phono...deci automat daca esti phono doar stationezi..

cu ce te-ar deranja ca stau in loc de 4 charuri langa tine stau 5..

cu nimik...poate doar iti ia din vizibilitate

si chestia cu

sa poti omora un phono si sa te transformi in hero ..da ar fi ok

dc..ptr ca atunci chiar daca cineva ti-ar da pk pe spot ai putea dovedi ca a ti-a facut pk prin schimbarea statusului in hero

+ar fi mai frumos sa poti scapa prin exp..ca pe vremuri:)

si sa nu poti cumpara potiuni,da move,sau mai stiu eu ce:)

ceea ce a spus jedi ar fi ok...dar nu ar merge in cazul acestei sugestii..

de ex mie nu mi-ar conveni sa se mareasca pkclear la 100x milioane ptr ca in caz de fac preluare..

si ma fac phono si nu am zen

ce fac ma uit la spot?o O

ar fi ok sa fie si 500 milioane pkclear daca as putea scapa si prin atac...sa pot ataca phono...

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest Jedi

Eu sper sa fie luata in considerare si sugestia cu "traditionalu phono" scapi doar cu timp si experienta. Asa ar mai merge si un pk event, si multe altele, si ar disparea o groaza de probleme legate de vanatoare.

Link to comment
Share on other sites

daca esti holder nu poti ataca cand esti phono...deci automat daca esti phono doar stationezi..

cu ce te-ar deranja ca stau in loc de 4 charuri langa tine stau 5..

cu nimik...poate doar iti ia din vizibilitate

si chestia cu

sa poti omora un phono si sa te transformi in hero ..da ar fi ok

dc..ptr ca atunci chiar daca cineva ti-ar da pk pe spot ai putea dovedi ca a ti-a facut pk prin schimbarea statusului in hero

+ar fi mai frumos sa poti scapa prin exp..ca pe vremuri:)

si sa nu poti cumpara potiuni,da move,sau mai stiu eu ce:)

ceea ce a spus jedi ar fi ok...dar nu ar merge in cazul acestei sugestii..

de ex mie nu mi-ar conveni sa se mareasca pkclear la 100x milioane ptr ca in caz de fac preluare..

si ma fac phono si nu am zen

ce fac ma uit la spot?o O

ar fi ok sa fie si 500 milioane pkclear daca as putea scapa si prin atac...sa pot ataca phono...

sa inteleg ca esti un pacifist convins si urasti cand moare un char :))

e pvp...totusi...

ce vrei acum daca eu am chef sa il omor pe 1 sa stau sa dau 100 de sw-uri sa iau zen?o O

mai repede scoate pvp si gata ferice toata lumea

O singura greaseala daca imi permiti:) daca faci pk pe spot oricum se schimba statusul in warning/murderer/phono dar daca statusul se schimba in hero inseamna ca ai facut pk pe unu phono sau murderer si atunci nu se pedepseste pk'ul

Link to comment
Share on other sites

O singura greaseala daca imi permiti:) daca faci pk pe spot oricum se schimba statusul in warning/murderer/phono dar daca statusul se schimba in hero inseamna ca ai facut pk pe unu phono sau murderer si atunci nu se pedepseste pk'ul

stai jos ai 2 . cum se spune....

acel status ar aparea doar in cazul in care faci pk pe cineva phono corect

dar daca acel phono este pe spot automat poza ar fi ok ptr pk pe spot

dc , s-a schimbat statusul ,inseamna ca a omorat pe cineva phono iar cum u erai phono,iar cum u ai murit pe spot , iar cum tu trebuie sa dovedesti prin print cu schimbarea statusului celui care te-a atacat,

atunci,si numai atunci ar primi suspend ptr pk pe spot

chiar daca cel omorat este phono,

dude.. :dooh:

Link to comment
Share on other sites

problema e ca pk-uri in kalime/kanturu se fac datorita xp-ului ridicat care-l dau mobii. daca xp-ul ar fi mai mic, nu s-ar mai risca nici unu sa dea pk-uri pentru un spot unde ia maxim 10 k xp in party.

kalimele nu sunt pentru powerlvl, nici kanturu. sunt mai mult pentru boss/anciente, si gemstone. ar trebui micsorat xp-ul, si spoturile lasate ca in crywolf sau tarkan. daca s-ar baga spoturi mari pentru powerlvl doar in arena, toata lumea ar creste acolo. n-ar mai fi nevoie de atatea razii care nu sunt altceva decat o pierdere de timp, si nu s-ar mai da nici atatea suspenduri aiurea pentru contor.

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

problema e ca pk-uri in kalime/kanturu se fac datorita xp-ului ridicat care-l dau mobii. daca xp-ul ar fi mai mic, nu s-ar mai risca nici unu sa dea pk-uri pentru un spot unde ia maxim 10 k xp in party.

kalimele nu sunt pentru powerlvl, nici kanturu. sunt mai mult pentru boss/anciente, si gemstone. ar trebui micsorat xp-ul, si spoturile lasate ca in crywolf sau tarkan. daca s-ar baga spoturi mari pentru powerlvl doar in arena, toata lumea ar creste acolo. n-ar mai fi nevoie de atatea razii care nu sunt altceva decat o pierdere de timp, si nu s-ar mai da nici atatea suspenduri aiurea pentru contor.

contra , intradevar arena este harta pentru a da rr ... dar tinand cont ca sunt

asa multi playeri ... unde ii pui pe toti in arena?

Link to comment
Share on other sites

contra , intradevar arena este harta pentru a da rr ... dar tinand cont ca sunt

asa multi playeri ... unde ii pui pe toti in arena?

sunt asa multi playeri? pai pe 97d cum de era doar arena unde se putea creste decent? cine vrea sa creasca repede, sta on, se combina la party-uri stabile, si asta e. cu xp-ul asta mare in kalime, kanturu, s-a complicat mai mult regulamentul, mai multe suspenduri, mai multe razii care nu fac altceva decat sa iroseasca timpul adminilor (nu ca ar face ei prea multe razii); dar in loc de o razie mai bine s-ar face un event.

in arena pot fi 27 de spoturi X 5 playeri pe fiecare spot = 135 de playeri din 400(media zilnica). restul care sunt afk (265 de playeri) cresc afk prin tarkan, kalima, kanturu unde xp-ul e mai mic. sa nu uitam si de icarus, care are spoturi cu experienta medie (exceptand drakanii rosii unde se creste bine); care nu vor sa stea la lvl, baga invazii, bc-uri, ds-uri, dau la poh prin crywolf, etc.

e mult mai simplu sa tii playerii sub control (cu razie) daca ai doar o harta unde trebuie sa faci razie. nu stai 3-5 ore pe mu sa faci razie ca sa poti acoperi mai multe mape.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...