Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bunny

Alliance Master Group Icons

Recommended Posts

Luand exemplu de pe la MTA cu acest banner IPB Image, ar fi interesant o mica grupare a GM-ilor de alianta, in banner avand ca text: Linkmania Guild Master/ Mu Online, userul avand ca member title numele guildei care o detine.

Am facut un desen in paint. =) L-am luat pe Tsu exemplu, sper sa nu ma injure. :D

Ei sa aibe dreptul sa:

- fie avocati la plangeri cu argumente bine determinate. (oricum sunt multi dintre ei, dar nu e mai bine ca pentru fiecare user in parte un anume "master" sa-i tina cuvantul? Ar fi interesant)

- sa voteze in legatura cu CS-ul cum ar fi aici (de ce sa voteze toata linkmania? e absurd, oricum GM-ul de alianta decide daca participa sau nu la CS).

Si o mica sectiune dedicata lor (daca e nevoie) pe care o vad doar asistentii si moderatorii.

Link to comment
Share on other sites

Ideea in sine pare ok , dar la mta , gm-ii de factiune sunt alesi de staff pe cand aici nu , iar la cate schimbari se fac si la cate aliante sunt , cam greu de realizat :-?? .

Link to comment
Share on other sites

Eh, iti dai seama ca nu stai dupa unul care isi face si el alianta azi si maine o sparge, apoi o reface. In principiu aliantelor mari care se "tin de cuvant", gen HHunterZ, HONEY, Heaven, Sicily, TRACIA si care or mai fi, ca nici nu mai stiu.

Link to comment
Share on other sites

Se va crea confuzie:) am mai avut de curand cativa useri care aveau un astfel de banner si a fost nevoie de un global ca sa le scoata + suspendul de rigoare.

De ce sa nu veniti cu un banner nou? ca sa nu semene deloc cu linkmania?

Daca X sau Y sparge guilda credeti ca va sta un global sa scoata acel banner?

Daca exista aceasta initiativa atunci puteti sa va creati un avatar (pentru GM), dar cred ca va putea sa-l foloseasca oricine.

PS: Vad ca ai scris numele a 4 aliante mai mari :) sa stii ca in utlimul timp aceste aliante au fost sparte si refacute de foarte multe ori.

Link to comment
Share on other sites

Bannerele alea ale tipilor erau introduse in avatar. Confuzie la ce? Doar va scrie clar acolo Guild Master, nu altceva. Cat despre scosul banner-ului, sa nu uitam promptitudinea scoaterii unora din functie. =)) Stii la fel de bine ca si mine, ca daca se vrea, se poate. Unde-i ala cu nepasarea lui..

Link to comment
Share on other sites

Daca vreti sa faceti un avatar specific pentru Guild Masteri dc nu faceti acest lucru? :) sau vorbiti cu cineva de la grafic, faceti un event pe aceasta tema.

Singura mea problema este sa nu semene prea mult cu ce au acum adminii :) si cred ca unii dintre noi au destula imaginatia sa faca un banner (avatar) creativ.

Dar si aici, cum vei interzice tu lui X sau lui Y sa nu foloseasca si ei acele bannere?

Link to comment
Share on other sites

Acel "vreti" nu ma implica si pe mine, stii cat interes am in momentul de fata, tinde spre zero. :)) N-am venit decat cu o idee, mai mult estetica si o mica organizare, poate chiar socializare intre masterii de aliante cu adminii. (tinuti la curent, etc) dar ma rog, daca nu vrea nimeni, sa fiti iubiti, eu am incercat.

Link to comment
Share on other sites

buna idee, putem face un grup separat ( exemplu "alliance master" ) care sa fie administrat de staff-ul mu LM

dar

liderii aliantelor care au drept la acest grup trebuie sa indeplineasca cateva conditii :

- sa aiba o vechime minima in acea functie

- sa aiba cateva realizari ...

...

Orice functie vine si cu responsabilitati

exemplu :

- sa poata fi tras la raspundere si pedepsit daca cineva din alianta lui face niste chestii "ilegale" sau daca se dovedeste ca el le incurajeaza si/sau era constient de ele si nu a luat nici o masura

Dupa cum spunea si bunny, acesti lideri ar trebui folositi pentru comunicarea si negocierile dintre staff-ul Mu LM si jucatori .

Link to comment
Share on other sites

Well, nu ramane de facut decat un GM/mod sa ia legatura cu liderii, sa-i aduca aici si sa-i "puricati" si intrebati daca sunt de acord cu acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

- sa poata fi tras la raspundere si pedepsit daca cineva din alianta lui face niste chestii "ilegale" sau daca se dovedeste ca el le incurajeaza si/sau era constient de ele si nu a luat nici o masura

Sa vedem daca putem pune in practica asa ceva :), daca este gm la o alianta/guilda va trebui sa aiba grija de playerii lui, daca ei fac prostii va fi pedepsit si gm-ul.

Link to comment
Share on other sites

O idee buna , mai putin aia cum ca gm-ul sa fie avocatul playerilor, cand un player face o prostie gm`ul este sanctionat si el ca doar e "avocat" si raspunde de greselile guildei sale , cum zice si ija.

Link to comment
Share on other sites

nu prea mi se pare o idee buna.. vorba lui ija ... creaza confuzie multa

dar in schimb bny daca tot vrei sa se bage lumea in pangeri ca avocatii(parearea mea un motiv de spam :D :cool2: ) ar trebui sa faca cum s-a facut la poolul de la cs, cum zicea si vio: sa se mute sambata , LordRipper (se stie care cum au userul pe forum)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...