Jump to content
Tybork

Dacia a lansat în România seria limitată Black Line pentru trei modele, cu preţuri de la 8.200 euro

Recommended Posts

Dacia a lansat în România, în serie limitată, denumită Black Line, modelele Logan, Sandero şi MCV, maşinile de culoare neagră având dotări superioare versiunilor de bază şi preţuri cuprinse între 8.200 de euro şi 12.750 de euro.

Imagine IPB

Astfel, modelul Logan varianta Black Line va putea fi achiziţionat la preţuri cuprinse între 8.200 de euro şi 10.250 de euro, Sandero va costa 8.950 euro - 11.000 de euro, iar Logan MCV între 10.600 euro şi 12.750 euro.

Maşinile serie limitată dispun de dotări precum volan îmbrăcat în piele, jante de aluminiu, radio CD prin satelit şi blocuri optice pe fond negru, putând fi comandate de miercuri.

"Cele trei variante se deosebesc de cele de bază mai ales prin cromatică de culoare neagră. Aceste versiuni vor fi livrate pe tot parcursul anului 2010, iar dacă vor avea succes comercializarea lor va fi prelungită şi în 2011", a declarat Daniel Săsărean, director de produs la Automobile Dacia.

Seria limitată Black Line a fost lansată la începutul anului în Franţa. Reprezentantul Dacia nu a precizat câte unităţi au fost vândute până în prezent.

Sursa: mediafax

Link to comment

wtf :D dau 3000 euro in plus pe un volan din piele ?

Incearca si oamenii piata sa vada daca au succes cu un pret mai mare, insa ar trebui sa schimbe bordul in primul rand astia de la dacia daca vor sa vanda masini mai scumpe...Ne-am plictisit de acelasi bord pe toate masinile.

Link to comment

M-a apucat rasul cand am vazut asta : "Masinile serie limitata dispun de dotări precum volan îmbrăcat în piele, jante de aluminiu, radio CD prin satelit şi blocuri optice pe fond negru, putând fi comandate de miercuri." =))

Puteau si ei macar sa puna alte motoare, un 1.8 16v, un 2.0

Link to comment

M-a apucat rasul cand am vazut asta : "Masinile serie limitata dispun de dotări precum volan îmbrăcat în piele, jante de aluminiu, radio CD prin satelit şi blocuri optice pe fond negru, putând fi comandate de miercuri." =))

Puteau si ei macar sa puna alte motoare, un 1.8 16v, un 2.0

Probabil ca vopseaua justifica marirea de pret. Daca in pret intra cel putin o imbunatatire a performantelor, s-ar fi meritat, dar Black Line tinde spre un mic moft.

/sarcasm Bordul e frumos, nu mai vorbiti voi. :>

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

ce-mi plac strategiile de marketing ale firmelor producatoare de masini..ale daciei insa.. sunt mai proaste decat o shaorma facuta in baie

Link to comment

nu face banii parerea mea insa arata destul de dragut.

# pacat ca nu mai schimba motorizarile. ar fi cazul sa scoate ceva mai puternic :)

asta nu inteleg nici eu, dc nu fac macar 1 cu o motorizare mai buna nici macar duster ala nu va avea un motor klumea

face bani nu face punem pariu ca o sa se vanda? :))

loyd la bani aia iti iei multe dar sh tot sh e

Link to comment

un pasat e cam 9000 dar are vreo 8 ani.iti asumi riscul sa ti se buleasca cva? :)) cand iei o masina noua mergi un timp fara sa`ti fie frica ca va muri cva :) si mai e vb ca daca ti`ai lua logan nou ti`ai permite si sa mai schimbi o piesa cva,la acel sh sigur nu iti vei permite +asigurarile si toate nebuniile is mai scumpe fara sa pomenim consumul

Link to comment

Compara asta http://img513.imageshack.us/i/p7190197largebj6.jpg/ cu imaginile de mai sus.

Nea' Popescu are salariu de 900 RON / luna si nevasta-sa de 700 RON / luna deci 1600 RON / luna. El are o masina din aia la 10.000 si avem asa :

Asigurare casco platita odata la 3 luni - 500 euro ( atat plateste tata la o masina din 2007, deci cam astea sunt preturile )

Se strica ceva la masina - sare de 200 euro orice din start..

A, nu vrea sa plateasca asigurarea casco ? Bine, o gaseste botita intr-o dimineata in parcare.. s-o repare din salariul lui. Pe langa toate astea avem preturi de intretinere mult mai ridicate decat la un Logan... ( consumabile, motorina-benzina etc )

Asa ca nu dai banii gramada si iti cumperi un perpetuum mobile si mergi cu el la nesfarsit fara sa-i faci nimic ca asa ar avea toti limunzine. Pe de alta parte masinile alea le cumperi cand ai banul jos 10 k euro, iar daca n-ai nu poti decat sa faci leasing..

Link to comment

daca mai adaugi vreo 8000 euro iti permiti asa ceva

nu stii ce vorbesti

un pasat e cam 9000 dar are vreo 8 ani.iti asumi riscul sa ti se buleasca cva? :)) cand iei o masina noua mergi un timp fara sa`ti fie frica ca va muri cva :) si mai e vb ca daca ti`ai lua logan nou ti`ai permite si sa mai schimbi o piesa cva,la acel sh sigur nu iti vei permite +asigurarile si toate nebuniile is mai scumpe fara sa pomenim consumul

ai dreptate,are 8 ani ca-i din 2006 8-|

Nea' Popescu are salariu de 900 RON / luna si nevasta-sa de 700 RON / luna deci 1600 RON / luna. El are o masina din aia la 10.000 si avem asa :

Asigurare casco platita odata la 3 luni - 500 euro ( atat plateste tata la o masina din 2007, deci cam astea sunt preturile )

Se strica ceva la masina - sare de 200 euro orice din start..

A, nu vrea sa plateasca asigurarea casco ? Bine, o gaseste botita intr-o dimineata in parcare.. s-o repare din salariul lui. Pe langa toate astea avem preturi de intretinere mult mai ridicate decat la un Logan... ( consumabile, motorina-benzina etc )

Asa ca nu dai banii gramada si iti cumperi un perpetuum mobile si mergi cu el la nesfarsit fara sa-i faci nimic ca asa ar avea toti limunzine. Pe de alta parte masinile alea le cumperi cand ai banul jos 10 k euro, iar daca n-ai nu poti decat sa faci leasing..

Cel mai prost exemplu pe care l-am putut auzi,tac-tu are casco la diacie? =))

Eu am dat 145 de lei noi pe placute fata-spate la un opel din 2005,echiparea originala GM. 8-|

Link to comment

nu stii ce vorbesti

ai dreptate,are 8 ani ca-i din 2006 8-|

Cel mai prost exemplu pe care l-am putut auzi,tac-tu are casco la diacie? =))

Eu am dat 145 de lei noi pe placute fata-spate la un opel din 2005,echiparea originala GM. 8-|

M, nu e dacie e un opel.. eu dadeam exemplu passatul ala pe care l-ai aratat tu mai sus

Esti foarte arogant stii ? :-? asa dupa cum scrii si din felul tau de a te comporta pe forum.. presupun ca asa esti si in realitate..

Ultimul post.

Se intelege de ce i-au furat telefonul colegii :D

PS: 8-|

Link to comment

M, nu e dacie e un opel.. eu dadeam exemplu passatul ala pe care l-ai aratat tu mai sus

Esti foarte arogant stii ? :-? asa dupa cum scrii si din felul tau de a te comporta pe forum.. presupun ca asa esti si in realitate..

Ultimul post.

PS: 8-|

Daca-ti permiti sa dai 10 k pe o masina,iti permiti sa-i faci reviziile cand trebuie. :)

Da,is arogant,care-i problema ? 8-|

Link to comment

Intre 8200 si 12000 de euro cred ca ai destule variante de masini noi, dintre care sigur nu Dacia Logan e cea mai buna varianta:

Fiesta Ambiente - incepand de la 9.460 EUR (pret fara TVA)

Fiesta Trend - incepand de la 10.360 EUR (pret fara TVA)

Fiesta Ghia - incepand de la 10.910 EUR (pret fara TVA)

Fusion Ambiente - incepand de la 9.310 Euro

Fusion Ebony II - incepand de la 10.060 Euro

Fusion Urbanite - incepand de la 10.610 Euro

Fusion Elegance - incepand de la 10.630 Euro

Focus Ambiente - incepand de la 11.430 EUR (pret fara TVA)

Clio Estate - 9450 cu TVA inclus

Renault Symbol 2010 - 8950 tva inclus

Fiat Grande Punto Unico - 8950 euro

Fiat Bravo - 11550 euro

Fiat Linea - 9650 euro

Am intrat doar la Ford, Renaul, Fiat, cred ca se gasesc destule variante ... amu cand dai atatia bani pe o masina, cred ca dai +/- 1000 de euro ca sa iti iei ceva de o clasa mult mai superioara.

Link to comment

wtf :D dau 3000 euro in plus pe un volan din piele ?

da da crapa vecinu de ciuda ca loganul tau are volan de piele si asta e priceless.

dar da.. cum s-a mai zis.. de banii astia mai bine iti iei alta marca..

cat despre "sansa sa ti se buleasca ceva" am de zis doar atat..

am cumparat acum 1 an o masina din 2006 cu 90.000 km

in 1 an de zile am facut cam 11.000 km si am condus-o aproape zilnic.. si am bagat in ea doar motorina, lichid de spalat parbrizul si "preventiv" un schimb de ulei pentru ca nu imi placea cum arata ala vechi. in rest nimic.. nici macar aer in roti.

cunosc persoane care si-au luat logan nou si in aceeasi perioada s-a stricat de nspe mii de ori.

Link to comment

da da crapa vecinu de ciuda ca loganul tau are volan de piele si asta e priceless.

dar da.. cum s-a mai zis.. de banii astia mai bine iti iei alta marca..

cat despre "sansa sa ti se buleasca ceva" am de zis doar atat..

am cumparat acum 1 an o masina din 2006 cu 90.000 km

in 1 an de zile am facut cam 11.000 km si am condus-o aproape zilnic.. si am bagat in ea doar motorina, lichid de spalat parbrizul si "preventiv" un schimb de ulei pentru ca nu imi placea cum arata ala vechi. in rest nimic.. nici macar aer in roti.

cunosc persoane care si-au luat logan nou si in aceeasi perioada s-a stricat de nspe mii de ori.

depinde si ce a facut primul propietar cu ea :)

eu nu sunt pro logan dar prefer o masina nou dar mai slaba la motorizare +aspect decat un sh din bg ca vad ca astea sunt la moda tunat si alte nebuni la care ai mari sanse `sa ramai cu evacuarea in mana`

editia asta mi se pare rasuflata clar..mai bine te duci si iti vopsesti loganul :))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...