Jump to content
Lemonade

Gemenii cuplului Pitt-Jolie sufera de sindromul Down?

Recommended Posts

Imagine IPB

Publicatia "National Enquirer" face o noua dezvaluire socanta! Potrivit tabloidului, gemenii cuplului Jolie - Pitt, in varsta de aproape doi ani, ar suferi de sindromul Down.

Pe ce se bazeaza supozitia acestora? Pe spusele mai multor medici care au analizat fotografii cu micutii Vivienne Marcheline si Knox Leon.

Sindromul Down este o afectiune cauzata de prezenta unui cromozom 21 suplimentar, care presupune anumite dificultati de invatare, mai exact retardul mintal.

Medicii sustin ca fizionomia gemenilor este asemanatoare cu aceea a persoanelor bolnave, iar gesturile lor scot in evidenta caracteristici specifice sindromului Down.

In schimb, un prieten apropiat al cuplului a declarat ca daca gemenii ar avea probleme de sanatate, Brad si Angie nu ar tine acest lucru secret.

" Copiii sunt sanatosi, dar daca acestia ar avea probleme medicale, parintii lor nu ar ascunde asta ", a declarat acesta.

Cert este ca tabloidul nu dispune si de alte dovezi care sa sustina afirmatia. Ei se bazeaza doar pe supozitiile medicilor.

Sursa

____________________________________________________________

Nu stiu cat de adevarat ar putea fi, avand in vedere ca nu au dovezi medicale. Poate gemenii au o fizionomie asemanatoare cu a unor persoane care sufera de acest sindrom, desi cred ca in mare parte sunt exagerarile presei.

Link to comment

Uau, dar de ce faptul ca o cunostinta de-a unei cunostinte ale mele are un copil cu sindromul Down nu reprezinta o stire? Din nou, ce se intampla la cineva si e grav, nu e subiect de stire, ce se intampla la CINEVA si e grav, e un adevarat subiect de stire. Daca e adevarat, imi pare la fel de rau ca si cum mi-ar parea in cazul altcuiva.

Link to comment

Uau, dar de ce faptul ca o cunostinta de-a unei cunostinte ale mele are un copil cu sindromul Down nu reprezinta o stire? Din nou, ce se intampla la cineva si e grav, nu e subiect de stire, ce se intampla la CINEVA si e grav, e un adevarat subiect de stire. Daca e adevarat, imi pare la fel de rau ca si cum mi-ar parea in cazul altcuiva.

mi-a luat 5 minute numai sa imi dau seama ce vrei sa spui :)))

on: fara o dovada clara este greu de crezut.. tabloidele inventeaza multe supozitii.. de exemplu, la un moment dat se credea despre o fosta membra ABBA ca ar fi decedat.. cand colo ea era bine sanatoasa :)

Link to comment

mi-a luat 5 minute numai sa imi dau seama ce vrei sa spui :)))

Trebuia sa mai scurtez frazele, pe ici, pe colo. Esentialul e ca, la fel ca intotdeauna, tot ce se intampla oamenilor de rand e "o banalitate" - daca acelasi lucru i se intampla unei vedete, apare pe prima pagina in ziare.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...