Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kvlb01

Problema Laptop

Recommended Posts

Laptopul meu FSC Amilo li2727 se incalzeste prea tare cand stau pe mu , tre sa il pun sa respire putin adica sa pun o carte ceva sa respire cooleru care e sub laptop daca nu, mi se reseteaza astfel nu pot inchide capacul de la laptop nu il pot muta .. care stie ce as putea face care ar fi o rezolvare , am auzit ca exista "racitor" adica mai multe coolere care le pui sub laptop :) nu am incercar dar ma bate gandu , alte rezolvari ,optiuni ceva?

App: am calculator de 10 ori mai slab ca laptopu si nu patesc acest lucru :( dar mi s-a ars sursa pana la urma .

Care stie postati plz

THX

Link to comment
Share on other sites

A incercat deja

deci la un anumit timp leptopu trebe desfacut si curatat are un radiator cu fagure micut care se incarca de scame nu mai trece aeru prin el eu il desfac sil curat odata de 2 ori pe an nu trebe sa cumperi nika daca nai curaj dul undeva la curatat

Link to comment
Share on other sites

Guest lunnyus

Pe langa desfacut si curatat de scame praf etc recomand si inlocuirea pastei termo conductoare + solutia propusa de Sectoristu' ... am cooling pad si chiar daca se incalzeste (procu sta la 80-90 de grade) nu am probleme sa se reseteze sau sa se inchida .. uptime 30+ zile

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...