Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

CryS_99

Intrebare

Recommended Posts

Si eu am aceeasi problema si nu e vb de praf... de ex eu am 4 giga ram placa video gfoce 9500 gt acas si povesti de alea si la servici am fix pula p4 pula placa video pula rami 256 parca ... nu merge w3 pe el da nu am probleme cu mu delok .... acasa ma joc oblivion la full tot ce joc e full merge perfect da mu blue screen ... si imi vine sa il arunc....am reinstalat windows si tot degeaba ca deh poate e vina mea asa am zis eu da acu nu am pe calk numa winamp warcraft winrar si k-lite codeck pack si tot iau blue screen si faza cu fishieru temp e irelevanta pt ca la lucru nu am modificat apsolut nimik la joc si imi merge linistit nu zice nici mak mai da restart la comp cand ies da in timp ce ma joc delok...... ar fi frumos sa fie o rezolvare sa aiba cineva o solutzie :pray:

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema dak ma joc mai mult de 20-30 de minute .... mi se reseteaza calculatoru :))

care ar fi problema ?

Si eu am aceeasi problema si nu e vb de praf... de ex eu am 4 giga ram placa video gfoce 9500 gt acas si povesti de alea si la servici am fix pula p4 pula placa video pula rami 256 parca ... nu merge w3 pe el da nu am probleme cu mu delok .... acasa ma joc oblivion la full tot ce joc e full merge perfect da mu blue screen ... si imi vine sa il arunc....am reinstalat windows si tot degeaba ca deh poate e vina mea asa am zis eu da acu nu am pe calk numa winamp warcraft winrar si k-lite codeck pack si tot iau blue screen si faza cu fishieru temp e irelevanta pt ca la lucru nu am modificat apsolut nimik la joc si imi merge linistit nu zice nici mak mai da restart la comp cand ies da in timp ce ma joc delok...... ar fi frumos sa fie o rezolvare sa aiba cineva o solutzie :pray:

eu inteleg ca reclamantului i se restarteaza calculatorul , NU ii apare bluescreen

Link to comment
Share on other sites

calculatorul e ok acum 1 saptamana lam dus la curatzat..... placa video 512

procesor quad core .....orice server de mu merge de la 97d pana la seson 4 (chiar si cele cu 3d camera)

@dragosh.... nu imi apare bluescreen pur si simplu reset ca si cand as apasa pe buton ... dar asta dupa 15-20 de minute cand stau in joc am tras toate patch-urile tot am facut si bine inteles tot la fel :) dak are cineva vre-o idee sa ma anunte si pe mn :)

Link to comment
Share on other sites

linkmania solicita foarte mult procesorul si placa video. daca se supraincalzesc, iei restart la pc.

solutia care mi-a mers mie, e sa-ti desfaci CPU-ul si VGA-ul si sa pui pasta siliconica (pasta termoconductoare). e posibil sa se fi uscat daca n-ai curatat niciodata pc-ul de cand l-ai cumparat

Link to comment
Share on other sites

linkmania solicita foarte mult procesorul si placa video. daca se supraincalzesc, iei restart la pc.

solutia care mi-a mers mie, e sa-ti desfaci CPU-ul si VGA-ul si sa pui pasta siliconica (pasta termoconductoare). e posibil sa se fi uscat daca n-ai curatat niciodata pc-ul de cand l-ai cumparat

ma indoiesc,fiind quad banuiesc ca nu a avut inca timp sa se usuce...poate racirea ti`e deficitara..eu am avut aceeasi problema (aprox...mie mi se si bloca cateodata) si mi`am pus un extra cooler pe placa video care mi`a rezolvat problema (un ATI de 512 am ).

poate o sa te ajute si pe tine..

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

@boom .... folosesc programe care imi solicita procesoru de 1000 de ori mai mult ca mu si calculatoru are maxim 3 luni nu cred k se usca asa repede pasta

@chase ... racirea e chiar foarte buna se raceste singur chiar f.bine + ca sta langa geam care e mai mereu deschis ;)

Link to comment
Share on other sites

@boom .... folosesc programe care imi solicita procesoru de 1000 de ori mai mult ca mu si calculatoru are maxim 3 luni nu cred k se usca asa repede pasta

@chase ... racirea e chiar foarte buna se raceste singur chiar f.bine + ca sta langa geam care e mai mereu deschis ;)

asa am spus si eu ...ca folosesc programe mult mai solicitante pana mi-a sugerat dragos sa arunc un ochi la pasta de la procesor..

si ca sa vezi ..de acolo era..

chiar daca costa doar 6 lei...dar poate face minuni:)

incearca

Link to comment
Share on other sites

asa am spus si eu ...ca folosesc programe mult mai solicitante pana mi-a sugerat dragos sa arunc un ochi la pasta de la procesor..

si ca sa vezi ..de acolo era..

chiar daca costa doar 6 lei...dar poate face minuni:)

incearca

punei pasta

Link to comment
Share on other sites

Control panel - system

Mai departe:

Pentru vista & 7 - system protection - advanced - startup & recovery şi debifezi automaticallz restart

Pentru xp după system mergi la advanced - startup & recovery şi debifezi automaticallz restart

Teoretic nu va mai trebui să se reseteze şi va apărea bluescreen.

Dacă poţi posta codul de eroare şi eventual fişierul responsabil.

Sau să faci o poza la ecran...

Link to comment
Share on other sites

Control panel - system

Mai departe:

Pentru vista & 7 - system protection - advanced - startup & recovery şi debifezi automaticallz restart

Pentru xp după system mergi la advanced - startup & recovery şi debifezi automaticallz restart

Teoretic nu va mai trebui să se reseteze şi va apărea bluescreen.

Dacă poţi posta codul de eroare şi eventual fişierul responsabil.

Sau să faci o poza la ecran...

-Poza 1-

http://img534.imageshack.us/img534/8307/imagine008t.jpg

-Poza 2-

http://img26.imageshack.us/img26/3285/imagine009m.jpg

-Poza 3-

http://img189.imageshack.us/img189/5223/imagine010r.jpg

.... cam atat pot sa zic am pus si pasta la procesor mai am putzin sa ii suflu pe cablu de alimentare poate asa vrea

Link to comment
Share on other sites

-Poza 1-

http://img534.imageshack.us/img534/8307/imagine008t.jpg

-Poza 2-

http://img26.imageshack.us/img26/3285/imagine009m.jpg

-Poza 3-

http://img189.imageshack.us/img189/5223/imagine010r.jpg

.... cam atat pot sa zic am pus si pasta la procesor mai am putzin sa ii suflu pe cablu de alimentare poate asa vrea

Aceasi chestie imi apare si mie ... dar dupa 6-7 ore

Link to comment
Share on other sites

Cand e vorba de tcpip.sys cauzele pot fi multe.Incercati asta:

Start-->Run-->cmd-->ok

Introduceti comanda asta: netsh int ip reset c:\reset_tcpip.txt

Restart Pc.

Daca totusi reapare blue screen,Start-->Run-->C:\Windows\MiniDump,ar trebui sa aveti in acel folder detalii legate de conflict.postati-le aici,poate va ajuta un tehnician.

Link to comment
Share on other sites

Fă ce ţi-a spus Panduru AICI, precum şi Sectoristu` în ultimul post.

Personal, recomand să ai instalat sp3 pentru xp cu TOATE actualizările de AICI, , la fel şi pentru Vista sau 7.

Atenţie! Dacă nu ai xp genuine, nu prea ai ce căuta la această adresă... :)

Totuşi, cheia rezolvării acestei probleme (şi a multora) constă în update-urile de la micro$oft.

Iar dacă actualizările nu îţi rezolvă problema, verifică şi de viruşi (ei creează multe conexiuni şi generează astfel de erori), iar dacă nici viruşii nu sunt o problemă, deşi mă îndoiesc, creşte numărul de conexiuni ce le poate realiza windows-ul.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...