Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Apophis

parere personala

Recommended Posts

Mi se pare aberant ca la a 5-a abatere caracterul sa primeasca 98 de zile..si apoi la a sase-a abatere ce primeste?

Ar fi mai potrivit sa primeasca 40 sau 50 de zile si la a sase-a sa i se mai adauge una si tot assa!

Nu e cazul meu nnu stiu daca e cazul cuiva dar ziecam...merci!

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare o aberatie suspendul pentru nefondata :)) dar ma rog. era bine sa se lase doar 3-4-5 zile maxim, pentru orice abatere

+1

@si daca se dau nefondate..de ce nu dau toti moderatorii?sau sa se scoata daca nu se gaseste un numitor comun

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

Mi se pare aberant ca la a 5-a abatere caracterul sa primeasca 98 de zile..si apoi la a sase-a abatere ce primeste?

Ar fi mai potrivit sa primeasca 40 sau 50 de zile si la a sase-a sa i se mai adauge una si tot assa!

Nu e cazul meu nnu stiu daca e cazul cuiva dar ziecam...merci!

e absurd sa primesti 98 la 5 ks-uri

sau la 5 nefondate se intampla ca unu sa iti faca preluarea

si te lasa sa dai la ks fara sa iti zica ca te-a preluat

si uite cum iei u ks pe spot(isi ia si el vanatoare dar ce conteaza daca el are un cont cu 1 rr)

si tot asa pana se ajunge la 98 #-o

Link to comment
Share on other sites

e absurd sa primesti 98 la 5 ks-uri

sau la 5 nefondate se intampla ca unu sa iti faca preluarea

si te lasa sa dai la ks fara sa iti zica ca te-a preluat

si uite cum iei u ks pe spot(isi ia si el vanatoare dar ce conteaza daca el are un cont cu 1 rr)

si tot asa pana se ajunge la 98 #-o

98 pentru ks?:)) si 98 pentru nefondate;)) DRASTIC

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

98 pentru ks?:)) si 98 pentru nefondate;)) DRASTIC

dupa parerea mea nu as vrea sa se dea chiar asa de mare ss

pt ks pk nefondata

in schimb limbajul sa se pedepseasca mai grav :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea nu as vrea sa se dea chiar asa de mare ss

pt ks pk nefondata

in schimb limbajul sa se pedepseasca mai grav :tiphat:

sa se pedepseasca mai grav limbajul si pk ca multi obtin spoturi in felul asta #-o

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

sa se pedepseasca mai grav limbajul si pk ca multi obtin spoturi in felul asta #-o

nu am zis ca nu se pedepseasca pk.

pk pe tot partiu sa fie mai mult

dar nu pk ca dai la un nob ca te-a jicnit #-o

Link to comment
Share on other sites

eu am propus ca spotul sa nu se poata pierde cu pk, cu preluare ok, da cu pk direct sa ramana al tau, si sa mergi inapoi sa il iei cu no ks etc.

rezultatul? ija a inchis topicul si a zis stati on...credca nu a inteles nimic

Link to comment
Share on other sites

nefondata de obicei se da cand cineva insista cu plangeri eronate...

dar se poate da si in alte ipostaze dar in nici un caz nu se poate cere de catre un jucator acest suspend

acesta este un suspend oferit de admini celor care insista sa nu citeasca regulamentul si sa posteze tot ce prinde...

este un mod de a-i face sa citeasca regulamentul...si parerea mea este ca dupa o nefondata mai iei 1 ori faci pe prostu...ori te-ai plictisit de mu sau ...ce este mai grav nu sti sa citesti...

nefondata este un fel de suspend rusinos oferit jucatorilor...

Link to comment
Share on other sites

Suspendul pentru "nefondata" mi se pare total aiurea omul mai greseste mai posteaza si aiurea fara sa-si dea seama cred ca moderatorii nostrii vor sa atingem perfectiunea .

Cum poti gresi cand ai printuri, regulament, ghid de postare si niste exemple clare cu tot cu printuri cum se posteaza corect, si 7 zile la dispozitie sa te uiti pe ele si sa le verifici.

Multi postati "la noroc" pe sistemul poate-l prind. Una e sa gresesti, una e sa te repeti in greseli. Regula are eficacitatea ei chiar daca nu vreti sa o intelegeti.

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

Cum poti gresi cand ai printuri, regulament, ghid de postare si niste exemple clare cu tot cu printuri cum se posteaza corect, si 7 zile la dispozitie sa te uiti pe ele si sa le verifici.

Multi postati "la noroc" pe sistemul poate-l prind. Una e sa gresesti, una e sa te repeti in greseli. Regula are eficacitatea ei chiar daca nu vreti sa o intelegeti.

murdoc la cate plangeri rezolvate de tn

au fost gresite eu cred ca ar trebui sa existe intelegere

si asupra playerilor :D

Link to comment
Share on other sites

murdoc la cate plangeri rezolvate de tn

au fost gresite eu cred ca ar trebui sa existe intelegere

si asupra playerilor :D

Cate? Facem un procentaj ? Eu cred ca din cate plangeri am rezolvat probabil am gresit 1%. Daca iti arat cativa carora le-am dat nefondata au undeva la 70-80% plangeri formulate gresit.

Link to comment
Share on other sites

Cate? Facem un procentaj ? Eu cred ca din cate plangeri am rezolvat probabil am gresit 1%. Daca iti arat cativa carora le-am dat nefondata au undeva la 70-80% plangeri formulate gresit.

nusht dc te scuzi...

pana la urma da suntem supusi greselilor..

dar daca e sa o iei cum vreti voi majoritatea jucatorilor

1 admin verifica poate 10 15 daca nu mai multe plangeri pe zi ...la cum se posteaza ..foc automat...

1 lla mana...face o munk benevola..sa nu uitati asta...voi postati din ura , din invidie si unii din prostie..el verifica din obligatia care si-a luat-o...deci daca vreti voi puteti sa nu postati..el e obligat sa rezolve..

2 la mana..uneori cand verifici numai din printuri..iti poate scapa anumite detalii si nu vreau sa il scuz dar mai arunc si eu ochii pe printurile voastre si uneori imi scapa anumite faze...suntem oameni nu roboti..

concluzie...voi puteti posta daca vreti voi va puteti aptine daca vreti...ei sunt obligati prin datoria care si-au asumat-o

stiti vorba aia.. a gresi este omeneste...a insista asupra greselii si a o repeta in nenumerate cazuri este demonic...la voi este suspendabil...

+ am mai obs la plangeri parca este irc..posteaza 1 si vin 100 care-si dau si ei cu parerea...si nu iau warn up uneori...deci eu spun ca intelegere este....doar ca unii dintre voi no offense...sunteti insistenti si nu va lasati pana nu va "arde" cum se spune....

Link to comment
Share on other sites

Eu inca nu am vazut sa fi luat cineva 98 de zile pt nefondata :)

Sincer, nici eu nu am fost de acord si am criticat in dese randuri (mai ales la Admin Section) conceptul de nefondata. De ce? Pt ca, era o notiune vaga, ambigua, susceptibila de abuz. Am considerat ca fiecare trebuie sa aiba dreptul de a posta liber, fara a fi constrans de pericolul nefondatei. Dar, in acelasi timp, am vazut o groaza de plangeri gresite, facute doar de dragul de a le face sau de dragul de a infunda pe cineva. Practica la fel de "abuziva" de multe ori. Plus ca nu era trecuta regula in regulament, aspect pe care ulterior l-am remediat.

Asa ca, treptat am ajuns sa-i inteleg utilitatea practica, in sensul ca multi se vor gandi de doua ori inainte sa posteze. Ma indoiesc ca cineva va ajunge sa ia 98 de zile suspend pt nefondata, dar daca o va face inseamna ca are probleme grave in a citi si intelege niste reguli relativ simple :)

Link to comment
Share on other sites

Eu inca nu am vazut sa fi luat cineva 98 de zile pt nefondata :)

Sincer, nici eu nu am fost de acord si am criticat in dese randuri (mai ales la Admin Section) conceptul de nefondata. De ce? Pt ca, era o notiune vaga, ambigua, susceptibila de abuz. Am considerat ca fiecare trebuie sa aiba dreptul de a posta liber, fara a fi constrans de pericolul nefondatei. Dar, in acelasi timp, am vazut o groaza de plangeri gresite, facute doar de dragul de a le face sau de dragul de a infunda pe cineva. Practica la fel de "abuziva" de multe ori. Plus ca nu era trecuta regula in regulament, aspect pe care ulterior l-am remediat.

Asa ca, treptat am ajuns sa-i inteleg utilitatea practica, in sensul ca multi se vor gandi de doua ori inainte sa posteze. Ma indoiesc ca cineva va ajunge sa ia 98 de zile suspend pt nefondata, dar daca o va face inseamna ca are probleme grave in a citi si intelege niste reguli relativ simple :)

Destul de corect :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...