Jump to content
SpeciiAL

Extraterestru rastignit pe CRUCE! Astronomul de la Vatican: E ADEVARAT!

Recommended Posts

sunteti ateisti,lemonade si superstar,inteleg dar asta nu inseamna ca trebuie sa ziceti peste tot ca nu exista Dumnezeu parca ati avea alergie la topicurile care au niste cuvinte scrise legate de Dumnezeu

PS: Extraterestrii au fost gasiti de mult timp,de guvernul american,dar acestia neaga existenta acestora

Am alergie la topicurile in care se debiteaza prostii, cum e asta: "extraterestrii sunt in relatii bune cu creatorul." Am spus si in topicul cu dumnezeu la ce mai am alergie. Faptul ca spun ca nu exista e dreptul meu la libera exprimare: ceilalti imi pot spune contrariul dar au nevoie de argumente. Din partea ateilor vin nenumarate argumente, din tabara opusa cam bate vantul.

Se neaga existenta lor pentru ca omenirea nu e pregatita sa afle ca NU suntem singuri in univers. Majoritatea cred cu tarie ca suntem singuri, preponderent din cauza faptului ca asta spun marile religii. Cand vom avea dovada irefutabila ca NU suntem singuri se va declansa anarhia. Majoritatea religiilor isi vor pierde credibilitatea. Se pare ca cei de la Vatican au deja dovada suprema a vietii extraterestre, dar incearca sa o combine cu dumnezeu, pentru ca religia sa nu se prabuseasca sub actiunea propriei doctrine. Si cum multi sunt creduli, manevra o sa tina si cand extraterestrii o sa vina, o sa ajunga unii sa se roage la ei, pentru ca ar fi trimisii lui dumnezeu (poate ii confunda cu isus).

Link to comment

Stirea in sinea ei ar trebui sa socheze lumea religioasa ....sefi' , trimisii lu' Dumnezeu , aia mai intelepti sau cum vreti sa le spuneti tocmai au acceptat/recunoscut in fata voastra existenta extraterestilor.Ceea ce era pentru religie o aberatie , o nenorocire sa spui asa ceva , pana acum noi eram singurii , noi suntem facuti dupa chipul lui Dumneze , pe astia verzi cine ia facut ??Dumnezeu la betie ??Ar trebui sa fiti indignati , suparati ...dar nu vreti sa recunoasteti ca ati crezut/credeti o minciuna .

Link to comment

sunteti ateisti,lemonade si superstar,inteleg dar asta nu inseamna ca trebuie sa ziceti peste tot ca nu exista Dumnezeu parca ati avea alergie la topicurile care au niste cuvinte scrise legate de Dumnezeu

PS: Extraterestrii au fost gasiti de mult timp,de guvernul american,dar acestia neaga existenta acestora

Stai, eu nu sunt. Tocmai de asta neg existenta extraterestrilor si sustin existenta lui Dumnezeu. Am zis doar ca nu se poate sa existe ambele variante, ca Dumnezeu nu a creat extraterestri. Ilogic mi se pare ceea ce spui tu, ca omuletii au fost gasiti de guvern dar ca totodata exista Dumnezeu. Pe ei cine i-a creat? E.T.? :blink: Plus ca un extraterestru pe cruce nu are sens. Rastignirea lui Iisus a fost pentru mantuirea oamenilor. Nu cred se aplica si in cazul lui "E.T." :-j

Link to comment

Numai prostii! Voi credeti ? extraterestrii,OZN-uri,2012 sfarsitul lumii,nu prea stiu ce sa mai cred

Si ai uitat sa precizez de dracula in biserica >:).

Si totusi, titlul topicului ce legatura are cu continutul din primul post ? Eu asta nu inteleg, si nu mai inteleg ceva, incepeti sa debitati niste tampenii cu dumnezeul (da, cu d MIC) vostru cu tot, pe care nici macar nu-l vedeti, nu-l auziti, nu-l simtiti etc

Cum zice si bunny, cu topicurile cu dumnezeu or smth, sa se interzica, cred ca o sa propun asta la Idei pentru LinkMania.

Link to comment
Guest S.P.Q.R

Mulexi te rog termina cu prostiile tale ca deja esti ridicol.

Fa-ti un alt cont, ca pe asta ai 5 zile dpa :)

Edited by Tybork
Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...