Jump to content
Raul

După sfârşitul lumii, Capitala va avea 7 km diametru!

Recommended Posts

De unde atatea idei ? S-a mai zis de 1001 ori ca v-a fi sfarsitul lumi , pe 6.06.2006 toti erau cu morcovu ca v-om murii . Guess what , n-am murit . Si toata faza asta cu un cutremur si eruptia vulcanului sunt tampenii , pur si simplu oamenii astia nu au ce face in casa si vin la tv si ne zic cu zambet pe buze , "O sa muriti ba!" . Asta e toti murim pana la urma , stim si noi ca o sa murim intr-o buna zi dar "savantii" si "cunoscatorii" ne spun exact cand unde si de ce. Anul iepurelui si cel al dragonului de apa? Ba fratilor imi zice si mie cineva cand v-a fii anul in care Dumnezeu v-a venii pe pamant si v-a lua cu el toti prostii?

Terminati odata:)

P.S : "Romania o sa fie bine ?" Asta sa o crezi tu:))

Link to comment

Hai sa zicem ca e cineva/a fost in stare sa prezica un cutremur.DAR , ce e mai sus e pura aberatie , tampenii vorbite de oameni bolnavi ori incredibil de prosti , treaba e ca ala de la tara cu ceapa intre dinti chiar pune botu la asemenea porcarii mediatice.

Da-i naibii pe aia, sunt mai putin credibili. Eu ma refeream strict la Cayce dar voua vi s-au parut mai interesante aberatiile celorlalti :).

Link to comment

Sincera sa fiu nu stiu ce ai vrut sa zici cu asta stiind ca a fost acum 1 secol si datele se puteau pastra usor.

Conform spuselor tale, negi geniul lui Einstein pentru ca ... nu l-ai cunoscut. Nu :)?

Geniul lui Einstein nu-l neg, pentru ca toate omenirea a beneficiat dupa urma sa, eu de felul meu sunt mereu sceptic, un singur lucru o sa fiu de acord de puteri ultrasenzoriale, de a avea puterea de a simti/presimtii, in nici un caz de a prezice.

Link to comment

Post Contra! ;)

Am auzit si eu multe povesti. Ce ma intreb eu acum.. Cand stii atatea informatii, stii toate secretele si ce va urma.. cu ce te ajuta asta? feeds your paranoia. hell yeah. Daca le stii pe toate, nu mai ai nici la cine sa te rogi si sa sprei ca te ocroteste... ne-a lamurit si cu D-zeu webul

Eu nu inteleg stirile astea, daca cineva ar urmari zilnic, cred ca ar innebuni

Link to comment

Daca esti de acord cu presimtirea unei persoane, de ce nu si prezicerile unei persoane? In proportie de 90% le vad la fel.

Una e sa presimti ce se va intampla azi sau maine si una e sa prezici ce o sa fie peste 100 de ani.

Link to comment

pana nu vezi ca zboara porcu nu crezi.. asa au fost oamenii de sute de ani

mai rau sunt aia care pun bete in roate...

poti sa te prefaci ca esti indiferent, probabil ca te doare capul la cate povesti auzi.. nu stiu, poti sa nu te implici sau spui punctul tau de vedere ceva mai elocvent

Link to comment

mah eu nu cred ca va fi asa dar parerea mea dupa cum merg lucrurile pana acum, eu zic ca in 10/15 ani populatia terei o sa scada de la 6 mld si.. cat e acu, la 3 poate 4 mld... iar foametea si saracia o sa fie un lucru des intalnit.

ar fi mai misto si "spectaculos" daca ar scadea drastic ,dintr-o data:D

well ,keep dreaming:D

Link to comment
Guest Dunk[sm]

Au prevestit astia multe si au fost false. Ma tem ca si de data asta va fi la fel :))

Nimeni nu stie cand va venii sfarsitul lumii, doar Dumnezeu. Astia vorbesc prostii.

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

nu mai bine tacea singh asta din gura si ajungeam noi sa fim "the chosen country" decat sa deschida gura si sa ajunga toti la orgasm :-s !?

Link to comment
Guest NightWishMaster
Deci daca va fi asa cum zice libertatea e prea tare. Inseamna ca un drum cu TAXI de la gara de Nord la Otopeni va fi o nimica toata :>
Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...