Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest nemuriciu

ce face wizzardu din devias3 ?

Recommended Posts

iti cumperi Chaos Card din GMOShop si te duci la el. bagi ChaosCard-ul acolo si-ti da random un item. drop-ul poate fi de la un chaos pana la un item full options. depinde de setarile fiecarui server.

Link to comment
Share on other sites

iti cumperi Chaos Card din GMOShop si te duci la el. bagi ChaosCard-ul acolo si-ti da random un item. drop-ul poate fi de la un chaos pana la un item full options. depinde de setarile fiecarui server.

e adevarat . scrieti pe youtube mu chaos card si o sa vedeti ca o sa primeasca un fenir unu

Link to comment
Share on other sites

ciudat, credeam ca e acolo ca sa fie:) boom tu ai incercat?

da am incercat. pe serverul de teste

Pentru ca face parte din joc, dar Dragos n-a activat optiunea, simplu.

pe serverul de teste este activa. probabil ca este activa si aici, dar nu are nimeni atatea GMO Points.

Link to comment
Share on other sites

pai? eu zic asa: ar fi bine sa zicem 10 puncte gmo la un duel castigat, 10 puncte la 100 de lvl sau cv de genu, sa ne putem folosi de optiunea asta daca tot este

sau mai bine nu?

Cateva sugestii:

1. Se face un event pe rasa si numar de rr, iar primele 3 locuri sa primeasca un anumit numar de puncte GMO - eu pica cam laborioasa faza.

2. Sa se faca un script pentru dueluri intre caractere care sa vizeze ca diferenta de rr sa nu fie mai mare de 2-3, iar castigatorul duelului sa primeasca 10 pct GMO.

3. Ceva eventuri mai complexe iar primii 3 sa primeasca puncte GMO.

4. La sfarsit de BC sa se adauge cateva puncte GMO celui care-l termina ... se va umple BC de oameni.

5. La sfarsit de DS sa se adauge cateva puncte GMO celor care termina pe primul loc.

Link to comment
Share on other sites

pai? eu zic asa: ar fi bine sa zicem 10 puncte gmo la un duel castigat, 10 puncte la 100 de lvl sau cv de genu, sa ne putem folosi de optiunea asta daca tot este

sau mai bine nu?

Cateva sugestii:

1. Se face un event pe rasa si numar de rr, iar primele 3 locuri sa primeasca un anumit numar de puncte GMO - eu pica cam laborioasa faza.

2. Sa se faca un script pentru dueluri intre caractere care sa vizeze ca diferenta de rr sa nu fie mai mare de 2-3, iar castigatorul duelului sa primeasca 10 pct GMO.

3. Ceva eventuri mai complexe iar primii 3 sa primeasca puncte GMO.

4. La sfarsit de BC sa se adauge cateva puncte GMO celui care-l termina ... se va umple BC de oameni.

5. La sfarsit de DS sa se adauge cateva puncte GMO celor care termina pe primul loc.

Uite o sugestie foarte buna.Care ii da mai mult farmec jocului ca deja ne-am scarbit de cs-ul asta :))

Asa sa mergem prin DS,BC si CC sa fie nu doar xp..

Bine nu sa se dea cate 10 pcte dar cate 5 .. asa in cateva luni mai faci de cate un chaos item, sau card-urile alea care apar si nmn nu stie la ce folosesc. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest hulala

o sugestie buna ar fi sa se scada exp la 3x sau 5x si sa se activeze toate functiile specifice sez2 adica gmo si restul, si ar fi toata lumea impacata nu ar mai exista urlete si tipete ca se fac repede toti full datorita gmo(daca s-ar face exp cum am zis 3x sau 5x) :-j

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate "Nabul"

Daca s-ar baga la sfarsitul BC-ului sau DS-ului cand il termini cate 2 3 puncte GMO sa vezi cum ar face toata lumea BC-uri DS-uri .....

Doar ce-l care inchide BC-ul sau in DS cine omoara mai multi mobi sa fie premiat cu cate 2 3 sau cateva puncte GMO ar fi bine.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

defapt nu e ideea mea, dar nu am putut da quote, e al altuia, da credca e bine....

daca se baga, sa scade dropu acolo, deci sa ai f putine sanse la item FO(full option) de ex sa iasa 1 din nush cate, dar multe

ca sa nu se umple serveru de iteme fo

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea , daca s-ar da drumu la punctele GMO toata lumea va creste foarte rpd si se va ajunge mai rpd la full ....e gandita putzin si treaba asta...dar nu cred ca ar strica daca la fiecare bc ds ar da cate 2 3 puncte GMO ..eu zic ca sunt destule pt un inceput ..:D

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate "Nabul"

Daca s-ar baga la sfarsitul BC-ului sau DS-ului cand il termini cate 2 3 puncte GMO sa vezi cum ar face toata lumea BC-uri DS-uri .....

Doar ce-l care inchide BC-ul sau in DS cine omoara mai multi mobi sa fie premiat cu cate 2 3 sau cateva puncte GMO ar fi bine.

:tiphat:

daca s-ar face acest lucru aliantele ar crea un lag imens la arhanghel cu asteptarea ca sa ia acele puncte... ar inchide doar 2 3 persoane care ar reusi iar restu ar sta cu buza umflata pe urma la sugestii ar veni alt indivit cu o alta idee ca dc doar x cu y inchid bc-ul si ds-ul ca ei sunt mari iar cei mici nu au sanse sa inchida logic...si iar s-ar ajunge ca staful favorizeaza...sincer e bine gandit de dragos sa nu acorde posibilitatea de f.o. set pe servar...parerea mea...

oricum daca iau statusul doar 4 5 charuri ar putea inchide bc si ds..cele cu dmg mai mare..care ar sparge repede statuia sau ar omora mai multi mobi...so? care e sugestia? sa veniti iar peste o luna sa va plangeti?

no offense...as fi contra ...

Link to comment
Share on other sites

daca s-ar face acest lucru aliantele ar crea un lag imens la arhanghel cu asteptarea ca sa ia acele puncte... ar inchide doar 2 3 persoane care ar reusi iar restu ar sta cu buza umflata pe urma la sugestii ar veni alt indivit cu o alta idee ca dc doar x cu y inchid bc-ul si ds-ul ca ei sunt mari iar cei mici nu au sanse sa inchida logic...si iar s-ar ajunge ca staful favorizeaza...sincer e bine gandit de dragos sa nu acorde posibilitatea de f.o. set pe servar...parerea mea...

oricum daca iau statusul doar 4 5 charuri ar putea inchide bc si ds..cele cu dmg mai mare..care ar sparge repede statuia sau ar omora mai multi mobi...so? care e sugestia? sa veniti iar peste o luna sa va plangeti?

no offense...as fi contra ...

Are dreptate ... dupa o perioada de timp (dupa mai multe incercari esuate) lumea ar incepe sa se planga iar ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...